Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SLUNEČNÁ KALÁBRIE

S VÝLETEM NA SICÍLII A LIPARY

Kód zájezdu: IT432-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***/apartmán

Letecky
Cena na vyžádání

Ubytování na jednom místě, krásné koupání, poznání Kalábrie s výlety na Liparské ostrovy a na Sicílii. Užijte si léto v Itálii. Capo Vaticano - Stromboli - Lipari - Vulcano - Messina - Taormina - Tropea Celý popis


Anotace

Ubytování na jednom místě, krásné koupání, poznání Kalábrie s výlety na Liparské ostrovy a na Sicílii. Užijte si léto v Itálii.
Capo Vaticano - Stromboli - Lipari - Vulcano - Messina - Taormina - Tropea

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet z Prahy a Brna do Kalábrie, přílet do Lamezia Terme a transfer na ubytování. Ubytování na CAPO VATICANO, cca 300m od jedné z nejkrásnějších pláží Kalábrie.

2. den zájezdu
Pobyt na Capo Vaticano, odpočinek, koupání, pobyt na pláži. Odpoledne fakultativně projížďka ve člunech podél pobřeží a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohledy na skalnaté útesy ukrývající malé písečné plážičky. Poté přejezd k majáku s jedinečnými výhledy na celé pobřeží z ptačí perspektivy i pěkným posezením. Za dobré viditelnosti možnost pozorování i Sicílie s Etnou a Liparské ostrovy. Tento výlet se koná dle aktuální povětrnostní situace a stavu moře a objednává se až na místě.

3. den zájezdu
Pobyt u moře. Odpoledne fakultativně výlet lodí na ostrov STROMBOLI, který je známý především pro svůj stále činný vulkán. Po příjezdu na ostrov možnost procházek nebo večeře v restauraci a poté již za tmy vyjížďka lodí na moře k místu zvanému Sciara del Fuoco, odkud je možno pozorovat malé erupce sopky. Pozdě večer návrat na ubytování. Tento výlet se koná dle aktuální aktivity sopky a objednává se až na místě.

4. den zájezdu
Celodenní výlet lodí, na kterém poznáme přitažlivé LIPARSKÉ OSTROVY. Užijeme si i koupání. Navštívíme 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari nebo se budeme moci zúčastnit okruhu mikrobusem kolem ostrova. Na ostrově Vulcano můžeme využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout na plážích z černého sopečného písku. Na závěr připlujeme k ostrovu Stromboli, kde budeme moci pozorovat ohromná lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a posezení. K večeru návrat lodí zpět na ubytování.

5. den zájezdu
Celodenní výlet autobusem a trajektem na SICÍLII. Přejedeme krátkým trajektem Messinskou úžinu oddělující Kalábrii od Sicílie a navštívíme město MESSINA, krátká zastávka na prohlídku katedrály s funkčním orlojem i na krátké posezení na kávu. Po poledni TAORMINA, jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Starobylé uličky, náměstí s kavárnami, obchůdky, historické památky - Dóm, řecké divadlo, zahrady Naxos, výhledy na Etnu, množství paláců. K večeru návrat zpět na ubytování.

6. den zájezdu
Pobyt u mořeOdpoledne výlet autobusem do města TROPEA, jednoho z nejnavštěvovanějších měst jižní Itálie. Starobylé město pocházející již z řecko-normanské doby je vystavěno na útesech nad krásnými písečnými plážemi. Během návštěvy je možno kombinovat prohlídku množství historických památek s posezeními v typických restauracích v křivolakých uličkách i dech beroucími výhledy na pobřežní scenérii s kostelem sv. Marie vystavěným na vrcholu skalnatého útesu nad plážemi. Po prohlídce návštěva místní výrobny s ochutnávkou lokálních produktů a možností jejich nákupu. Večer návrat na ubytování.

7. den zájezdu
Pobyt u moře.

8. den zájezdu
Transfer na letiště a odlet zpět do Brna a do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • 3. a 4. osoba na přistýlce 2 000 Kč
  • 1. dítě do 12 let na přistýlce 7 000 Kč
  • 2. dítě do 12 let na přistýlce 3 000 Kč

Orientační ceny vstupného

Výdaje placené v hotovosti během výletu a nezahrnuté v ceně výletu:

TROPEA
Muzeum Tropea: 2 EUR

LIPARSKÉ OSTROVY
Přístavní poplatek: 5 EUR
Bahenní koupel na ostrově Vulcano: 2 EUR
Okruh autobusem kolem ostrovan Lipary: 10 EUR

Pokud budete chtít absolvovat bahenní koupel na ostrově Vulcano, doporučujeme si vzít starší plavky, neboť může dojít k jejich znečištění.

TAORMINA
Antické divaldo: 8 EUR

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvu památek, doporučujeme na vstupy cca 50 €

Zajímavosti

Nástupní místa

09.06. – 16.06. Odlet Praha, Brno
16.06. – 23.06. Odlet Praha, Brno
23.06. – 30.06. Odlet Praha, Brno
07.07. – 14.07. Odlet Praha, Brno
21.07. – 28.07. Odlet Praha, Brno
04.08. – 11.08. Odlet Praha, Brno
18.08. – 25.08. Odlet Praha, Brno
25.08. – 01.09. Odlet Praha, Brno
01.09. – 08.09. Odlet Praha, Brno
08.09. – 15.09. Odlet Praha, Brno
15.09. – 22.09. Odlet Praha, Brno
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací