Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

TOSKÁNSKÉ SOUOSTROVÍ - PERLY BOHYNĚ LÁSKY

ELBA + OSTROVY GIGLIO, PIANOSA A CAPRAIA

POBYTOVĚ POZNÁVACÍ ZÁJEZD, DOVOLENÁ V ITÁLII 2021

Kód zájezdu: IT405-21 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip Sleva 55+

V Tyrhénském moři se mezi Korsikou a Itálií jako náhrdelník táhne řetěz ostrovů. Své jméno mají podle italského regionu, ke kterému administrativně patří. Náhrdelník se třpytí na dálku. Vypráví se legenda, že zářivé ostrovy jsou pozůstatkem roztříštěné perly, z níž se v moři zrodila bohyně Venuše. Krása přírodní scenérie bezpochyby inspirovala nejednoho poetu. Turisté zpravidla míří na největší ostrov, na Elbu. Zbytek archipelagu jim bývá skryt za modrou oponou okolního moře. My vám onu oponu… Celý popis


Anotace

V Tyrhénském moři se mezi Korsikou a Itálií jako náhrdelník táhne řetěz ostrovů. Své jméno mají podle italského regionu, ke kterému administrativně patří. Náhrdelník se třpytí na dálku. Vypráví se legenda, že zářivé ostrovy jsou pozůstatkem roztříštěné perly, z níž se v moři zrodila bohyně Venuše. Krása přírodní scenérie bezpochyby inspirovala nejednoho poetu. Turisté zpravidla míří na největší ostrov, na Elbu. Zbytek archipelagu jim bývá skryt za modrou oponou okolního moře. My vám onu oponu odhalujeme prostřednictvím výletů, které vás zavedou s výjimkou východně položené pevniny na všechny světové strany. Zatímco na Elbě budeme stopovat francouzského císaře Napoleona, při plavbě na ostrov Pianosa se přiblížíme k místu, kde Alexandr Dumas ukryl blyštivý poklad pro svého hrdinu Edmonda Dantese. Ten skryté bohatství našel a stal se Hrabětem Montecristo. My na Pianose objevíme skvělé koupání nebo pevnost. Přírodní krásy vulkanického ostrova Capraia oceníte, až vystoupíte na jeho břehy. Skalisko ostrova Giglio k sobě před několika lety přitáhlo a ke dnu poslalo kolosální výletní loď Costa Concordia. Dnes už vábí jen svým půvabem, který je mixem opevněného středověkého městečka, dalekých výhledů z ostrovního hřebene, pláže s průzračným mořem a příkrých svahům. V rámci nabídek českých cestovních kanceláří je naše nabídka mimořádná. Vydejte se s námi najít perly z Venušina náhrdelníku.

Pobytově poznávací zájezd na ostrov Elba provází Mgr. Michal Hrazdil

Piombino - ostrov Elba - Portoferraio - Capoliveri - Marciana Alta - Monte Capanno - ostrov Giglio - Porto Azzurro - Porto - Castello - ostrov Pianosa - Marina del Campo - Porto Vecchio - ostro Capraia - Marciana Marina

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odpoledne odjezd z ČR do Itálie.

2. den zájezdu
Ráno příjezd do toskánského přístavu PIOMBINO. Nalodění na trajekt. Plavba na ELBU, třetí největší italský ostrov. Přejezd do hotelu, který se nachází na jižním pobřeží Elby. Odpoledne volno, pobyt u moře.

3. den zájezdu
Seznámení se s ostrovem: Prohlídka ostrovní metropole PORTOFERRAIO s renesančními pevnostmi a barevnými domy kolem jachetního přístavu. Návštěva rezidence Villa dei Mullini, jež byla v letech 1814 až 1815 sídlem Napoleona Bonaparta. Návštěva malebného historického města CAPOLIVERI, které se vypíná na kopci na jihovýchodě ostrova.

4. den zájezdu
Elbou po stopách Napoleona: Dopoledne návštěva rezidence Villa San Martino, která byla venkovským sídlem internovaného císaře. Poté vyhlídková jízda podél severního pobřeží ostrova. Návštěva horského městečka MARCIANA ALTA, které byla ve středověku metropolí ostrova. Obec nabízí skvělé výhledy, rozkvetlé hortenzie a několik kostelů. Z Marciany podnikneme pěší výlet k poutnímu místu Madonna del Monte a k balvanům zoomorfních tvarů. Možnost výjezdu lanovkou na 1018 m vysoký štít MONTE CAPANNO, nejvyšší horu celého Toskánského souostroví. Vyhlídky na vrcholku umožňují panoramatický rozhled po celém ostrově a za dobré viditelnosti lze dohlédnout až na Korsiku a na siluety dalších ostrovů Toskánského archipelagu.

5. den zájezdu
Celodenní fakultativní výlet na ostrov GIGLIO (cca 37 €): Poplujeme z městečka PORTO AZZURRO na jihovýchodním pobřeží Elby. Na druhém největším ostrově archipelagu si v přístavu PORTO ukážeme místo, kde roku 2012 ztroskotala zaoceánská výletní loď Costa Concordia. Možnost výjezdu do středověkého městečka CASTELLO, které se vypíná na jednom z nejvyšších hřebenů ostrova. Na závěr programu koupání na vyhlášené ostrovní pláži Cannelle.

6. den zájezdu
Celodenní fakultativní výlet na ostrov PIANOSA (cca 42 €): Poplujeme z letoviska MARINA DEL CAMPO na jihu Elby. Na Pianose si ukážeme pevnost Teglia, kterou nechal vystavět Napoleon. Ostrovní budovy dlouhá léta sloužily jako vězení. Prohlédneme si malebný přístav PORTO VECCHIO a relaxovat budeme na bílé písečné pláži Cala Giovanna.

7. den zájezdu
Celodenní fakultativní výlet na ostrov CAPRAIA (cca 37 €): Poplujeme z letoviska MARCIANA MARINA na severozápadě Elby. Na Capraiai si ukážeme hrad San Giorgio, přístavní městečko PORTO a můžeme se vydat na procházku po útesech vulkanického ostrova s výhledy na modrou barvu okolního moře.

8. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno. Večer odjezd do ČR.

9. den zájezdu
Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • SLEVA 55+ ze základní ceny 3%

Ubytování

  • hotel Capo di Stella*** leží v panoramatické poloze uprostřed zeleně nad zátokami Stella a Lacona, kde se nachází oblázková i písečná pláž. Hotel má k dispozici velký venkovní bazén. Ze své vyhlídkové terasy nabízí působivý výhled na jižní pobřeží Elby. Pokoje jsou vkusně vybaveny, mají vlastní sociální zařízení, fén, telefon, minibar, TV/SAT, klimatizaci a wifi. Pláž Margidore je vzdálena jen 350 metrů od hotelu. Malé přístaviště, windsurfing, půjčovna loděk.

Nástupní místa

19.06. - 27.06. Odjezd A, B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
- 6x ubytování v hotelu *** ve 2lůžk. pokojích s příslušenstvím
Hotel Capo di Stella*** leží v panoramatické poloze uprostřed zeleně nad zátokami Stella a Lacona, kde se nachází oblázková i písečná pláž. Hotel má k dispozici velký venkovní bazén. Ze své vyhlídkové terasy nabízí působivý výhled na jižní pobřeží Elby. Pokoje jsou vkusně vybaveny, mají vlastní sociální zařízení, fén, telefon, minibar, TV/SAT, klimatizaci a wifi. Pláž Margidore je vzdálena jen 350 metrů od hotelu. Malé přístaviště, windsurfing, půjčovna loděk.
- CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

STRAVOVÁNÍ
6x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2020) – ceny v EUR (€)
ostrov Elba – Portoferraio – Forte Stella 2 €
ostrov Elba – Portoferraio – Napoleonova vila Mulini 5 €
ostrov Elba – Marciana – lanovka Monte Capanne 15-20 €
ostrov Elba – Capoliveri – Museo del Mare cca 3 €
ostrov Elba – Portoferraio – Villa San Martino 5 €
fakult. výlet 5. den cca 37 €
fakult. výlet 6. den cca 42 €
fakult. výlet 7. den cca 37 €
 
DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy a fakult. výlety cca 150 €, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

UPOZORNĚNÍ
Do kostelů není vhodné jít s holými rameny a v šortkách, může se Vám stát, že nebudete vpuštění dovnitř. Doporučujeme mít sebou turistickou obuv a turistické oblečení.

MĚNA A KURZ
EURO (značení €), 1 € = cca 26 Kč
http://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 15 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí v Itálii je jako v České republice 220 V. Zástrčky mají dva kolíky s kruhovým průřezem. Ve většině hotelů najdete zásuvky pro holicí strojky, nabíječky mobilních telefonů i fény. Euroadaptér (většinou se dá půjčit na recepcích hotelů či campingů).

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví ČR v Římě - Ambasciata della Repubblica Cecca
Via dei Gracchi 322, 00 192 Roma
Tel: 0039 06 360 95 71-3
Fax: 0039 06 324 44 66
Nouzová linka: 0039 335 310 450
E-mail: rome@embassy.mzv.cz
úřední hodiny: Po, Út, Čt 10.00 - 12.00

Honorární konzulát Florencie /Firenze/ - Consolato Onorario della Repubblica Ceca
Via Umberto Maddalena 32r, 50127 Firenze
Telefon +39 055 284454
Fax +39 055 434432
E-mail florence@honorary.mzv.cz
Konzulární působnost: pro kraj Toskánsko
úřední hodiny: Út, St, Čt 10.00 - 13.00

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Karabiníci (krádeže, přepadení, vykradení auta...): 112
Záchranná služba: 118
Požárníci: 115
Policie: 113
Směrové číslo z Itálie do ČR: 00420
Směrové číslo z ČR do Itálie: 0039

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

ZÁKAZ KOUŘENÍ
Od 10. ledna 2005 zakázala Itálie kouření ve všech uzavřených veřejných prostorách a na všech pracovištích. Výjimka ze zákazu platí pro oddělené kuřárny, které splňují zadané technické parametry.
Za porušení hrozí vysoké pokuty.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Zboží určené pro vlastní potřebu nebo dárky, které byly získány v členské zemi Evropské unie, lze dovážet volně. Bezcelní dovoz dárků: 175 Eur/osoba (děti do 15 let jen 90 Eur). Dovoz alkoholu a tabákových výrobků je možný od 17 let. Za množství pro vlastní potřebu je považováno 200 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku, 1 litr alkoholu, 2 litry vína nebo 1 litr vína s obsahem alkoholu nad 22 %. Dále je možno dovézt 50 ml parfému, 250 g toaletní vody, 500 g kávy a 100 g čaje. Hotovost nad 10 000 Eur je nutno na hranicích deklarovat. Je zakázán dovoz i vývoz drog a jiných omamných prostředků, střelných zbraní a výbušnin. Je zakázán také dovoz pohonných hmot v kanystrech, jinak hrozí sankce nejméně ve výši 7 746 Euro a trest odnětí svobody v délce 6 měsíců až 3 roky. Bez zvláštního povolení se nesmí vyvážet jakékoliv předměty starší sto let. Platí zákaz vývozu ohrožených druhů živočichů, rostlin a přírodnin.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací