Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

PROVENCE - VŮNĚ LEVANDULE

TURISTICKÉ SKVOSTY A PŘÍRODNÍ PARKY

Kód zájezdu: FR533-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Bonus za včasné přihlášení

Navštivte s námi Provence, právě na konci června a začátkem července, kdy je krajina modrofialová kvetoucí levandulí. Provence - symbol léta, prázdnin, relaxace. Provence, to je sluncem zalitá krajina s platany a cypřiši, provoněná rozmarýnem, tymiánem a modrající se levandulí. Ze zdejší krajiny čerpali inspiraci věhlasní umělci a spisovatelé, jako Van Gogh, Picasso, Scott Fitzgerald či Pagnol. Původní ligurské osídlení vystřídaly civilizace Keltů, Řeků a Římanů, po nichž tu zůstala vzácná… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba - hotel v Nimes**
snídaně
dospělá osoba - hotel v Nimes***
snídaně
FR533-19-1 od: 24.06.2019
do: 30.06.2019
6 21 990 Kč 23 390 Kč Odjeto
FR533-19-2 od: 01.07.2019
do: 07.07.2019
zobrazit 6 21 990 Kč 23 390 Kč Odjeto
KódFR533-19-1
Termínod: 24.06.2019 do: 30.06.2019
Nástupní místa -
Počet nocí6
dospělá osoba - hotel v Nimes** - snídaně21 990 Kč
dospělá osoba - hotel v Nimes*** - snídaně23 390 Kč
Odjeto
KódFR533-19-2
Termínod: 01.07.2019 do: 07.07.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí6
dospělá osoba - hotel v Nimes** - snídaně21 990 Kč
dospělá osoba - hotel v Nimes*** - snídaně23 390 Kč
Odjeto

Navštivte s námi Provence, právě na konci června a začátkem července, kdy je krajina modrofialová kvetoucí levandulí. Provence - symbol léta, prázdnin, relaxace. Provence, to je sluncem zalitá krajina s platany a cypřiši, provoněná rozmarýnem, tymiánem a modrající se levandulí. Ze zdejší krajiny čerpali inspiraci věhlasní umělci a spisovatelé, jako Van Gogh, Picasso, Scott Fitzgerald či Pagnol. Původní ligurské osídlení vystřídaly civilizace Keltů, Řeků a Římanů, po nichž tu zůstala vzácná architektonická díla. Zamilujte si Provence s námi!

Orange - Arles - St. Rémy-de-Provence - Les Baux de-Provence - Avignon - Pont du Gard - Nîmes - NP Camargue - Aigues-Mortes - Les Stes-Maries-de-la Mer - Vaucluse - Gordes - klášter Sénanque - Roussillon - Le Château Du Bois - Aix en Provence – Marseille - Lyon


1. den zájezdu 
Odlet v odpoledních hodinách do Lyonu, transfer na hotel, ubytování.

2. den zájezdu  
Ráno z Lyonu přejedeme do ORANGE, středisko obchodu s olivami, medem, hroznovým vínem a lanýži. Krátká prohlídka města vč. Římského divadla. Následuje odjezd do NîMES, dle možnosti hotelu ubytování a odjezd místním busem do nedalekého města Van Gogha ARLES (UNESCO), klikaté uličky, stinná náměstí, barevné domy, prohlídka starobylé Arelate, v antických dobách nazývané „Římem Galie“, se zachovalou arénou, Konstantinovými lázněmi, kostelem St. Trophime s přilehlým opatstvím z období románské provensálské školy, Goghova nemocnice. LES ALYSCAMPS, galsko-římská nekropole s torzy středověkých náhrobků známá z děl Danteho, van Gogha či Gauguina. Návrat do hotelu.

3. den zájezdu  
Panoramatická jízda pohořím Alpilles do rodiště Nostradama ST. RÉMY-DE-PROVENCE, malebné městečko s pestrou minulostí, římské Glanum, Goghův klášter, vzácný antický kenotaf a vítězný oblouk, navštívíme bývalý klášter Saint-Paul-de-Mausole, kde se léčil V. van Gogh. Turistický magnet Provence opevněné kamenné LES BAUX DE-PROVENCE, městečko na vápencovém ostrohu, městečko řemesel, překrásné výhledy na pohoří Alpilles, náhorní plošina s rozvalinami hradu, citadela Les Baux. Jedno z nejvíce fascinujících měst jižní Francie papežský AVIGNON s největším gotickým evropským palácem - prohlídka opevněného města, papežský palác Palais des Papes, slavný most St.-Bénézet, ve volném čase fakult. projížďka lodí po Rhôně do Villeneuve-lès Avignon, možnost zakoupit vynikající víno Côte du Rhône nebo růžové čokoládové koule papaline d´Avignon.

4. den zájezdu
Prohlídka PONT DU GARD, největší dochovaná část římského akvaduktu v Evropě. NîMES s elegantním římským chrámem Maison Carrée a skvělou římskou arénou – dvě nejzachovalejší památky této doby na světě. Průjezd Národním parkem CAMARGUE, přírodní rezervace v deltě Rhôny, druhý největší mokřad Evropy, plameňáci, divocí koně. Návštěva městečka AIGUES-MORTES, středověký přístav obepnutý mohutnými hradbami, odkud vyplouval Ludvík IX. Svatý na křížové výpravy. Pro zájemce návštěva ornitologické rezervace, pozorování nejen plameňáků v jejich přirozeném prostředí. LES STES–MARIES– DE–LA-MER romantická vesnice, přímořské letovisko, koupání. Návrat na ubytování.

5. den zájezdu  
Celodenní výlet na náhorní plošinu VAUCLUSE, obrovské vápencové pohoří patřící k nejpřitažlivějším oblastem Provence, kde se snoubí bujná příroda s malebnými vesnicemi. Fotogenické GORDES, jedno z nejhezčích městeček trůnících na skále, románský klášter SÉNANQUE s kvetoucími lány levandule, ROUSSILLON, bizarní barevné skalní formace, okrové domy, naleziště malířských hlinek. Fakultativní návštěva muzea levandule LE CHÂTEAU DU BOIS. O levanduli se tu dozvíte vše. Muzeum založil Georges Lincelé, jehož rodina už po pět generací provozuje velkou levandulovou farmu. Jejich firma Le Château du Bois obstará ročně desetinu celofrancouzské produkce esenciálních olejů z pravé levandule.

6. den zájezdu
AIX EN PROVENCE, krátce navštívíme město Paula Cézanna, katedrála Saint Sauveur, možnost navštívit pravé provensalské trhy, platanová alej Cours Mirabeau. MARSEILLE, největší město Provence, projdeme se starým přístavem, prohlédneme si mj. baziliku St. Victor a chrám Notre-Dame de la Garde, odkud se nám otevře nezapomenutelné panorama, variantně fakult. vyjedeme na Château d´If. Večer si můžeme pochutnat na bujabéze. Transfer na hotel v Lyonu, ubytování.

7. den zájezdu  
Snídaně v hotelu, dopolední prohlídka LYONU s průvodcem, kolem poledne dle let. řádu transfer na letiště a odlet s průvodcem do Prahy.


Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Lyon – Praha vč. letištních tax
 • příruční zavazadlo dle podmínek let. společnosti (max. hmotnost 12 kg a rozměry max. 55x35x25 cm včetně držadla a koleček)
 • transfery z/na letiště
 • dopravu lux. klim. busem
 • 6x ubytování - 4x hotel v Nimes**/*** (dle vašeho výběru) a 2x hotel v Lyonu** - 2lůžk. klim. pokoje s příslušenstvím
 • 6x snídani formou bufetu
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakult. služby, MHD, lodičky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 4700 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • odbavené zavazadlo do 20 kg 1400 Kč
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 250 Kč s možností připojištění vyššího storna zájezdu +250 Kč

Nástupní místa

24.06. - 30.06. Odjezd L2, L3
01.07. - 07.07. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Sleva

 • BONUS pojištění zdarma při objednání zájezdu do 31.1.2019

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací