Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ZELENÝ RÁJ FRANCIE

KAŇONY, VÍNO A PAMÁTKY UNESCO

Kód zájezdu: FR548-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Zážitkový poznávací zájezd do kraje zvaného „zelené srdce Francie“ s lehkou turistikou, za gastronomickými pochoutkami a nejlepším vínem Evropy. V kraji s kouzelnou krajinou, kaňony, zahradami a památky UNESCO na vás dýchne i pravěk (malovaná jeskyně), starověk (Champollionova deska), středověk (zachované horské vesnice s hrady, katedrály a Svatojakubská cesta) i nejnovější současnost (nejvyšší most v Evropě Millau). Collonges-la-Rouge – Rocamadour – Cahors – Saint-Cirq-Lapopie – Cahors –… Celý popis


Anotace

Zážitkový poznávací zájezd do kraje zvaného „zelené srdce Francie“ s lehkou turistikou, za gastronomickými pochoutkami a nejlepším vínem Evropy. V kraji s kouzelnou krajinou, kaňony, zahradami a památky UNESCO na vás dýchne i pravěk (malovaná jeskyně), starověk (Champollionova deska), středověk (zachované horské vesnice s hrady, katedrály a Svatojakubská cesta) i nejnovější současnost (nejvyšší most v Evropě Millau).

Collonges-la-Rouge – Rocamadour – Cahors – Saint-Cirq-Lapopie – Cahors – Figeac – Conques – Rodez - Roquefort-sur-Soulzon – Millau - Sainte-Enimie – Lyon

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odjezd z ČR v poledních hodinách (cca 14:00 hod. překročení hranic z ČR).

2. den zájezdu:
COLLONGES-LA-ROUGE, „Růžové město“, jedna z nejkrásnějších vesnic ve Francii, středověké poutní místo na Svatojakubské cestě ROCAMADOUR (UNESCO), “město zázraků“, zámek, 7 kostelů vysoko nad řekou, turistika v údolí, speciality kraje, gastronomický ráj (kachny, kozy, lanýže).

3. den zájezdu:
Historické město CAHORS (UNESCO), opevněný most Pont Valentré, unikátní katedrála, ochutnávka skvělého černého vína Cahors, vesnička ST-CIRQ-LAPOPIE s hradem - pohádka středověku, turistika v údolí řeky Lot, pískovcové převisy, návštěva pravěké jeskyně Pech-Merle s malbami modrých koní, návrat, večerní CAHORS, individ. možnost večeře.

4. den zájezdu:
Cesta krajem Aveyron, FIGEAC (UNESCO) se středověkým centrem, rodiště a muzeum slavného francouzského archeologa Champolliona (staroegyptská Rosettská deska), opatství CONQUES (UNESCO), proslulé poutní místo, slavný tympanon, krásná kamenná zákoutí se středověkou atmosférou, románská katedrála, unikátní pokladnice, RODEZ nad řekou Aveyron, unikátní katedrála, biskupský palác, zajímavé domy ze 16. st., přejezd přes most Millau, nejvyšší dálniční most v Evropě, technický zázrak s romantickými výhledy, fakult. večeře (místní kuchyně).

5. den zájezdu:
Vesnice ROQUEFORT SUR SOULZON, proslulá pravým roquefortským sýrem, exkurze s ochutnávkou. MILLAU, pohledy na slavný most Millau z městečka, stavitelský zázrak minulého desetiletí, cesta kaňonem řeky Tarn s vyhlídkami, STE-ENIMIE, středověká vesnice nad řekou Tarn s ruinami kláštera, možnost koupání.

6. den zájezdu:
Kaňon řeky Ardèche, brána Pont-d’ Arc a cesta nad kaňonem s fotozastávkami, ráj pro fotografy, LYON (UNESCO), pravá Mekka gurmánů, historické centrum, staré město Vieux Lyon, bílá basilika Notre Dame de Fourviere nad městem, antické vykopávky a divadlo, parky s výhledy na celý Lyon, fakult. večeře na rozloučenou a odjezd do ČR.

7. den zájezdu:
Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

ROCAMADOUR: výtah - 4,60 €
jeskyně Peche-Merle 13 €
CAHORS, ochutnávka vína a místních delikátních paštik 6 €
CONQUES: klenotnice 6,50 €
ROQUEFORT: tlumočená exkurze a ochutnávka 10 €
LYON: lanovka 3 €

Kapesné

doporučujeme min. kapesné 120 €, z toho 70 € na vstupné a ochutnávky

Doporučujeme

krásná vesnice Collonges-la-Rouge
výhledy na slavný most Millau
roquefortský sýr v Roquefort sur Soulzon
vyhlídky v kaňonu řeky Tarn

Nástupní místa

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací