Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SLOVENSKO - CHOČSKÉ VRCHY A ROHÁČE

LEHKÁ TURISTIKA A UBYTOVÁNÍ V TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH

POZNÁVACÍ ZÁJEZD, DOVOLENÁ SLOVENSKO 2021

Kód zájezdu: SK683-21 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip Sleva 55+ Možnost doobsazení

Relaxace v termálních lázních a turistika, tak je koncipován náš poznávací zájezd za poznáním Chočských vrchů a Roháčů. Přesto že jsou Chočské vrchy označovány pouze jako vrchy, jejich nejvyšší vrchol převyšuje nejvyšší horu ČR. Na relativně malém prostoru se tu nachází vše, co jen může příroda nabídnout – bizarní vápencové skalní masívy s unikátní flórou a faunou, množství jeskyní a vodních vývěru, hluboké divoké kaňony, vodopády a úchvatné výhledy. Především však teplé léčivé minerální… Celý popis


Anotace

Relaxace v termálních lázních a turistika, tak je koncipován náš poznávací zájezd za poznáním Chočských vrchů a Roháčů. Přesto že jsou Chočské vrchy označovány pouze jako vrchy, jejich nejvyšší vrchol převyšuje nejvyšší horu ČR. Na relativně malém prostoru se tu nachází vše, co jen může příroda nabídnout – bizarní vápencové skalní masívy s unikátní flórou a faunou, množství jeskyní a vodních vývěru, hluboké divoké kaňony, vodopády a úchvatné výhledy. Především však teplé léčivé minerální prameny. Přitom za poznáním všech těchto krás je ve většině případů možné se vydat přímo od hotelu z termálních lázní Lúčky, kde budeme celý náš pobyt ubytováni.

Oravský hrad – kostel Leštiny – lázně Lúčky - Prosiecka a Kvačianska dolina – Velký Choč – Spálená – Roháčská plesa – Zuberec - Liptovský hrad – hrad Strečno

Program zájezdu

1. den zájezdu
Ráno odjezd z ČR přes Val. Meziříčí na Slovensko. Prohlídka ORAVSKÉHO HRADU, tyčícího se na skalním ostrohu 110 m nad řekou Oravou. Poutavé hradní expozice nám přiblíží útrapy a strasti bydlení na středověkém hradě. Artikulární evangelický kostel v obci LEŠTINY (UNESCO), unikátní příklad dřevěné kostelní architektury 17. stol. Večer ubytování v lázeňském hotelu v obci LÚČKY, večeře. Případná večerní relaxace v lázních. Zdejší minerální voda o teplotě až 380 C má velký obsah vápníku a dalších minerálů. Blahodárně působí při léčbě onkologických problémů a poruch pohybového a trávicího ústrojí a gynekologických onemocnění. Zdraví prospěšné jsou i pitné kůry.

2. den zájezdu
Turistické poznávání CHOČSKÝCH VRCHŮ. PROSIECKA a KVAČIANSKA DOLINA patří mezi nejkrásnější kaňony na Slovensku. Cestou nás bude doprovázet tvůrce kaňonu, říčka Prosiečanka, která jednou beze stopy zmizí v podzemí skal, aby se po čase znenadání opět objevila. Okolní roztodivné skalní útvary s výškou až 600 m jsou plné jeskyní a vodních vývěrů. V Kvačianske dolině jsou k vidění původní vodní mlýny. V bočních ramenech kaňonu je možné navštívit 15 m vysoký vodopád Červené piesky a Ráztocký vodpád. Délka celé trasy je cca 5 hod s převýšením 300 m. Pro méně zdatné je možná úprava trasy. Odpoledne návrat do hotelu, relaxace v termálních lázních.

3. den zájezdu
Majestátní dominantou Chočských vrchů je „hora s bradavicí“ VELKÝ CHOČ (1 611 m). Vápencový skalní masív je vyhlášen výskytem vzácné flóry a fauny, především pak nejkrásnější vyhlídkou na Slovensku. Z jeho vrcholu se skýtá fantastický panoramatický výhled na okolní dominantní pohoří Malá a Velká Fatra, Západní a Vysoké Tatry a Roháče, Oravskou Maguru a vodní plochu Liptovská Mara. Výstup z Valaské Dubové s návratem přímo do hotelu je střední náročnosti (cca 6 hod., převýšení 900 m). Odpoledne návrat do hotelu, relaxace v termálních lázních.

4. den zájezdu
Celodenní výlet za poznáním krás pohoří ROHÁČE. Z lyžařského střediska SPÁLENÁ v Roháčské dolině se rozbíhají turistické trasy různých délek a náročností. Středně náročná trasa k Roháčským plesům pod vrcholem Plačlivé (2125 m) a zpět kolem Ťatliakovi chaty je dlouhá cca 7 hod. s převýšením 700 m. Pro méně zdatné se nabízí výjezd lanovkou a následný výšlap (1,5 hod s převýšením 450 m) na hřebenovou stezku na vrcholu Brestová (1934 m) s fantastickými výhledy na Roháče a Západní Tatry. Cesta zpět k autobusu opět lanovkou nebo pěšky (2 hod). Cestou do hotelu návštěva Múzea Oravskej dediny v ZUBERCI s ukázkou asi 50 staveb typické lidové architektury z Oravy, vč. jejich zařízení a venkovního prostředí. K večeru návrat na hotel.

5. den zájezdu
Dopoledne prohlídka nejvýše položeného hradu na Slovensku - LIPTOVSKÉHO HRADU (985 m). Jeho zřícenina se nachází právě v Chočských vrších, 2 hod výstup přímo z obce Lúčky. Odměnou je úžasný výhled na celou oblast Liptova. Cestou je možná relaxace v lesním jezírku s minerální vodou z pramene Kalameny o teplotě 330 C. Sama obec LÚČKY je velice pozoruhodná. Mimo vyhledávané „kúpele“ se přímo v jejím katastru nachází Lúčanský vodopád s jezírkem, padající z vysoké travertinové terasy a řada dalších travertinových útvarů a vyhlídek. Odpoledne návrat do hotelu, relaxace v termálních lázních.

6. den zájezdu
Dopoledne návštěva zříceniny středověkého hradu STREČNO na skalním ostrohu vysoko nad řekou Váh. Plavba 7 km dlouhým úsekem meandrů řeky Váh na tradičních pltích, možnost občerstvení. Odpoledne odjezd domů, návrat do ČR ve večerních hodinách (20:00 hod) a dále dle míst nástupů.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • Dítě do 12 let sleva 1400 Kč
  • SLEVA 55+ ze základní ceny 3%

Ubytování

  • Ubytovaní budeme v termál. lázních Lúčky na rozhraní Liptova a Oravy pod úbočím Veľkého Choča v hotelu Choč ***, v jehož objektu se nachází restaurace, fitness, kino a krytým průchodem je propojen s Balneocentrem nebo v depandancích hotelu (300 m). Všechny stylově vybavené dvoulůžkové pokoje mají vlastní příslušenství, TV, chladničku a Wifi zdarma. Většina pokojů má balkon. Součástí lázní je i AQUA – VITAL Park, nabízí venkovní bazény i s termální vodou, venkovní i vnitřní vitální svět.

Nástupní místa

12.07. - 17.07. Odjezd A (Olomouc bez příplatku)

Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
- 5x ubytování v hotelu/depandanci dle vašeho výběru – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
- Ubytovaní budeme v termál. lázních Lúčky na rozhraní Liptova a Oravy pod úbočím Veľkého Choča v hotelu Choč ***, v jehož objektu se nachází restaurace, fitness, kino a krytým průchodem je propojen s Balneocentrem nebo v depandancích hotelu (300 m). Všechny stylově vybavené dvoulůžkové pokoje mají vlastní příslušenství, TV, chladničku a Wifi zdarma. Většina pokojů má balkon. Součástí lázní je i AQUA – VITAL Park, nabízí venkovní bazény i s termální vodou, venkovní i vnitřní vitální svět.
- CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

STRAVOVÁNÍ
5x polopenze formou bufetu. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2020) – ceny v EUR
Termální lázně Lúčky vnější bazény na 2h 15 €, vnitřní bazén na 1h 10 €, saunový svět na 2h 12 €; 10 vstupů na vnější bazény 135 €, 10 vstupů vnitřní bazén 90 €, 10 vstupů saunový svět 105 €; balíček vnější bazény + saunový svět na 3,5h 25 €, vnitřní bazén + saunový svět na 3,5h 20 € 
Oravský hrad 8 €
Liptovský hrad 4 €
Múzeum Oravskej dediny 4 €
Hrad Strečno 7 €

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 60 EUR + další kapesné na lázně - dle indiv. zájmu o jejich využívání. Není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

UPOZORNĚNÍ
Doporučujeme mít s sebou turistickou obuv a turistické oblečení + v případě zájmu o využití bazénů i plavky, osušku a přezuvky.

MĚNA A KURZ
EURO (značení EUR nebo €), 1 € = cca 26 Kč
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro/

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 15 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí na Slovensku je, jako v České republice 230 V. Zástrčky je s dvojicí kulatých kolíků s průměrem 4,8 mm a roztečí 19 mm. Zásuvka má pak dva otvory pro kolíky, kovové uzemňovací písky na horní a spodní straně a vodí zářezy po stranách. Zástrčka i zásuvka jsou symetrické. Pro naše kulaté tříkolové zástrčky je nutný adaptér, pro naše ploché dvoukolíkové zástrčky adaptér nutný není.

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Bratislava - Vel´vyslanectvo Českej republiky
Hviezdoslavovo nám. 8, 810 00 Bratislava
P.O.Box 208
Telefon: +421/2/59203303, sekretariát-59203319, ved.KO-59203340, obchodně-ekonomický prac. 59203323 hospodář-59203306, kulturní a tiskový prac.-59203325
Fax sekr.: +421/2/59203330, KO +421/2/59203346
Nouzová linka: +421/903287003, +421/903747006
E-mail: bratislava@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 7.45 - 16.15
Úřední hodiny KO pro veřejnost: pondělí - čtvrtek 8.00 - 12.00, 14.00 - 16.00

České centrum Bratislava
Hviezdoslavovo nám. 8, 814 99 Bratislava
P.O.Box 348
Telefon: +421/2/54418215
E-mail: ccbratislava@czech.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - čtvrtek 08.30 - 12.00, 13.15 - 16.15, pátek 08.30 - 13.00

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +421
Policie: 158
Požární ochrana: 150
Rychlá lékařská pomoc při vážných nehodách a náhlých onemocněních ohrožujících život: 155
Integrovaný záchranný systém: 112
Linka záchrany(poradenství při poskytování první pomoci): 0850 11 13 13
Horská záchranná služba: 18 300
Letecká záchranná služba: 18 155

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Převážení věcí osobní potřeby v rámci členských států EU nepodléhá clu. České koruny lze bez problému vyměnit ve vybraných bankách a spořitelnách v ČR i SR popř. využít bankomatu. Výměnu lze provést také v některých hotelích i v běžných směnárnách. Cestování se zvířaty: Při vstupu na území SR se zvířetem je nutno zajistit pro zvíře pas (obdoba očkovacího průkazu), kde budou uvedeny záznamy o absolvovaní nutných očkování zvířete, atd. Další informace mohou turisté získat na adrese: www.svssr.sk. SR v roce 1992 podepsala mezinárodní dohodu CITES (Dohoda o mezinárodním obchodě s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin), která zakazuje převoz ohrožených druhů živočichů a rostlin i jejich částí přes hranice.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací