Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

TOSKÁNSKÉ SOUOSTROVÍ - PERLY BOHYNĚ LÁSKY

ELBA S VÝLETY NA OSTROVY GIGLIO, PIANOSA A CAPRAIA

UBYTOVÁNÍ V HOTELU S VÝHLEDY NA JIŽNÍ POBŘEŽÍ ELBY

Kód zájezdu: IT405-21 Počet nocí: 6 Strava: snídaně Ubytování:

Autokarem
Cena od 14 711 Kč 15 990 Kč

Náš tip Sleva 55+

V Tyrhénském moři se mezi Korsikou a Itálií jako náhrdelník táhne řetěz ostrovů. Své jméno mají podle italského regionu, ke kterému administrativně patří. Náhrdelník se třpytí na dálku. Vypráví se legenda, že zářivé ostrovy jsou pozůstatkem roztříštěné perly, z níž se v moři zrodila bohyně Venuše. Krása přírodní scenérie bezpochyby inspirovala nejednoho poetu. Turisté zpravidla míří na největší ostrov, na Elbu. Zbytek archipelagu jim bývá skryt za modrou oponou okolního moře. My vám onu oponu… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
IT405-21-1 od: 19.06.2021
do: 27.06.2021
zobrazit 6 15 990 Kč
14 711 Kč
Rezervovat místa
KódIT405-21-1
Termínod: 19.06.2021 do: 27.06.2021
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Havířov, Zábřeh na Moravě
Počet nocí6
Dospělá osoba - snídaně14 711 Kč
Rezervovat místa

Anotace

V Tyrhénském moři se mezi Korsikou a Itálií jako náhrdelník táhne řetěz ostrovů. Své jméno mají podle italského regionu, ke kterému administrativně patří. Náhrdelník se třpytí na dálku. Vypráví se legenda, že zářivé ostrovy jsou pozůstatkem roztříštěné perly, z níž se v moři zrodila bohyně Venuše. Krása přírodní scenérie bezpochyby inspirovala nejednoho poetu. Turisté zpravidla míří na největší ostrov, na Elbu. Zbytek archipelagu jim bývá skryt za modrou oponou okolního moře. My vám onu oponu odhalujeme prostřednictvím výletů, které vás zavedou s výjimkou východně položené pevniny na všechny světové strany. Zatímco na Elbě budeme stopovat francouzského císaře Napoleona, při plavbě na ostrov Pianosa se přiblížíme k místu, kde Alexandr Dumas ukryl blyštivý poklad pro svého hrdinu Edmonda Dantese. Ten skryté bohatství našel a stal se Hrabětem Montecristo. My na Pianose objevíme skvělé koupání nebo pevnost. Přírodní krásy vulkanického ostrova Capraia oceníte, až vystoupíte na jeho břehy. Skalisko ostrova Giglio k sobě před několika lety přitáhlo a ke dnu poslalo kolosální výletní loď Costa Concordia. Dnes už vábí jen svým půvabem, který je mixem opevněného středověkého městečka, dalekých výhledů z ostrovního hřebene, pláže s průzračným mořem a příkrých svahům. V rámci nabídek českých cestovních kanceláří je naše nabídka mimořádná. Vydejte se s námi najít perly z Venušina náhrdelníku.

Zájezd provází Mgr. Michal Hrazdil

Piombino - ostrov Elba - Portoferraio - Capoliveri - Marciana Alta - Monte Capanno - ostrov Giglio - Porto Azzurro - Porto - Castello - ostrov Pianosa - Marina del Campo - Porto Vecchio - ostro Capraia - Marciana Marina

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odpoledne odjezd z ČR do Itálie.

2. den zájezdu
Ráno příjezd do toskánského přístavu PIOMBINO. Nalodění na trajekt. Plavba na ELBU, třetí největší italský ostrov. Přejezd do hotelu, který se nachází na jižním pobřeží Elby. Odpoledne volno, pobyt u moře.

3. den zájezdu
Seznámení se s ostrovem: Prohlídka ostrovní metropole PORTOFERRAIO s renesančními pevnostmi a barevnými domy kolem jachetního přístavu. Návštěva rezidence Villa dei Mullini, jež byla v letech 1814 až 1815 sídlem Napoleona Bonaparta. Návštěva malebného historického města CAPOLIVERI, které se vypíná na kopci na jihovýchodě ostrova.

4. den zájezdu
Elbou po stopách Napoleona: Dopoledne návštěva rezidence Villa San Martino, která byla venkovským sídlem internovaného císaře. Poté vyhlídková jízda podél severního pobřeží ostrova. Návštěva horského městečka MARCIANA ALTA, které byla ve středověku metropolí ostrova. Obec nabízí skvělé výhledy, rozkvetlé hortenzie a několik kostelů. Z Marciany podnikneme pěší výlet k poutnímu místu Madonna del Monte a k balvanům zoomorfních tvarů. Možnost výjezdu lanovkou na 1018 m vysoký štít MONTE CAPANNO, nejvyšší horu celého Toskánského souostroví. Vyhlídky na vrcholku umožňují panoramatický rozhled po celém ostrově a za dobré viditelnosti lze dohlédnout až na Korsiku a na siluety dalších ostrovů Toskánského archipelagu.

5. den zájezdu
Celodenní fakultativní výlet na ostrov GIGLIO (cca 37 €): Poplujeme z městečka PORTO AZZURRO na jihovýchodním pobřeží Elby. Na druhém největším ostrově archipelagu si v přístavu PORTO ukážeme místo, kde roku 2012 ztroskotala zaoceánská výletní loď Costa Concordia. Možnost výjezdu do středověkého městečka CASTELLO, které se vypíná na jednom z nejvyšších hřebenů ostrova. Na závěr programu koupání na vyhlášené ostrovní pláži Cannelle.

6. den zájezdu
Celodenní fakultativní výlet na ostrov PIANOSA (cca 42 €): Poplujeme z letoviska MARINA DEL CAMPO na jihu Elby. Na Pianose si ukážeme pevnost Teglia, kterou nechal vystavět Napoleon. Ostrovní budovy dlouhá léta sloužily jako vězení. Prohlédneme si malebný přístav PORTO VECCHIO a relaxovat budeme na bílé písečné pláži Cala Giovanna.

7. den zájezdu
Celodenní fakultativní výlet na ostrov CAPRAIA (cca 37 €): Poplujeme z letoviska MARCIANA MARINA na severozápadě Elby. Na Capraiai si ukážeme hrad San Giorgio, přístavní městečko PORTO a můžeme se vydat na procházku po útesech vulkanického ostrova s výhledy na modrou barvu okolního moře.

8. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno. Večer odjezd do ČR.

9. den zájezdu
Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim. busem,
 • trajekt na ostrov Elba,
 • 6x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 6x snídani,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné,
 • pobyt. taxu,
 • lodní fakultativní výlety
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 3400 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • 6x večeře – servírované + doplňkový bufet 1150 Kč (doporučujeme dokoupení večeří),
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 360 Kč

Nástupní místa

19.06. - 27.06. Odjezd A, B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Sleva

 • SLEVA 55+ ze základní ceny 3%

Ubytování

 • hotel Capo di Stella*** leží v panoramatické poloze uprostřed zeleně nad zátokami Stella a Lacona, kde se nachází oblázková i písečná pláž. Hotel má k dispozici velký venkovní bazén. Ze své vyhlídkové terasy nabízí působivý výhled na jižní pobřeží Elby. Pokoje jsou vkusně vybaveny, mají vlastní sociální zařízení, fén, telefon, minibar, TV/SAT, klimatizaci a wifi. Pláž Margidore je vzdálena jen 350 metrů od hotelu. Malé přístaviště, windsurfing, půjčovna loděk.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací