Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

RAKOUSKO - NP KALKALPEN

ZÁJEZD S LEHKOU TURISTIKOU

POZNÁVACÍ ZÁJEZD RAKOUSKÉ ALPY, DOVOLENÁ 2024

Kód zájezdu: A754-24 Počet nocí: 4 Strava: polopenze Ubytování: hotel ***

Autokarem
Cena od 12 590 Kč

Zájezd s pěší turistikou Karta v ceně zájezdu

Okružní stezky, pastviny a zelené louky na Wurzeralm, idylické jezero Schiederweiher – perla údolí Stodertal, přírodní klenot jezero Gleinkersee, divoká romantická soutěska Dr. Vogelgesanga, mohutný horský masiv Totes Gebirge, Tauplitzalm – největší horská jezerní plošina střední Evropy, Hinterstoder – vyhlídkové plošiny. Ideální podmínky pro nenáročnou pohodovou turistiku, vhodné i pro rodiny s dětmi, možnost koupání – u gasthofu malý bazén a v docházkové vzdálenosti přírodní jezero s lekníny.… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
A754-24-1 od: 05.08.2024
do: 09.08.2024
zobrazit 4 12 590 Kč Vyprodáno
KódA754-24-1
Termínod: 05.08.2024 do: 09.08.2024
Nástupní místa Praha, Pardubice, Hradec Králové, Tábor, České Budějovice, Poděbrady, Benešov
Počet nocí4
dospělá osoba - polopenze12 590 Kč
Vyprodáno

Anotace

Okružní stezky, pastviny a zelené louky na Wurzeralm, idylické jezero Schiederweiher – perla údolí Stodertal, přírodní klenot jezero Gleinkersee, divoká romantická soutěska Dr. Vogelgesanga, mohutný horský masiv Totes Gebirge, Tauplitzalm – největší horská jezerní plošina střední Evropy, Hinterstoder – vyhlídkové plošiny. Ideální podmínky pro nenáročnou pohodovou turistiku, vhodné i pro rodiny s dětmi, možnost koupání – u gasthofu malý bazén a v docházkové vzdálenosti přírodní jezero s lekníny. Lanovky a vstupy v ceně zájezdu.

Program zájezdu

1. den zájezdu
ráno odjezd autobusu z nástupních míst. Zastávka u horského modrozeleného jezera Gleinkersee – okružní stezka kolem tohoto přírodního skvostu vede podél břehu a skýtá nádherné výhledy na okolní krajinu a pohoří Sengsengebirge, při příznivém počasí možnost koupání. Ubytování v gasthofu v Edlbachu, večeře.

2. den zájezdu
Odjezd busem do Spittal am Pyhrn - možnost volby dopoledního programu: 1. "ranní probuzení" v soutěsce Dr. Vogelgesanga - druhá nejdelší soutěska v Rakousku s padající vodou a peřejemi. Při prolézání  divoké romantické rokliny je třeba zdolat 500 schodů mezi skalními stěnami. 2. pobyt ve Spittal am Pyhrn - vzhled obce utváří především barokní klášterní kostel nazývaný Dóm u Pyhrnu. Návštěva pěkného Muzea Alpinismu s expozici „Mezi nebem a zemí – Gerlinde Kaltenbrunnerová a svět osmitisícovek“, velmi působivé seznámení s historií horolezectví, klim. podmínkami jaké panují na nejvyšších. vrcholech naší planety a s podmínkami, které musejí po stránce fyzické a psychické splňovat extrémní horolezci. Poté společný přejezd naším busem a výjezd pozemní lanovkou na náhorní plošinu WURZERALM (1400 m). Okružní nenáročná turistická stezka (2 hod) s odbočkou k jezírku BRUNNSTEINER SEE. Možnost posezení na terase u Linzerhaus s výhledy na horský svět s vrcholem Wascheneck (2389 m) a bizarní skalní stěnou Rote Wand. Večeře.

3. den zájezdu 
Odjezd naším autobusem do BAD MITTENDORFU, výjezd po vysokohorské silnici Tauplitzalmstrasse na Tauplitzalm (1.650 m) – největší horská jezerní plošina střední Evropy - 6 jezer s křišťálově čistou vodou. Plošinu protkává množství turistických tras, které umožňují různě pohodlné procházky bez velkého převýšení. Oblast je proslulá jako zahrada Alp, hned od jara jsou zde horské louky posety různými květy. Záplavy barevných květů hořců či růžových horských azalek vytvářejí fantastické scenérie. Večeře.

4. den zájezdu
Odjezd naším busem do Hinterstoderu. Nenáročná procházka k idylickému jezeru SCHIEDERWEIHER, neuvěřitelné výhledy na nejvyšší vrchol pohoří Totes Gebirge – Grosser Priel (2515 m) a vedlejší vrchol Spitzmauer (2446 m). Tyto dvě mohutné hory se za příznivého počasí zrcadlí na jeho tiché hladině. Kratší varianta celkem 1 hod., delší varianta 1,5 hod. Přejezd busem k lanovce v Hinterstoderu, výjezd kabin. a sedačkovou lanovkou na HUTTERER HÖSSL (1858 m), procházka kolem jezera SCHAFKOGELSEE, možnost občerstvení, 2 vyhlíd. plošiny DACHSTEINBLICK a SCHAFKÖGEL s gigantickými scenériemi. Večeře.

5. den zájezdu
Odjezd naším busem do vesnice ROSSLEITHEN, jež je známá především díky kovářům kos, kteří dříve pracovali podél řeky Piessling. Krátká procházka (0,5 hod.) k impozantnímu prameni řeky PIESSLING, která pramení přímo v krasové jeskyni, jeden z největších krasových pramenů ve východních Alpách. Před polednem odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • dítě 6-14,99 let  ubytované na 3.lůžku sleva 5 200 Kč

Ubytování

  • Starší gasthof Huttersberg leží nad alpským střediskem Windischgarsten, v části Edlbach. Z gasthofu je krásný výhled na okolní hory. V gasthofu je malá recepce, restaurace, terasa. Ubytování je v pěkných 2-3 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Snídaně je formou jednoduššího bufetu. Večeře je menu o 3 chodech s možností výběru ze 2 hlavních jídel od 2. dne a malý salátový bufet. Pod gasthofem (cca 700 m) je možné navštívit přírodní koupaliště, kde mají klienti gasthofu vstup zdarma.
    CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

Nástupní místa

05.08. - 09.08. odjezd G + Benešov, Tábor, Č. Budějovice
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
3x ubytování v gasthofu *** - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
3x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře menu - 3 chody s možností výběru ze 2 hl. jídel od 2. dne a salát. bufet. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY – ceny v EUR (€)
Pohled 0,70-1,5 Euro
káva 3,00 – 4,50 Euro
nealkoholické nápoje, pivo, víno v restauraci 3,50-5,50 Euro
polévka, koláč od 4 Euro
hlavní jídla od 9 Euro a více

MĚNA A KURZ
EURO (značení EUR nebo €), 1 € = cca 26 Kč
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro/

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 15 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí v Rakousku je, jako v České republice 230 V. Není potřeba žádného adaptéru.

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Vídeň - Botschaft der Tschechischen Republik
Penzingerstrasse 11-13, 1140 Wien
Telefon: +431 89958 0, 89958 111
Fax PO: +431 8941 200, KO +431 8995 8159
Nouzová linka: +43 676 84964 615
E-mail: vienna@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 08.00 - 16.30 hod
Úřední hodiny KO pro veřejnost: pondělí - pátek 08.30 - 11.00 hod

Honorární konzulát Salcburk - Honorarkonsulat der Tschechischen Republik
Bayerhamerstraße 14c, 5020 Salzburg
Telefon: +43662/879624
Fax: +43 662/81516080
E-mail: hksalzburg@email.cz Salzburg@honorary.cz
Konzulární působnost: spolková země Salcbursko
Provozní hodiny úřadu: úterý 14.00 - 17.00, středa a čtvrtek 09.30 - 12.30

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +43
Centrální tísňové volání - 112
Záchranná služba – 141 nebo 144
Policie - 133
Požárníci - 122
Poruchy vozidel (OAMTC a ARBÖ) - 120 nebo 123

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Pro dovoz a vývoz valut nejsou stanovena žádná omezení. Občanům EU se doporučuje být finančně vybaven v závislosti na délce a charakteru pobytu. Výše finančních prostředků není pevně stanovena.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací