Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

BAVORSKÉ ALPY A BODAMSKÉ JEZERO

A KVĚTINOVÝ OSTROV MAINAU

Kód zájezdu: D683-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Zájezd k Bodamskému jezeru jehož vodami prochází hranice Německa, Švýcarska a Rakouska, oblast oplývající přírodními a kulturními památkami. Čeká nás ostrov růží Mainau, jeden z nejkrásnějších evropských parků, projdeme se kolem Rýnských vodopádů, navštívíme půvabný Meersburg, historické Lindau, středověké Stein am Rhein. Cestou k Bodamskému jezeru navštívíme Bavorské Alpy, projdeme se divokou soutěskou Partnachklamm a vyjedeme na nejvyšší horu Německa Zugspitze. Zájezd provází Iveta… Celý popis


Anotace

Zájezd k Bodamskému jezeru jehož vodami prochází hranice Německa, Švýcarska a Rakouska, oblast oplývající přírodními a kulturními památkami. Čeká nás ostrov růží Mainau, jeden z nejkrásnějších evropských parků, projdeme se kolem Rýnských vodopádů, navštívíme půvabný Meersburg, historické Lindau, středověké Stein am Rhein. Cestou k Bodamskému jezeru navštívíme Bavorské Alpy, projdeme se divokou soutěskou Partnachklamm a vyjedeme na nejvyšší horu Německa Zugspitze.

Zájezd provází Iveta Jelínková

Garmisch-Partenkirschen – Partnachklamm – Meersburg – ostrov Mainau – Kostnice – Stein am Rhein – Rýnské vodopády – Friedrichshafen – Lindau

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odjezd v pozdních večerních hodinách a noční přejezd do Garmisch-Partenkirchen.

2. den zájezdu
Ráno zastavíme v GARMISCH-PARTENKIRCHEN u olympijských skokanských můstků, odkud podnikneme nenáročnou procházku divokou soutěskou PARTNACHKLAMM. Krátký přejezd pod nejvyšší horu Německa ZUGSPITZE (2962 m), odkud vyjedeme lanovkou nahoru. Jedinečné výhledy na okolní německé i rakouské vrcholy Alp, možnost občerstvení a posezení na terase. Ubytování v hotelu ve Friedrichshafenu u Bodamského jezera, prohlídka města.

3. den zájezdu
Malebné městečko MEERSBURG postavené na strmém viničním svahu nad jezerem, které patří ke klenotům Bodamského jezera. Atraktivní poloha, úzké uličky s hrázděnými domy, panoramatické terasy, to vše láká turisty k jeho návštěvě. Ostrov MAINAU, procházka po rozkvetlém parku obklopující barokní zámek z 18. století. KOSTNICE, krátká procházka starým městem, tak úzce spjatým s našimi dějinami (palác kostnického koncilu, dům Mistra Jana Husa i Husův kámen, místo jeho upálení). Přejezd k Rýnským vodopádům, cestou středověké městečko STEIN AM RHEIN, hrázděné domy s freskami z 16. a 17. století. Náměstí Rathausplatz je označováno jako nejmalebnější náměstí ve Švýcarsku. RÝNSKÉ VODOPÁDY, možnost plavby turistickou lodí až pod vodopády. Návrat na hotel ve večerních hodinách.

4. den zájezdu
Dopolední procházkou po promenádě kolem jezera ve FRIEDRICHSHAFENU dojdeme do přístavu, odkud poplujeme lodí do středověkého ostrovního města LINDAU, které nás přivítá svou jižanskou atmosférou. Procházka historickou částí města s úzkými uličkami se štítovými domy, nádherně malovanou renesanční radnicí a starobylou přístavní věží Mangturm. Odjezd v odpoledních hodinách, návrat do ČR v pozdních večerních hodinách (Praha cca 22:00 hod.) a dále dle míst nástupu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

vstup do soutěsky Partnachklamm 5 €
park na ostrově Mainau 22 € (skupina od 10 osob 17,50 €)
Meersburg - zámek 12,50 €
zpáteční lanovka na Zugspitze 59,50 €
lodní lístek do Lindau cca 14 €
loďkou Rýnské vodopády cca 20 CHF

Kapesné

Na vstupné během programu doporučujeme cca 90 € a 20 CHF.

Nástupní místa

13.08. - 16.08. odjezd A, B + Plzeň Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací