Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

VÝCHODNÍ TURECKO - TAJEMNÁ MEZOPOTÁMIE

KOLÉBKA STARÝCH CIVILIZACÍ

POZNÁVACÍ ZÁJEZD VÝCHODNÍ TURECKO 2024

Kód zájezdu: TR565-24 Počet nocí: 8 Strava: snídaně Ubytování: hotel

Letecky
Cena od 38 990 Kč

Náš tip Možnost doobsazení

Pohodový poznávací zájezd do východního Turecka bez dlouhých přejezdů, za poznáním hluboké historie a kultury, do míst, která měla zásadní význam pro vývoj lidské civilizace. Tajemná Mezopotámie nám nabídne úchvatné kulturní dědictví, úžasné památky, jedinečnou přírodu a výbornou gastronomii. Oblast horní Mezopotámie je kolébkou starověkých civilizací, některých dokonce teprve nedávno objevených a stále tajuplných. Přeneste se tedy do dávné doby, kdy karavany putovaly po Hedvábné cestě,… Celý popis

Dotaz k zájezdu

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
TR565-24-1 Doobsazení pro ženu od: 01.10.2024
do: 09.10.2024
zobrazit 8 38 990 Kč Rezervovat místa
KódTR565-24-1 Doobsazení pro ženu
Termínod: 01.10.2024 do: 09.10.2024
Nástupní místa Praha
Počet nocí8
Dospělá osoba - snídaně38 990 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Pohodový poznávací zájezd do východního Turecka bez dlouhých přejezdů, za poznáním hluboké historie a kultury, do míst, která měla zásadní význam pro vývoj lidské civilizace. Tajemná Mezopotámie nám nabídne úchvatné kulturní dědictví, úžasné památky, jedinečnou přírodu a výbornou gastronomii. Oblast horní Mezopotámie je kolébkou starověkých civilizací, některých dokonce teprve nedávno objevených a stále tajuplných. Přeneste se tedy do dávné doby, kdy karavany putovaly po Hedvábné cestě, představte si rozmanité bazary, nasávejte vůni pepře, kávy, čaje a ochutnávejte delikátní pokrmy Osmanské sultánské kuchyně, jedné z nejlepších kuchyní světa. Čeká nás hora Nemrut s gigantickými sochami bohů, historický Diyarbakir, řeky Eufrat a Tigris, nejkrásnější město východního Turecka Mardin, starobylá Dara a šafránový klášter, záhadné Göbekli Tepe, Sanliurfa – město proroků, vesnice Harran o které se zmiňuje už Starý zákon, jedinečné mozaiky z kamenů řeky Eufrat a v závěru zájezdu město výborné gastronomie Gaziantep.

Garance malé skupiny.

Malatya - Kâhta – mohyla Karakuş - Arsemia – hora Nemrut – NP Nemrut Daği – Atatürkova přehrada – Diyarbakir –Hasankeyf – Mardin – Dara – klášter Deyrulzafaran - Göbekli Tepe – Şanlıurfa (Urfa) – Harran – Halfeti Gaziantep

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet do turecké Malatye, transfer na hotel, ubytování.

2.den zájezdu
Vzpomínky na komagenskou říši, posvátná hora Nemrut.
Po snídani se vydáme směrem do města KAHTA, které nám bude sloužit jako základna pro okolní výlety a poznávání. První zastávkou bude mohyla Karakuş (Karakuš) a tajemné pohřebiště žen komagenského království, z 1. století př.n.l. Pokračujeme na most Septimius Severus (turecky Cendere Köprüsü), který se pyšní druhým nejvyšším mostním obloukem na světě, dochovaným ještě z antických dob. Navštívíme i pozůstatky starobylého hlavního města komagenské říše ARSEMIA. Zlatým hřebem dnešního programu bude nenáročný výšlap na posvátnou a tajemnou HORU NEMRUT (UNESCO) v národním parku NEMRUT DAĞ. V nadmořské výšce 2150 m budeme obdivovat nádherné terasy s prastarými gigantickými sochami bohů před hrobkou krále Antiocha I., které měli zajistit panovníkovi nesmrtelnost. Vrchol hory stále skrývá i neotevřenou hrobku. Nemrut patří skutečně k nejunikátnějšímu místu pod patronátem Uneco ve východním Turecku.

3. den zájezdu
Diyarbakir – historická perla a hlavní město tureckého Kurdistánu
Ráno odjezd do DIYARBAKIRU, návštěva ATATÜRKOVY PŘEHRADY, kterou si prohlédneme z vyhlídkové terasy. Nádrž na řece Eufrat pojmenovaná na památku největšího muže Turecké republiky, jejího stvořitele, Mustafy Kamala Atatürka, otce Turků. Cestou nás čekají výhledy na dnes již zatopené město HASANKEYF a neodmyslitelná zastávka u MOSTU S DESETI OČIMA, historický most z 11. století byl postaven kurdskými vládci, má deset oblouků, a tedy deset pomyslných očí dohlížejících na bezpečný průchod nad řekou Tigris, která byla tak důležitou pro vznik civilizace v Mezopotámii. V Diyarbakiru se projedeme po mohutných hradbách (UNESCO), které jsou hned po Čínské zdi nejdelšími na světě a za kterými jsou doslova „nacpané“ historické budovy a mešity v arabském stylu vč. nejstarší mešity v celém Turecku Ulu Camii z 11. stol. Po prohlídce města si tureckou kávu nebo čaj můžeme vychutnat v bývalém karavanseraj Hasan Pasha Han. Orientální zájezdní hostinec byl postaven pro obchodní karavany, obchodníky, poutníky a cestovatele ze 16.stol. Ubytování v Diyarbakiru.

4. den zájezdu
Mardin – nejkrásnější město jihovýchodního Turecka

Po snídani se vydáme do jednoho z nejkrásnějších míst Turecka, MARDINU, kde zažijeme jedny z nejúchvatnějších výhledů na Mezopotámskou nížinu a těchto pohledů se nejde nabažit. Procházka úzkými uličkami s kamennými domy a tajemnou atmosférou nás zavede na místní bazary, medresy (islámské náboženské školy), i k historické mešitě Ulu Camii, která ukrývá vous proroka Mohameda. Navštívíme mj. také krásnou budovu staré pošty, která je označována za nejpůsobivější poštu Turecka. Kromě famózní architektury si zde vychutnáme tradiční šálek kávy Mirra podávané sultány. Ubytování v Mardinu.

5. den zájezdu
Dara – sídlo staré Mezopotámie a šafránový klášter

Po snídani se vydáme objevovat jedno z nejdůležitějších sídel ve staré Mezopotámii - starobylé města DARA z 5. st. n.l. Navštívíme „šafránový“ klášter DEYRULZAFARAN z 5.st., který je nejstarším nepřetržitě fungujícím klášterem na světě. Dodnes se zde vede liturgie v jazyce Ježíše, v aramejštině. Večer návrat do historického Mardinu. Čeká nás chutná večeře a toulání v romanticky osvětlených uličkách večerního Mardinu. Návrat na ubytování.

6. den zájezdu
Záhadné Göbekli Tepe a město proroků Sanliurfa

Ráno se vydáme na západ a zastavíme u záhadného místa GÖBEKLI TEPE (UNESCO). Toto archeologické naleziště patří do období 10 000 let př.n.l. a je o 7500 let starší než pyramidy v Egyptě. Jedná se o nejstarší a největší náboženské centrum v historii, které bylo objeveno až v r. 1995. Pokračujeme do „Města proroků“ SANLIURFA, ve 20. století známém také jako Urfa. Necháme se pohltit atmosférou zdejšího autentického bazaru a historickým centrem města, projdeme se kolem posvátných jezírek Balikli göl s kapry, navštívíme jeskyni, kde měl přijít na svět biblický Abraham a pokocháme se pohledem z pevnosti na krásné panorama města. Všudypřítomné duchovno nám bude dýchat po celý den na krk. Ubytování v Urfě.

7. den zájezdu
Obrovské včelí úly, nejstarší islámská univerzita i kamenné Amazonky

Dnes se vydáme do nedaleké vesnice HARRAN, o které se zmiňuje již Starý Zákon. Nacházejí se zde pozůstatky Harranské univerzity, vůbec nejstarší islámské univerzity z 8.století. Obdivovat budeme i typické tradiční domky ve tvaru včelích úlů. Návrat do URFY a návštěva posvátného místa spojeného s prorokem Jóbem. Prohlídka úchvatného Muzea mozaik zhotovených z původních kamenů z řeky Eufrat a unikátní jediné mozaiky na světě znázorňující Amazonky. Fakultativně folklórní vystoupení spojené s tradiční večeří. Návrat na ubytování.

8. den zájezdu
Město gastronomie - Gaziantep

Přesun k městu gastronomie GAZIANTEPU. Po cestě se zastavíme v HALFETI, zčásti zatopené vesnici. Zájemci budou mít možnost nasednout na lodičku a projet se po řece Eufrat. Fakult. plavba nabízí nádherné pohledy na malebné okolí. Po příjezdu do Gaziantepu nás čeká panoramatická prohlídka města a největší Muzeum mozaik světa. Projedeme proslulým bazarem kovotepců, bazarem s pepřem, a různými druhy oříšků. Možnost ochutnat místní pistácie, kávu dibek, baklavu a další kulinářské speciality. Gaziantep dostal v roce 2016 od UNESCO titul "Gaziantep Gastronomy City" (Gaziantep město gastronomie). Určitě zde tedy ochutnáme alespoň jednu z jeho gurmánských specialit a zde naše cesta východním Tureckem končí. Poslední noc strávíme v hotelu ve městě Gaziantep.

9.den zájezdu
Snídaně, dle let. řádu opustíme Gaziantep, transfer na letiště a odlet domů.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Doporučujeme

  • Nermut Daği – gigantické sochy bohů
  • Řeky Eufrat a Tigris
  • Diyarbakir - hlavní město tureckého Kurdistánu
  • Nejkrásnější město východní Anatolie – Mardin
  • Şanlıurfa - posvátné město proroků
  • Unikátní kuchyně – Gaziantep město gastronomie UNESCO

Nástupní místa


Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
8x ubytování v hotelu*** - 2lůžk.pokoje s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
8x snídani. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ
připravujeme

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Na vstupné doporučujeme částku ve výši cca 100 € dle individuálního zájmu o návštěvu památek.

Z důvodu narůstajících krádeží (především v MHD), doporučujeme si své doklady a hotovost uložit na bezpečném místě např. v náprsní kapse !!!

Oficiálním platidlem je turecká lira TRY (1 Kč ≈ 1,57 TRY)
https://www.cnb.cz/cs/platebni-styk/sluzby-pro-klienty/kurzovni-listek-cnb/
Peníze si můžete vyměnit už po příletu na letišti nebo v hotelových směnárnách, kde je ale nejméně výhodný kurz. Nejlepší kurz najdete ve veřejných směnárnách, otevřených 7 dní v týdnu od 9 do 22 hodin, v nichž lze měnit peníze bez poplatků.
Dalším místem, kde směníte peníze, jsou pošty (označeny PTT) a banky. Banky jsou otevřeny pouze od pondělí do pátku mezi 9 a 17 hodinou (s polední pauzou). Zpětná směna, například na eura, není výhodná. Peníze si vyměňujte raději po menších částkách. Na mnoha místech však můžete platit také eury, dolary nebo kartou.
V Istanbulu se běžně nacházejí také bankomaty vydávající tureckou měnu a bankomaty, z nichž můžete vybírat eura nebo dolary.

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Občané ČR nepotřebují pro cestu do Turecka vízum, je však nutný platný cestovní pas, jehož platnost trvá minimálně 6 měsíců po návratu!!! Při přihlášení na zájezd zkontrolujte platnost cestovního pasu. !!!Zkontrolujte před odjezdem, že máte svůj vlastní pas při sobě!!!
Cestování dětí zapsaných v cestovních pasech rodičů bylo možné pouze do 26. června 2012. Po tomto datu mohou děti vycestovat do zahraničí pouze s vlastním cestovním pasem.
Výše uvedené se týká občanů ČR, doklady nutné pro vstup cizích státních příslušníků do navštívených zemí si tito zajišťují sami a na vlastní odpovědnost.
Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí.
Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu a pasovou fotografii, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.


Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 20 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény max. 30 000 Kč
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě max. 20 000 Kč

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/20 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Normou pro elektrický proud v Turecku je používání napětí 220 V / 50 Hz. Zástrčky jsou dvoukolíkové, proto je možné, že budete potřebovat adaptér. Pokud si ho zapomenete doma, není problém si ho koupit v kterémkoli supermarketu nebo se většinou dá zdarma zapůjčit na recepcích hotelů.

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Ankara - Embassy of the Czech Republic
Kaptanpasa Sokak No. 15, G.O.P., 06700 Ankara
Telefon ústředna (strom): +90312/405 61 39, recepce (přímá)-405 69 65, KO-405 69 54, sekretariát VV- 405 69 55-bez přepojení
Fax: +90312/446 30 84, KO +90/312/447 73 95
Nouzová linka: +90532/375 13 87
E-mail: ankara@embassy.mzv.cz
Konzulární úsek: consulate_ankara@mzv.cz
Ekonomický úsek: Commerce_Ankara@mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - čtvrtek 08.30 - 16.30, pátek 08.30 - 14.00
Úřední hodiny KÚ pro veřejnost: pondělí - čtvrtek 09.00 - 16.00, středa 09.00 - 12.30

Generální konzulát Istanbul - Consulat Generale of the Czech Republic
Abdi Ipekci Cad. 71, Maçka, P.O.Box 35 Istanbul 34367
Telefon ústředna: +90212/368 8034, 368 8035
Fax: +90212/2319493
Nouzová linka: +90/533/2573880
E-mail: istanbul@embassy.mzv.cz
Konzulární úsek: Consulate_Istanbul@mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - čtvrtek 07.30 - 16.30, pátek 08.00 - 14.00
Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí - pátek 08.00 - 14.00

Honorární konzulát Izmir - Honorary Consulate of the Czech Republic
Cumhuriyet Meydani No.11, Meydan Apt. Kat:4, Daire 11, 35220 Alsancak - Izmir
Telefon: +90/ 232 368 0944, 2320368 8871
Fax: +90 232 336 16 28
E-mail: izmir@honorary.mzv.cz, eozsoy@etemozsoy.com
Provozní hodiny úřadu: po - pá 09.00 - 17.00

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +90
Policie: 155
První pomoc: 112
Hasiči: 110
Jandarma (četníci) 156

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Bezcelně lze do Turecka dovézt 200 ks cigaret, 50 ks cigár (tj. doutníků, jejichž váha nepřesahuje 3 g), 10 ks doutníků, 200 g cigaretového tabáku společně s 200 ks cigaretových papírků (nebo 200 g dýmkového tabáku nebo 200 g žvýkacího tabáku nebo 50 g šňupacího tabáku), 1 kg kávy, 1 kg instantní kávy, 500 g čaje, 1 kg cukrovinek, 1 kg čokolády, 1 láhev alkoholických nápojů o obsahu 100 cl nebo 2 láhve alkoholických nápojů o obsahu 75 cl, 5 balení parfému, toaletní vody nebo vody po holení, jejichž obsah nesmí přesahovat 120 ml. Léky, léčiva a zdravotní potřeby je možné bezcelně dovážet pouze pro osobní potřebu.

Zakázán je dovoz drog a jiných omamných látek, obchodování s nimi a jejich spotřeba. Za nedovolenou výrobu, vývoz a dovoz omamných nebo psychotropních látek (již za 1 gram) hrozí trest odnětí svobody ve výši 10 až 20 let a vysoké peněžité tresty. Ostré náboje a zbraně nesmějí být dovezeny bez zvláštního povolení.

V případě, že se jedná o cestu z Turecka do země EU či ze země EU do Turecka, lze v hotovosti dovézt/vyvézt maximálně 10 000,- EUR, či ekvivalent této částky.

Vývoz starožitných předmětů (starších 100 let) je zakázán. Při vývozu nově vyrobeného koberce je nutno předložit doklad o koupi. Vývoz starších cenných předmětů podléhá povolení Generálního ředitelství pro správu muzeí. Při koupi drahých koberců a uměleckých předmětů doporučujeme zejména v turistických oblastech zvýšenou obezřetnost s ohledem na časté případy podvodů.

VODA
Voda z vodovodní sítě není vhodná k pití. Doporučujeme zakoupit balenou vodu v obchodech.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.
V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

DŮLEŽITÉ POKYNY TÝKAJÍCÍ SE LETECKÉ PŘEPRAVY
Co si můžete vzít do příručního zavazadla:
Je nepřípustné brát na palubu letadla nože, nůžky, pilníky a jiné předměty ostré povahy, střelné zbraně a jejich imitace, tupé předměty (obušky apod.), které mohou být využity jako zbraň, jakékoli výbušné a hořlavé látky, jakékoli chemické nebo toxické látky. Dále je zakázáno brát na palubu jakékoliv vlastní tekutiny (voda, nápoje, sirupy, polévky), krémy, oleje, roztoky, spreje, parfémy, mascara, gely vlasové a sprchové, tlakové nádoby, holicí pěny, deodoranty, pasty a zubní pasty, krémy, směsi kapalných a pevných látek apod. Tyto předměty je nutno umístit do zavazadel k odbavení. Uvedené tekutiny a gely mohou být přepravovány pouze: v jednotlivých baleních o maximálním objemu 100ml umístěných v jediném průhledném, opakovaně uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 litr a předložené k samostatné kontrole mimo kabinové zavazadlo. Tekutiny, které můžete mít v kabinovém zavazadle bez omezení: léky a dietní jídlo (doporučuje se lékařský předpis nebo potvrzení). Kapalné léky mohou být převáženy v objemu větším než 100 ml, pokud je cestující potřebuje během cesty ze zdravotních důvodů. Tyto léky musíte nahlásit zvlášť během bezpečnostní kontroly na letišti.

Doplňující postupy bezpečnostních kontrol
Evropská komise zavádí povinné vyjímání elektronických zařízení (notebooky, rádia apod.) a jejich samostatnou detekční kontrolu. Ta se týká i svrchního oblečení (bund, kabátů apod.). Tato opatření jsou na letišti Václava Havla už aplikována a opatření EU nebude mít vliv na stávající průběh kontrol.
Více informací o bezpečnostních pravidlech letiště Praha: https://www.prg.aero/bezpecnostni-pravidla

Doprava na/z letiště v Praze
Každý účastník si zajišťuje sám. Na letiště je možné se dopravit autobusem MHD č. 119 ze stanice metra A „nádraží Veleslavín" nebo ze stanice metra B "Zličín" autobusem č. 100.

Parkování nejblíže letišti Václava Havla v Praze
Ve spolupráci se společností GO Parking můžete využít prostřednictvím následujícího odkazu
https://www.goparking.cz/rezervace/krok1/?promo=red026, popřípadě navštívit přímo oficiální stránky www.goparking.cz Při uvedení promokódu RED026 získáte slevu na parkování na chráněném a hlídaném parkovišti. Na letiště a z letiště vás odveze BEZPLATNĚ mikrobus společnosti GO Parking – více na www.goparking.cz

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací