Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

TO NEJLEPŠÍ Z ISLANDU

ZA POLÁRNÍ ZÁŘÍ, GEJZÍRY A VODOPÁDY

TERMÁLNÍ LÁZNĚ NEBESKÁ LAGUNA A MODRÁ LAGUNA

Kód zájezdu: IS500-22 Počet nocí: Strava: Ubytování: turistický hotel / guesthouse

Letecky
Cena na vyžádání

Oblíbené

Zájezd na Island, to je kombinace dokonalých přírodních úkazů ostrova těsně pod polárním kruhem. Vydáme se do země “ohně a ledu“, která ve své divokosti nemá na světě obdoby. Do země, kde vládnou elfové a která nás přenese do doby Vikingů. Do oblíbeného programu jsme nově zařadili i koupání v nové „nebeské“ laguně tzv. Sky lagoon, termální řeku v oblasti Reykjadalur Hot Spring a pokud budeme mít štěstí, v září již můžeme pozorovat polární záři. V důsledku zvýšené sluneční aktivity mají být… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
IS500-22-1 od: 10.09.2022
do: 18.09.2022
zobrazit 7 43 990 Kč Odjeto
KódIS500-22-1
Termínod: 10.09.2022 do: 18.09.2022
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
Dospělá osoba - snídaně43 990 Kč
Odjeto

Anotace

Zájezd na Island, to je kombinace dokonalých přírodních úkazů ostrova těsně pod polárním kruhem. Vydáme se do země “ohně a ledu“, která ve své divokosti nemá na světě obdoby. Do země, kde vládnou elfové a která nás přenese do doby Vikingů. Do oblíbeného programu jsme nově zařadili i koupání v nové „nebeské“ laguně tzv. Sky lagoon, termální řeku v oblasti Reykjadalur Hot Spring a pokud budeme mít štěstí, v září již můžeme pozorovat polární záři. V důsledku zvýšené sluneční aktivity mají být letos podmínky pro pozorování nejideálnější za posledních 11 let. V průběhu zájezdu máme pro vaše pohodlí zajištěno ubytování vč. snídaně a pokoje disponují vlastním příslušenstvím. Navíc máte v ceně i možnost využití geotermální sauny.

Garance malé skupiny max. 8-12 osob.

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet z Prahy na Island. Po příletu vyzvednutí mikrobusu a odjezd na ubytování.

2. den zájezdu 
Dnes nenáročný program po příletu, poznávání POLOOSTROVA REYKJANES, bahenní výpary, sirná jezírka, stovky kráterů. Navštívíme srdce geotermální oblasti Islandu GUNNUHVER, fumaroly a bahenní kotle. Nejstarší maják na Islandu Reykjanesviti a poslední výskyt Alky velké, krásný ptačí útes Reykjanesbaer. Odpoledne prohlídka nejsevernější metropole světa REYKJAVIKU, katedrála Halmgrímskirkja, islandský parlament, přístav se svými původními dřevěnými domky a starými uličkami. V závěru dne je pro zájemce připraven výlet k tzv. NEBESKÉ LAGUNĚ SKY LAGOON, koupání. Nová geotermální laguna s rozlehlým venkovním jezírkem, které opticky přechází v oceán díky „neviditelnému“ 75 m dlouhému okraji bazénu – výhledy na Atlantik. Laguna je navíc citlivě zasazena do krajiny, lemují ji skaliska a vodopády. Odjezd na ubytování, kde strávíme následující 4 noci.

3.den zájezdu
Lodní výlet k nejmladšímu souostroví Evropy VESTMANNAEYJAR (Vestmanské ostrovy), nacházející se 3/4 hod. plavby trajektem z jižní části Islandu. Ostrovy západních mužů, tvořící 16 ostrůvků, mezi nimi i nejmladší Surtsey, který vznikl při podmořské erupci v roce 1963. Mikrobusem budeme poznávat největší a jediný obydlený ostrov HEIMAEY, možnost výstupu ke kráteru stále aktivní sopky Eldfell a prohlídky muzea Eldheimar, datující výbuch sopky r. 1973, kdy část města byla zavalena lávou, procházka ostrovem.

4. den zájezdu
Jeden z nejznámějších vodopádů Islandu SELJALANDSFOSS, přesun do vesničky SKÓGAR, nejznámější islandské folklórní muzeum island. venkovských staveb a procházka k vodopádu SKÓGAFOSS, legenda o vikingském pokladu. Sopka EYJAFJALLAJÖKULL se stejnojmenným ledovcem a nejstarší štítová sopka Islandu KATLA, ukrytá pod mohutným ledovcem MÝRDALSJÖKULL. Nejjižnější bod Islandu mys DYRHÓLAEY, jedinečná krajina ledovcových a čedičových věží, pozůstatky vulkanických ostrovů, výhledy na ptačí kolonie. REYNISDRANGAR, skalní jehly s ostrými hroty, procházka po černých písečných plážích, vzniklých vzájemným vlivem sopek a chladného podnebí. Odpoledne návrat na ubytování a pro zájemce možnost fakult. výletu k unikátní termální řece REYKJADALUR HOT SPRING.

5. den zájezdu
NP VATNAJÖKULL, vzniklý spojením NP Skaftafell a NP Jökulsárgljúfur, chránící největší ledovec v Evropě. Mecca islandské přírody, velkolepá ledovcová laguna JÖKULSÁRLÓN, jezero plné obrovských ledových ker odlamujících se od ledovce a místo proslavené několika známými hollywoodskými filmy. Fakult. projížďka po jezeře obojživelným vozem (cca 40 min.), Pokračuje k BREIDAMERKURSANDUR tzv. Diamantové pláži, místu uvíznutí a hromadění některých ledových ker z laguny. Večer návrat na ubytování.

6. den zájezdu
Navštívíme nejvýznamnější místo islandské historie NP THINGVELLIR, místo, kde se od sebe oddělují euroasijské a severoamerické tektonické desky. Největší přírodní jezero ostrova Thingvellir, mohutný „Zlatý“ vodopád GULLFOSS, odkud z 32 m padá voda do 2 km dlouhé rokle řeky Hvítá. Oblast Haukadalur (Jestřábí údolí), kde se nachází slavný GEYSIR vytvořený ve 13. stol. a v současnosti aktivnější STROKKUR (15-30 m). Na závěr historická osada SKÁLHOLT, sídlo islandského biskupa s luteránským chrámem, významné duchovní centrum Islandu. Přejezd na ubytování, kde strávíme následující 2 noci.

7. den zájezdu
Za poznáním západního pobřeží – poloostrov SNÆFELLSNES, nádherné výhledy, říká se, že tento poloostrov je Island v kostce. Černá písčitá pláž DJÚPALÓNSSANDUR nebo zlatá pláž LANGAHOLT. Ledovcem pokrytý vulkán SNAEFELL, tyčící se do výšky 1450 metrů známe z knihy Cesta do středu Země od Jula Verna. Během cesty také uvidíme jednu z nejkrásnějších hor Islandu KIRKJUFELL, sopečné krátery, čedičové sloupy Gerðuberg a mnoho dalších krásných výtvorů přírody Islandu. Večer návrat na ubytování.

8. den zájezdu 
Poznávání úchvatných přírodních scenérií vnitrozemí ostrova, nenáročná vycházka na 170 m vysokou spící sopku GRÁBROK, vodopády HRAUNFOSS a dětský vodpád BARNAFOSS vytékající z lávového pole zpod ledovce Langjökull do řeky Hvítá. největší vývěr horké vody v Evropě DEILDARTUNGA vyhřívající okolní skleníky k pěstování ovoce a zeleniny. Druhou část dne strávíme odpočinkem a relaxací v MODRÉ LAGUNĚ – vyhlášené termální lázně, vytvořené uprostřed lávového pole, proslulé mléčně bílou barvou vody a vysokou koncentrací solí. Odjezd na letiště a odlet v pozdních nočních hodinách.

9. den zájezdu
Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Ubytování

1x ubytování v pensionu u letiště, 6x ubytování typu guesthouse, vždy s bohatou snídaní, vždy 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, WIFI, 4x zdarma možnost využití geotermální sauny, na ubytování možnost přípravy instantních jídel.

Nástupní místa


Doprava

letecky na trase Praha – Keflavík – Praha, po destinaci se budeme pohybovat minivanem.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
1x ubytování v pensionu u letiště, 6x ubytování typu guesthouse, vždy s bohatou snídaní, vždy 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, WIFI, 4x zdarma možnost využití geotermální sauny, na ubytování možnost přípravy instantních jídel

STRAVOVÁNÍ
7x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY POTRAVIN – ceny v ISK
skyr (místní jogurt) 200ml 140 ISK (cca 25 Kč)
chléb (balený/světlý) 700g 400 ISK (cca 75 Kč)
těstoviny ochucené 300 ISK (cca 55 Kč)
1 l mléka 120 ISK (cca 25 Kč)
máslo 250 g 250 ISK (cca 45 Kč)
tvrdý sýr 250 g 400 ISK (cca 75 Kč)
čaj 20 sáčků 360 ISK (cca 65 Kč)
káva Nescafé 100 g 500 ISK (cca 90 Kč)
jablka 1 kg 300 ISK (cca 55 Kč)
paprika 1 kg 650 ISK (cca 120 Kč)
banány 1 kg 300 ISK (cca 55 Kč)
párek v rohlíku 250 ISK (cca 45 Kč)
teplá polévka s pečivem a máslem 1200 ISK (cca 200 Kč)

Jídlo v restauraci stojí cca 3000 ISK, pivo 1000 ISK. Spropitné se nedává. Ryby v různých obměnách (hlavně losos a mořský pstruh). Strava je bohatší na zeleninu, než je u nás zvykem.

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2021) – ceny v ISK a €
NP Thingvellir – interaktivní muzeum v návštěvnickém centru 1000 ISK
Skógar muzeum 2000 ISK, studenti/senioři 1700 ISK, děti 12-17 let 1200 ISK
Projížďka po jezeře Jökulsárlón obojživelným vozem (cca 40 min.) 5900 ISK, děti 6-12 let 2900 ISK, skupinové (min.12 os.) 5700 ISK
Loď k souostroví Vestmannaeyjar 2000 ISK / 1 směr, děti 12-15 let 1000 ISK, studenti a senioři 67+ 1000 ISK
Vestmannaeyjar – ostrov Heimaey – muzeum Eldheimar 2600 ISK, děti 10-18 let 1300 ISK, senioři 2200 ISK
sdružené vstupné: jízda po jezeře Jökulsárlón a Modrá laguna cca 130 €
Reykjavík – katedrála Halmgrímskirkja zdarma, vstup do věže 1000 ISK, děti 7-16 let 100 ISK
Reykjavík – námořní muzeum 1740 ISK, děti zdarma

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 20 000 ISK, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

MĚNA A KURZ
Islandská koruna (značení ISK), 1 ISK = cca 0,17 Kč; 100 ISK = cca 17 Kč
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/ISK-islandska-koruna/

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 15 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Časový posun, počasí

ČASOVÝ POSUN
V zimě -1 hodina, v létě -2 hodiny oproti ČR.

POČASÍ
Island se nachází v subpolárním podnebném pásmu. Střídá se tu polární den a noc a v létě to znamená, že ani v noci není nikdy úplná tma. V nejvyšším bodě islandského léta vydrží slunce za obzorem dřímat dlouhé dvě hodiny (zhruba od půlnoci do dvou). Od poloviny listopadu do konce ledna se vyšplhá nad horizont na slabé tři čtyři hodinky denně a vytvoří skomíravé šero. Počasí je ovlivněné Golfským proudem, což má za následek chladné léto kdy teploty přes den vyšplhají na max 15°C. Průměrná roční teplota: 4,3°C (v červenci 10,6°C a v lednu 0,5°C). Počasí je velmi proměnlivé s převahou větru, deště a mlh. Přizpůsobte tomu prosím svůj šatník, doporučujeme vzít si pohodlné turistické oblečení a obuv odolné proti větru i vodě, pláštenky, ale i ochranný krém na obličej s UV faktorem.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
V zásuvkách koluje napětí 230 V/50 Hz střídavého proudu. Elektrické zásuvky jsou jednoduché se dvěma kolíky. Na tříkolíkové přístroje pravděpodobně budete potřebovat adaptér. Pokud si ho zapomenete doma, není problém si ho koupit v kterémkoli supermarketu nebo se většinou dá zdarma zapůjčit na recepcích hotelů.

JAZYK
Místním jazykem je islandština, většinou se domluvíte anglicky nebo německy.

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Oslo - Embassy of the Czech Republic
Fritzners gate 14, 0244 Oslo
Telefon: +47/22 12 10 31
Fax: +47/22553395, KO-22548332
Nouzová linka: +47/92611283
E-mail: oslo@embassy.mzv.cz
Diplomatická působnost: Norské království (Špicberky, Ostrov Jan Mayen, Bouvetův ostrov, Ostrov Petra I., Země královny Maud) a Islandskou republiku
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 07.45 - 16.15
Úřední hodiny konzulárního úseku pro veřejnost: pondělí, středa, pátek 10.00 - 12.00

Honorární konzulát Reykjavík - Honorary Consulate of the Czech Republic
Ingólfsstreti 5, 101 Reykjavík
Telefon: +354/5117 011
Nouzová linka: +354/8933 977
E-mail: reykjavik@honorary.mzv.cz
Konzulární působnost: pro Islandskou republiku
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 9.00 - 17.00
Poznámka: Diplomatickou a konzulární působnost pro Islandskou republiku má ZÚ Oslo.

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +354
Pohotovostní telefon: 112 (policie, požárníci, lékařská pomoc)
První pomoc: +354-525-1000
Informace o telefonních číslech: 1818
Dopravní informace: 1777

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Existují přísné kontroly dovozu alkoholických nápojů.
Je dovolen bezcelně dovoz:
1 litr lihovin a 0,75 litru vína a 3 litrů piva nebo
1 litr lihovin a 6 litrů piva nebo
3 litry vína a 6 litrů piva nebo
1,5 litru vína a 12 litrů piva nebo
18 litrů piva na osobu starší 20 let,
dále pak dovoz 200 kusů cigaret (nebo 250 g tabáku) na osobu starší 18 let.

Je možno dovézt maximálně 3 kg potravin v ceně do 25.000 ISK, je zakázán dovoz masa a masných výrobků (s výjimkou zcela uvařených), nevařeného mléka a nevařených vajec. Zvláštnímu povolení podléhá dovoz rostlin; bez potvrzení může cestující dovézt do 25 řezaných květin, do 2 kg cibulí či hlíz z Evropy v neporušeném obalu a až 3 pokojové rostliny v květináči z Evropy). Je zakázán dovoz narkotik, drog, šňupacího tabáku. Zvláštnímu povolení podléhá dovoz zbraní a munice, všech typů telekomunikačních zařízení (kromě 1 mobilního telefonu na osobu) a léků nad přiměřenou osobní potřebu (nesmějí přesáhnout spotřebu odpovídající 100 dnů). Rybářské a lovecké náčiní použité mimo Island musí doprovázet osvědčení o dezinfekci.

V hotovosti lze bez omezení dovézt nebo vyvézt bankovky a mince v hodnotě max. 10.000 EUR. Vyšší částku je nutné přihlásit.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

DŮLEŽITÉ POKYNY TÝKAJÍCÍ SE LETECKÉ PŘEPRAVY

Co si můžete vzít do příručního zavazadla:
Je nepřípustné brát na palubu letadla nože, nůžky, pilníky a jiné předměty ostré povahy, střelné zbraně a jejich imitace, tupé předměty (obušky apod.), které mohou být využity jako zbraň, jakékoli výbušné a hořlavé látky, jakékoli chemické nebo toxické látky. Dále je zakázáno brát na palubu jakékoliv vlastní tekutiny (voda, nápoje, sirupy, polévky), krémy, oleje, roztoky, spreje, parfémy, mascara, gely vlasové a sprchové, tlakové nádoby, holicí pěny, deodoranty, pasty a zubní pasty, krémy, směsi kapalných a pevných látek apod. Tyto předměty je nutno umístit do zavazadel k odbavení. Uvedené tekutiny a gely mohou být přepravovány pouze: v jednotlivých baleních o maximálním objemu 100ml umístěných v jediném průhledném, opakovaně uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 litr a předložené k samostatné kontrole mimo kabinové zavazadlo. Tekutiny, které můžete mít v kabinovém zavazadle bez omezení: léky a dietní jídlo (doporučuje se lékařský předpis nebo potvrzení). Kapalné léky mohou být převáženy v objemu větším než 100 ml, pokud je cestující potřebuje během cesty ze zdravotních důvodů. Tyto léky musíte nahlásit zvlášť během bezpečnostní kontroly na letišti.

Doplňující postupy bezpečnostních kontrol
Evropská komise zavádí povinné vyjímání elektronických zařízení (notebooky, rádia apod.) a jejich samostatnou detekční kontrolu. Ta se týká i svrchního oblečení (bund, kabátů apod.). Tato opatření jsou na letišti Václava Havla už aplikována a opatření EU nebude mít vliv na stávající průběh kontrol.
Více informací o bezpečnostních pravidlech letiště Praha: https://www.prg.aero/bezpecnostni-pravidla

Doprava na/z letiště v Praze

Každý účastník si zajišťuje sám. Na letiště je možné se dopravit autobusem MHD č. 119 ze stanice metra A „nádraží Veleslavín" nebo ze stanice metra B "Zličín" autobusem č. 100.

Parkování nejblíže letišti Václava Havla v Praze
Ve spolupráci se společností GO Parking můžete využít prostřednictvím následujícího odkazu
https://www.goparking.cz/rezervace/krok1/?promo=red026, popřípadě navštívit přímo oficiální stránky www.goparking.cz Při uvedení promokódu RED026 získáte slevu na parkování na chráněném a hlídaném parkovišti. Na letiště a z letiště vás odveze BEZPLATNĚ mikrobus společnosti GO Parking – více na www.goparking.cz

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací