Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SCHLADMING, DACHSTEIN

A OKOLÍ

Kód zájezdu: A733-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: Hotel 3*

Autokarem
Cena na vyžádání

Zájezd s pěší turistikou Karta v ceně zájezdu

Pohodový zájezd pro menší skupinku s dopravou mikrobusem. Túry v okolí Schladmingu, ledovec Dachstein, jezera. Hotel na klidném místě na okraji Schladmingu a Dachsteinská karta v ceně zájezdu. Celý popis


Anotace

Pohodový zájezd pro menší skupinku s dopravou mikrobusem. Túry v okolí Schladmingu, ledovec Dachstein, jezera. Hotel na klidném místě na okraji Schladmingu a Dachsteinská karta v ceně zájezdu.

Program zájezdu

1. den zájezdu
Ráno odjezd mikrobusu z ČR. Odpoledne zastávka v soutěsce SILBERKARKLAMM (vstup cca 4 Euro). Procházka velmi pěknou soutěskou s vodopády po dřevěných schodech a lávkách do krásného skalního kotle Silberkar, kde se nachází chata Silberkarhütte. Možnost občerstvení. K večeru příjezd na ubytování.

2. den zájezdu
Přírodní park SÖLKTÄLER, který je jedinečným místem pro odpočinek. Nenarazíte zde na masy turistů a dokonce ani na žádné lanovky, které by vás vyvezly na vrcholy. Čekají zde na vás horské pastviny, vodopády a průzračně čistá voda potoků a jezer. Na konci údolí Kleinsölk se nachází přírodní skvost – jezero Schwarzensee (1.163 m), kde strávíme celý den. Vodopády, salaš Harmeralm (podmáslí, domácí koblihy), nenáročná túra až na konec údolí k jedinečné salaši Putzentalalm, kde se vodopády neuvěřitelnou silou řítí přes horské stěny do údolí. Posezení na salaši, kde vám sama paní domácí připraví na otevřeném ohni rakouskou sladkou specialitu Kaiserschmaren (Císařský trhanec) nebo můžete ochutnat výborný domácí tvarohový štrůdl (celkem 4 h).

3. den zájezdu
PICHL, výjezd lanovkou do horské oblasti Reiteralm. Túra podél jezer Waldsee a Untersee až k jezeru Spiegelsee, které je nazýváno „zrcadlovým jezerem“. Při dobrém počasí se v něm zrcadlí masiv ledovce Dachstein, celkem 1,5-2 hodiny chůze nebo středně náročný panoramatický okruh s řadou plesových jezírek včetně jezera Spiegelsee, u kterého začíná stoupání kotlinou na hřebeny k vrcholu Gasselhöhe (2.001 m), 3,5-4 hodiny chůze. Před večeří možnost návštěvy bazénu ve Schladmingu. 

4. den zájezdu
RAMSAU AM DACHSTEIN, výjezd lanovkou na ledovec Dachstein (2.700 m). Visutá vyhlídková plošina se skleněnou podlahou „Skywalk“ neboli nebeský krok do prostoru. Tato plošina se tyčí na 250 m vysoké skalní stěně a je to jedna z nejkrásnějších vyhlídek v Alpách. Dalšími atrakcemi jsou Ledový palác (podzemní ledové království s nádhernou výzdobou, vstupné cca 10 Euro), pro odvážlivce visutý Dachsteinský most a Schody do prázdna. Túra k Seethalerhütte nebo výšlap k turistické chatě Südwandhütte v jižní stěně Dachsteinského masivu. 

5. den zájezdu
Odjezd ke krásnému štýrskému jezeru Bodensee a nenáročná procházka kolem jezera až k vodopádům Schleierwasserfall. Před polednem odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Ubytování

Hotel leží cca 1,5 km od centra Schladmingu. V hotelu zdarma wi-fi, výtah a jídelna. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, TV-Sat a fén.

Nástupní místa

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací