Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ZÁPADNÍ ČECHY

PODZIMNÍ ROMANTIKA

Kód zájezdu: CZ688-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: Hotel ***

Autokarem
Cena na vyžádání

Sleva 55+ Náš tip

Synonymem západních Čech je lázeňský trojúhelník Karlovy Vary – Mariánské lázně – Františkovy lázně, který se pyšní největším výskytem minerálních a termálních pramenů a unikátními památkami. Navštívíme karlovarský pramen Vřídlo, poslechneme si zpívající fontánu v Mariánských lázních a prohlédneme si půvabné empírové a klasicistní budovy a kolonádu se známou sochou Františka ve stejnojmenných lázních. Hrad Loket – přírodní rezervace SOOS – Nový Drahov – Mariánské Lázně – Bečov nad Teplou –… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
CZ688-19-1 od: 20.09.2019
do: 23.09.2019
zobrazit 3 4 890 Kč Odjeto
CZ688-19-2 od: 13.09.2019
do: 16.09.2019
zobrazit 3 4 890 Kč Odjeto
KódCZ688-19-1
Termínod: 20.09.2019 do: 23.09.2019
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice
Počet nocí3
dospělá osoba - polopenze4 890 Kč
Odjeto
KódCZ688-19-2
Termínod: 13.09.2019 do: 16.09.2019
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice
Počet nocí3
dospělá osoba - polopenze4 890 Kč
Odjeto

Synonymem západních Čech je lázeňský trojúhelník Karlovy Vary – Mariánské lázně – Františkovy lázně, který se pyšní největším výskytem minerálních a termálních pramenů a unikátními památkami. Navštívíme karlovarský pramen Vřídlo, poslechneme si zpívající fontánu v Mariánských lázních a prohlédneme si půvabné empírové a klasicistní budovy a kolonádu se známou sochou Františka ve stejnojmenných lázních.

Hrad Loket – přírodní rezervace SOOS – Nový Drahov – Mariánské Lázně – Bečov nad Teplou – Lázně Kynžvart – Cheb – Františkovy Lázně – Karlovy Vary


1. den zájezdu
Ráno (v cca 8:00 hod) cesta přes Prahu do západních Čech. Dopoledne prohlídka královského hradu LOKET. Hrad i přilehlé starobylé městečko trůni na skalnatém ostrohu v meandru řeky Ohře. Jako malý chlapec byl na hradě vězněn budoucí císař Karel IV. K čemu tento mohutný hrad sloužil následně zjistíme během jeho prohlídky. Přírodní rezervace SOOS, nedaleko Františkových Lázní, je považována za naprostý evropský unikát. Aktivní vývěry minerální vody a výdechy oxidu uhličitého jsou dokladem pozdní vulkanické činnosti této oblasti. Naučná stezka nás povede po dně dávno vyschlého jezera, mezi mohutnými vrstvami křemeliny probublávajícími mofetami. Zdejší oblast je rovněž jedinečná svým výskytem vzácných slanomilných rostlin. Pitoreskní úzkokolejná železnice, která původně sloužila přepravě vytěženého léčivého bahna do Karlovarských lázní je dnes využívána k přepravě turistů. V obci NOVÝ DRAHOV si krátce prohlédneme ukázku typické chebské lidové architektury hrázděných domů. Večer se ubytujeme v hotelu.

2. den zájezdu
Po snídani půldenní výlet na středověký hrad a zámek BEČOV NAD TEPLOU. Barokní zámek skrývá ve svých zdech jeden z nejcennějších národních pokladů – relikviář sv. Maura. Odpoledne poznávání centra MARIÁNSKÝCH LÁZNÍ – historické lázeňské domy, novobyzantský kostel Nanebevzetí P. Marie, Zpívající fontána. Z centra Mariánských Lázní výjezd lanovkou k Parku Boheminium, s dokonalými miniaturami nejvýznamnějších českých památek. Večer návrat do hotelu.

3. den zájezdu
Dopoledne LÁZNĚ KYNŽVART. Lázně byly od počátku 17. stol. majetkem rakouského rodu Metternichů a svou krásou měly konkurovat Mariánským Lázním. V době kancléře Václava Lothara Metternicha hostil zdejší honosný zámek Kynžvart nejednu korunovanou hlavu tehdejší Evropy. Dnes jsou v zámku vystaveny umělecké předměty, zbraně, a především pak kuriozity ze sbírek kancléře Metternicha. Unikátní je rovněž rozsáhlý zámecký park s půvabnými rybníky a romantickými stavbami a pavilony. Odpoledne město CHEB, kde svůj život neslaně skončil Albrecht z Valdštejna. Románský Chebský hrad s Černou věží je jediným zástupcem císařských falcí na našem území. Skutečnou perlou historického centra města je komplex unikátních středověkých domů na náměstí krále Jiřího z Poděbrad nebo kostel sv. Mikuláše z počátku 13. stol. Den zakončí příjemná procházka, v zeleni utopených FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍCH. Symbolem lázní je soška nahého Františka, o které se traduje, že žena, která se dotkne jeho levého palce nohy do roka a do dne otěhotní. Večer návrat do hotelu.

4. den zájezdu
Po snídani odjezd na prohlídku KARLOVÝCH VARŮ. Jeho historické stavby, lázeňské domy a kolonáda tvoří jedinečnou městskou památkovou rezervaci. Možnost návštěvy sklárny Moser. Lanovkou výjezd na rozhlednu Diana nad Grandhotelem Pupp a prohlídka Motýlího domu. Opět lanovkou návrat do centra Karlových Varů a odjezd domů. Předpokládaný návrat do Prahy večer (cca 19:00 hod) a následná cesta dle objednaných nástupních míst.


Cena zahrnuje

  • dopravu lux. klim. busem
  • 3x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
  • 3x polopenzi
  • vstup do bazénu
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné, fakultativní služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • 1lůž. pokoj 1050 Kč
  • pojištění storna zájezdu 45 Kč 

Nástupní místa

13.09. - 16.09.  A + Ostrava (+500)
20.09. - 23.09.  A + Ostrava (+500)
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Sleva

SLEVA 55+ ze základní ceny 3%

Ubytování

Hotel *** na okraji Mariánských Lázní nabízí 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, TV/SAT, WiFi zdarma, chladničkou a vysoušečem vlasů. Hotelovým hostům je k dispozici relaxační bazén, solná jeskyně, relaxačně-rehabilitační centrum a výtah. Solná jeskyně za poplatek.

Orientační ceny vstupného

Hrad Loket 130,-
přírodní rezervace SOOS 90,-
Zámek Bečov Relikviář sv. Maura 140,-
Mariánské Lázně – park Boheminium 150,-
Zámek Kynžvart 120,-
Hrad Cheb 80,-

Vřídelní podzemí 90,-
Sklárna Moser – huť i muzeum 180,-
Lanovka Diana 45 Kč/zpáteční 90 Kč
Motýlí dům 80 Kč

Kapesné

Doporučujeme min. kapesné ve výši cca 1500 Kč (dle individuálního zájmu o návštěvu objektů).

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací