Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

VIETNAM – VELKÝ OKRUH

Kód zájezdu: VN318-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: vlak, hotel, loď

Letecky
Cena na vyžádání

Bonus za včasné přihlášení

Navštivte s námi Vietnam, je to krásná země, kde si na své přijde opravdu každý. Země hor, velkolepé mozaiky krajiny, dechberoucích rýžových teras, skvělého jídla a bohaté historie. Navštívíme horské město Sa-Pa, jeden ze sedmi přírodních divů světa zátoku Ha Long, Hanoj – kulturní centrum Vietnamu. Nevynecháme ani Hue, Hoi An, Saigon. Navštívíme domorodé vesnice a závěr cesty po Vietnamu bude patřit nejmohutnější řece jihovýchodní Asie Mekongu.Zájezd provází Petr HorákHanoj – Sa-Pa – Cat… Celý popis


Anotace

Navštivte s námi Vietnam, je to krásná země, kde si na své přijde opravdu každý. Země hor, velkolepé mozaiky krajiny, dechberoucích rýžových teras, skvělého jídla a bohaté historie. Navštívíme horské město Sa-Pa, jeden ze sedmi přírodních divů světa zátoku Ha Long, Hanoj – kulturní centrum Vietnamu. Nevynecháme ani Hue, Hoi An, Saigon. Navštívíme domorodé vesnice a závěr cesty po Vietnamu bude patřit nejmohutnější řece jihovýchodní Asie Mekongu.

Zájezd provází Petr Horák

Hanoj – Sa-Pa – Cat Cat – Phin – Lao Chai - údolí Muong Hoa - vodopád Bac – Ha Long Bay – jeskyně Thien Cung – Hue – My Son - Hoi An – Saigon – Cu Chi – delta Mekongu

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odlet z Prahy z průvodcem do Vietnamu.

2. den zájezdu  
Přílet do Hanoje, ubytování v hotelu.

3. den zájezdu
Prohlídka hlavního města a kulturního centra Vietnamu HANOJE, návštěva mauzolea zakladatele Vietnamu Ho Chi Minha, Pagoda jediného sloupu, Tran Quoc Pagoda – nejstarší svatyně ve městě na okraji Západního jezera. Po obědě Chrám literatury a vietnamská nejstarší universita z 11.stol., udržované zahrady a historické budovy. Projížďka rikšami ulicemi Staré čtvrti. Zastávka u jezera Hoan Kiem, které je spojeno s místními legendami, chrám Ngoc Son, návštěva představení vodních loutek. Noční lehátkový vlak do Lao Cai.

4. den zájezdu
Výjezd do horské vesnice SA-PA v provincii Lao Cai, při úpatí nejvyšší hory Vietnamu (Fan Si Pan 3143 m) nedaleko čínských hranic. Sa-Pa je obklopena bujnou zelení a rýžovými terasami. V okolních kopcích žije pět horských etnik. Každá se liší oblečením, životním stylem, zvyklostmi a způsobem farmaření. 2 km dlouhý trek do jedné z domorodých vesnic CAT CAT, jež je domovem etnika H´mong, největší etnická menšina, která se přibližně před 300 lety přistěhovala z Číny, zde budeme mít příležitost poznat zdejší způsob života. Dále návštěva vesnice PHIN, kde žije jiné etnikum Dzaové. Možnost nákupu ručně tkaných výrobků od místních žen. Prohlídka JESKYNĚ TA PHIN. Nocleh v hotelu v Sa-Pa.

5. den zájezdu  
Výlet do domorodé vesnice LAO CHAI (H´mongové), lehký trek ÚDOLÍM MUONG HOA, s nádhernými sceneriemi do vesnice Ta Van (Dzaové). Jízda do průsmyku TRAM TON a vycházka ke Stříbrnému vodopádu BAC. Návrat do Lao Cai a noční lehátkový vlak zpět do Hanoje.

6. den zájezdu
Cesta do zátoky HA LONG (UNESCO) s více než 3000 vápencovými ostrůvky vystupujícími ze smaragdových vod Tonkinského zálivu. Nalodění na tradiční místní loď (džunka), plavba po zátoce, pozorování útesů, pláží, plovoucích ostrovů, jeskyní. Návštěva jedné z nejkrásnějších JESKYŇ THIEN CUNG. Koupání, odpočinek, jídlo a nocleh na lodi.

7. den zájezdu  
Časně ráno cvičení Tai Chi na palubě lodi a pozorování východu slunce. Brunch během plavby zpět po zátoce Ha Long, transfer na letiště, přelet do Hue, ubytování v hotelu.

8. den zájezdu
HUE (UNESCO), sídelní město poslední vietnamské královské dynastie. Návštěva pagody Thien Mu stojící na břehu Voňavé řeky, prohlídka královského paláce, kde žila vládnoucí dynastie mezi lety 1802 -1945 (Vlajková věž, brána Ngo Mon, palác Thai Hoa, Zakázané Purpurové město aj.). Odpoledne hrobka Tu Duc krále-básníka, která je umístěna uprostřed zahrady s jezerem a elegantními pavilóny. Přejezd do historického přístavního města Hoi An, ubytování v hotelu.

9. den zájezdu  
Svatyně MY SON, kdysi hl. náboženské centrum Chamů, významem srovnatelné s kambodžským Angkor Watem, thajskou Ayutthayou a indonéským Borobudurem, věže a malé chrámky postavené v období mezi 7. a 13. stol. z červených cihel. Odpoledne pěší prohlídka starého města HOI AN (UNESCO). Japonský krytý most, čínský společenský dům, museum, místní tržiště, umělecké galerie, suvenýry, krejčovské dílny. Návštěva lampiónové dílny, seznámení s druhy svítidel, jejich výrobou, možnost vlastní tvorby. Nocleh v Hoi An.

10. den zájezdu  
Přelet do SAIGONU, ubytování v Saigonu.

11. den zájezdu
Návštěva tunelů CU CHI. Jedná se o rozsáhlý systém tunelů vyhloubených během let 1948-1968. Toto podzemní město sloužilo k úkrytu vojáků i obyvatel, ke skladování zbraní, byla zde nemocnice, kuchyně. Za vietnamské války bylo místo těžce bombardováno. V r. 1988 byla část areálu zpřístupněna turistům. Návrat do SAIGONU a prohlídka sídla bývalých indočínských guvernérů a později prezidenta Jihovietnamské republiky – tzv. Paláce Sjednocení. Katedrála Notre Dame a živý trh Ben Thanh, nocleh v Saigonu.

12. den zájezdu
Výlet do delty MEKONGU, nejmohutnější řeky JV Asie, plavba po kanálu Vam Xep, krátká procházka pod palmami, pozorování každodenního poklidného života místních vesničanů. Zastávka na tradiční čaj s medem, možnost ochutnávky exotického ovoce. Návštěva manufaktury na zpracování kokosu. Návrat do Saigonu, nocleh.

13. den zájezdu  
Volno před odletem ze Saigonu do Prahy.

14. den zájezdu
Návrat do Prahy 13. nebo 14.den dle časů letu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • BONUS při objednání zájezdu do 28.2.2020 sleva 1000 Kč 

Vstupní vízum

Klienti si vyřizují vízum sami prostřednictvím on-line stránek na základě instrukcí od CK.
Cena víza je 37 USD.

Kapesné

Ve Vietnamu je zvykem věnovat za veškeré poskytnuté služby – nosiči v hotelu, řidič v autobusu, místní průvodci,recepční apod.) spropitné - bakšišné! Částka se pohybuje kolem 60 USD / os. / zájezd.

Nástupní místa

05.11. - 17.11. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací