Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

STŘEDOVĚKÉ BAVORSKO - ROMANTICKÁ CESTA

A FRANCKÉ ŠVÝCARSKO

Kód zájezdu: D652-21 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Pohodový zájezd v duchu starých tradic a zvyků do středověkých městeček na Romantické cestě a do atraktivní oblasti s hlubokými údolími, vápencovými skálami a zříceninami hradů do Franckého Švýcarska. Bez nadsázky, každé město, které jsme pro vás vybrali má autentický historický ráz a budeme si připadat jako v pohádce plné královských zámků a krásné krajiny. Zájezd za nostalgií v tom nejlepším slova smyslu. Navštivte s námi místa, kde je středověk stále na živu.   Nördlingen – Dinkelsbühl –… Celý popis


Anotace

Pohodový zájezd v duchu starých tradic a zvyků do středověkých městeček na Romantické cestě a do atraktivní oblasti s hlubokými údolími, vápencovými skálami a zříceninami hradů do Franckého Švýcarska. Bez nadsázky, každé město, které jsme pro vás vybrali má autentický historický ráz a budeme si připadat jako v pohádce plné královských zámků a krásné krajiny. Zájezd za nostalgií v tom nejlepším slova smyslu. Navštivte s námi místa, kde je středověk stále na živu.
 
Nördlingen – Dinkelsbühl – Rothenburg Ob Der Tauber – Weikersheim Palace – Würzburg – Francké Švýcarsko – Gössweinstein – Tüchersfeld – Pottenstein

Program zájezdu

1. den zájezdu
V pozdních večerních hodinách odjezd dle nástupních míst.
 
2. den zájezdu
Po půlnoci odjezd z Prahy do Bavorska. Ranní procházka středověkým městem NÖRDLINGEN, choulícím se v obrovském Rieském kráteru, který zde před miliony let vyhloubil meteorit. Historické centrum města doposud obepínají městské hradby (2,7 km) s patnácti strážními věžemi. Hlavní dominantou města je však trojlodní kostel sv. Jiří a Danielova věž s panoramatickým výhledem. Dalším ze starobylých franckých měst na Romantické stezce je DINKELSBÜHL, patřící k nejzachovalejším městským středověkým celkům v Německu vůbec. Městské hradby s věžemi, hrázděné domy, kostel sv. Jiří, krásný Deutches Haus, barokní zámkompek, jedinečná atmosféra a kulinářské pochoutky. Odpoledne pak malé městečko s velkou pověstí – půvabný ROTHENBURG OB DER TAUBER. Nikde jinde se nedochovalo tolik středověku, jako právě zde. Jako by se tu zastavil čas. Projdeme se historickou částí města se starobylými domy, tichými místy a zákoutími, věžemi, obchůdky, opevněními, která obepínají gotické stavby a štítové domy. Nenecháme si ujít kostely, radnici, muzea, nejzachovalejší části městských hradeb Spitaltor, bránu Galgentor nebo strhující výhledy na město a říční údolí. Večer odjezd na ubytování, případná večeře.
 
3. den zájezdu
Jedním z vrcholů Romantické cesty je ZÁMEK WEIKERSHEIM, obklopený krásnými barokními zahradami zahrnujícími čtyři roční období a dvoukřídlou arkádovou oranžerií. VINNÝ RÁJ FRANKY se nachází na hranici mezi Dolními a Středními Franky, nad vinicemi Bullenheim a Seinsheim. Vinice s nádhernými panoramatickými výhledy, za příznivého počasí až do Harzu a Vogelsbergu. Občerstvení v jedinečné přírodní kulise nebo možnost procházek mezi vinnými svahy. Po zbytek dne pak město WÜRZBURG. Pro svou jedinečnost byla zdejší REZIDENCE biskupa-knížete zapsána na seznam UNESCO. Poznávání historického centra města na řece Mohan se všemi jeho pozoruhodnostmi – Starý kamenný most z 15. stol., přístavní jeřáby z 18. století nebo laboratoř, kde Wilhelm Röntgen objevil koncem 19. stol. rentgenové paprsky. Večer návrat na ubytování.

4. den zájezdu
Ráno odjezd do oblasti FRANCKÉ ŠVÝCARSKO, jedna z nejkrásnějších oblastí Německa, čekají nás dolomitické skály, vesnice a městečka s hrázděnými domy, zámky a hrady vysoko na kopcích. Navštívíme GÖSSWEINSTEIN s majestátní bazilikou, pitoreskní vesnici TÜCHERSFELD vestavěnou do skal se stejnojmennou skalní vyhlídkou. POTTENSTEIN, kde v r. 1227 pobývala sv. Alžběta Durynská. Program zakončí procházka romantickým údolím Püttlachtal s nespočtem skalních útvarů a tajemných jeskyní. Pro příznivce adrenalinu je možná návštěva zážitkového centra Erlebnisfelsen Pottenstein – supermoderní bobové a horské dráhy, vysutý most „Skywalk“ s fantastickým výhledem na město a okolní krajinu z výšky 65 m. V podvečerních hodinách odjezd do ČR. Předpokládaný návrat ve večerních hodinách (Praha cca 22.30) a dále dle míst nástupů.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

10.06. – 13.06. Odjezd A, B, L + Plzeň Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací