Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

VÁNOČNÍ MOSKVA

ADVENT V RUSKU

Kód zájezdu: RUS813-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip Sleva 55+

Vychutnejte si s námi pohodový adventní čas a pokud jste cestovatelé tělem i duší, určitě se vydejte i do vzdálených a půvabných měst v Evropě, v nichž nás dostane podmanivá sváteční atmosféra. Toto je naše pozvání do zimní Moskvy, která patří mezi 7 Top adventních měst Evropy. Impozantní moskevská vánoční výzdoba ohromí i ty, kteří jsou jinak spíše zastánci minimalismu. Neuvěřitelně nasvícené Rudé náměstí, vánoční stánky, zlaté kolotoče, rozsáhlé kluziště, jedinečné památky, jako chrám Vasila… Celý popis


Anotace

Vychutnejte si s námi pohodový adventní čas a pokud jste cestovatelé tělem i duší, určitě se vydejte i do vzdálených a půvabných měst v Evropě, v nichž nás dostane podmanivá sváteční atmosféra. Toto je naše pozvání do zimní Moskvy, která patří mezi 7 Top adventních měst Evropy. Impozantní moskevská vánoční výzdoba ohromí i ty, kteří jsou jinak spíše zastánci minimalismu. Neuvěřitelně nasvícené Rudé náměstí, vánoční stánky, zlaté kolotoče, rozsáhlé kluziště, jedinečné památky, jako chrám Vasila Blaženého nebo Kreml, to vše je duch moskevských Vánoc. I v tuto adventní dobu vás bude Moskvou provázet PhDr. Tomáš Jeřábek.

Moskva - Sergijev Posad

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odlet z Prahy s českým průvodcem. Přílet do MOSKVY, transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne procházka po Vrabčích horách, odkud přehlédneme celou Moskvu, především pak Lomonosovu univerzitu. Zájemci mohou navštívit představení legendárního Moskevského státního cirkusu v jeho moderní budově na Prospektu Vernadskovo. Představení ruských státních cirkusů jsou světoznámou kulturní akcí, na níž vystupují profesionální artisté, klauni i nejrůznější cvičená zvířata. Večer návrat do hotelu. 

2. den zájezdu
:
MOSKVA, dopoledne návštěva moskevského Kremlu (UNESCO) - úchvatný soubor světských i náboženských staveb, chrámy Blagověščenský, Uspenský, Car dělo a Car zvon, monumentální Chrámové náměstí s chrámem Zesnutí Bohorodičky – korunovační chrám carů, chrámem Zvěstování a chrámem Archanděla Michaela s náhrobky ruských knížat a carů. Návštěva Zbrojnice Kremlu – Oružejnaja palata, kde jsou uloženy poklady ruských carů a knížat, carské korunovační insignie, oděvy, kočáry a sáně, ohromující sbírka liturgických předmětů a dary cizích panovníků. Návštěva unikátního Diamantového fondu s korunovačními klenoty Romanovců, obřími drahokamy, zlatými nugety a největšími diamanty světa. Odpoledne okolí Rudého náměstí, na němž se konají velkolepé vánoční trhy. Velká část Rudého náměstí se v tuto dobu promění na veřejné kluziště, s možností zapůjčení bruslí. V okolí Rudého náměstí poznáme mauzoleum Lenina, obchodní dům GUM, Chrám Vasila Blaženého, Velké divadlo, park Zarjadje a největší Chrám Krista Spasitele. Velký zážitek na závěr - večerní plavba po zamrzlé řece Moskvě. Speciální vyhlídkové lodě jsou schopny nejen rozbíjet ledy, ale fungují i jako plovoucí restaurace se znamenitou kuchyní. Večer návrat do hotelu. 

3. den zájezdu
:
Výlet autobusem za posvátnými symboly Ruska – pravoslavný „Vatikán“ SERGIJEV POSAD. Návštěva Trojickosergijevského kláštera (UNESCO), nejvýznamnější klášter v Rusku, úchvatný příklad bohatosti náboženského života a uměleckých tradic pravoslavného Ruska, mohutné opevnění celého komplexu, kostel sv. Jana Křtitele nad klášterními vraty, velkolepý barokní refektář s pozlaceným ikonostasem, chrám sv. Trojice s výzdobou od A. Rubljova a D. Černého, chrám Zesnutí Bohorodičky a hroby Godunových. Návrat do Moskvy a prohlídka Novoděvičího kláštera (UNESCO), největší klášterní komplex Moskvy s velkolepou barokní zvonici a chrám Smolenské ikony Bohorodičky. Novoděvičí hřbitov „ruský Slavín“ s náhrobky slavných osobností politického, společenského či vědeckého života (Čechov, Šaljapin, Šostakovič, Chruščov, Molotov, Jelcin, Gogol…). Jedním z hlavních symbolů moskevských Vánoc jsou krásně nasvětlené obří ledové sochy v Parku Vítězství, kde strávíme zbytek odpoledne. Večer návrat do hotelu . 

4. den zájezdu:
Moskevské metro je nejen prostředek hromadné přepravy. Velká část jeho stanic jsou umělecky ztvárněnými podzemními paláci s impozantními interiéry zdobenými mozaikami, sklem, malbami a sochami. Zvláště pozoruhodné jsou stanice Komsomolská, Kurská nebo Kyjevská. Zcela jinou tváří Moskvy je supermoderní Moskva City se skleněnými mrakodrapy. Nezapomenutelný výhled na Moskvu skýtá věž Federace v 89. patře s nejvýše položenou výrobnou zmrzliny. Zbývající část programu můžeme dle libosti využít k návštěvě Treťjakovské gelerie, popřípadě Puškinova muzea výtvarných umění s jeho největší atrakcí Priamův poklad z trojských nálezů H. Schliemanna, nebo se pouze projít po nejslavnější moskevské ulici Starý Arbat. Možná návštěva některého z moskevských divadel. 

5. den zájezdu:
Snídaně, transfer na letiště a odpolední odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • SLEVA 55+ ze základní ceny 3%

Nástupní místa

9.12. - 13.12. odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Doprava

letecky

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací