Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ČERNÁ HORA

NÁRODNÍ PARKY, BOKA KOTORSKÁ, HISTORICKÁ MĚSTA

DOVOLENÁ V ČERNÉ HOŘE 2024, HOTEL 4* U MOŘE – BARSKÁ RIVIÉRA

Kód zájezdu: CG449-24 Počet nocí: 7 Strava: polopenze Ubytování: hotel****

Autokarem
Cena od 19 590 Kč

Náš tip

Dovolená Černá Hora 2024. Vydejte se s námi do nejmenší jadranské republiky. Představte si zemi, kde na ploše jen o něco málo větší než Středočeský kraj, se až do dvoutisícových výšek vypínají hradby vápencových hor, do nichž se hluboko zařezává největší středomořský fjord i nejhlubší kaňon Evropy. Představte si zemi, jejíž břehy omývá průzračné a teplé moře korunované živými promenádami a okrášlené korálky malých ostrůvků s pitoreskními kostelíky. Představte si zemi posetou středověkými… Celý popis

Dotaz k zájezdu

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
CG449-24-1 od: 21.06.2024
do: 30.06.2024
zobrazit 7 18 190 Kč Odjeto
CG449-24-2 od: 06.09.2024
do: 15.09.2024
zobrazit 7 19 590 Kč Rezervovat místa
KódCG449-24-1
Termínod: 21.06.2024 do: 30.06.2024
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc
Počet nocí7
Dospělá osoba - polopenze18 190 Kč
Odjeto
KódCG449-24-2
Termínod: 06.09.2024 do: 15.09.2024
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc
Počet nocí7
Dospělá osoba - polopenze19 590 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Dovolená Černá Hora 2024. Vydejte se s námi do nejmenší jadranské republiky. Představte si zemi, kde na ploše jen o něco málo větší než Středočeský kraj, se až do dvoutisícových výšek vypínají hradby vápencových hor, do nichž se hluboko zařezává největší středomořský fjord i nejhlubší kaňon Evropy. Představte si zemi, jejíž břehy omývá průzračné a teplé moře korunované živými promenádami a okrášlené korálky malých ostrůvků s pitoreskními kostelíky. Představte si zemi posetou středověkými opevněnými městečky a obydlenou hrdými lidmi, kteří hovoří jazykem, jemuž budete rozumět i bez studia cizích řečí. Současnost Černé Hory v sobě zrcadlí prolínání a narážení vlivů západního světa, orientálního islámu a vlastní pravoslavné identity. Na malé ploše si tak můžete vychutnat koktejl tří odlišných kultur. Ubytujte se v hotelu****, odpočívejte u moře a zároveň se s námi vydávejte na výlety po průsečících černohorských dějin a přírodních krás mezi Jadranem a největším balkánským jezerem.

Sutomore – NP Lovčen – Cetinje – Budva – Sv. Stefan – NP Skadarské jezero – Starý Bar – Ulcinj – NP Durmitor – kańon Tary – Ostrog – Boka Kotorská – Kotor – Perast – Gospa od Škrpjela

Program zájezdu

1. den zájezdu
V poledních hodinách odjezd z ČR, přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Černé Hory.

2. den zájezdu
Příjezd do ČERNÉ HORY, do turisticky atraktivní oblasti Barské riviéry s nedotčenou přírodou a proslulými písečnými plážemi. Od nepříznivých vlivů z vnitrozemí je oblast chráněna vysokými horami masivu Sozina. Ubytování v hotelu na pláži, odpočinek, pobyt u moře.

3. den zájezdu 
Pobyt u moře.

4. den:
Výlet do NP LOVČEN, pohoří s členitým reliéfem, proslulé nezapomenutelné výhledy do údolí, na Jaderské moře, Skaderské jezero a na severní černohorská pohoří. Na vrcholu Jezerski vrh (1657 m) navštívíme slavné mauzoleum proslulého básníka a filozofa Petra Petroviće Njegoša, nejuznávanějšího černohorského vládce. Městečko CETINJE, které bylo po staletí pro svoji nedostupnost hlavním městem Černé Hory (nejznámější pravoslavný klášter země – Cetinski monastýr, Etnografické muzeum). Návštěva největšího černohorského letoviska BUDVA – procházka po promenádě a prohlídka opevněného Starého města (Stari Grad). Cestou na ubytování zastávka u jednoho z nejfotografovanějších míst Černé Hory – poloostrova SVETI STEFAN s opevněnou středověkou vesnicí.

5. den zájezdu 
Pobyt u moře.
Polodenní výlet do NP SKADARSKÉ JEZERO, k největšímu balkánskému jezeru na černohorsko-albánském pomezí. Místo je vyhlášené ostrovními kláštery, plovoucími koberci leknínů a širokou plejádou druhů vodních ptáků. Možnost koupání, fakultativně projížďka po jezeře motorovou lodí. Prohlídka historického vesnice VIRPAZAR.

6. den zájezdu 
Výlet do nejjižnějšího a orientálně laděného města na černohorském pobřeží ULCINJ, rozlehlé staré opevněné centrum na mysu mezi dvěma zátokami, pravoslavná katedrála sv. Nikoly, místní tržiště, orientální mešity a obchůdky. Cestou krátce navštívíme STARÝ BAR – město duchů s kostely, tureckými lázněmi a mešitou, olivové háje s 2.000 let starým olivovníkem. Odpoledne se vykoupeme na VELKÉ PLÁŽI dlouhá téměř 13 km a široká až 100 m s velmi jemným pískem, díky vysokému obsahu jódu a dalších prvků má léčivé účinky.

7. den zájezdu 
Pobyt u moře. Pro zájemce celodenní fakultativní výlet do nejvyšších hor Černé Hory – NP DURMITOR (UNESCO) s vápencovými velehorskými štíty, procházka podél smaragdového ČERNÉHO JEZERA pod nejvyššími vrcholky země. Přímo nad námi se bude vypínat 2300 m vysoký Meded. Zastávka v horském středisku ŽABLJAK. Zastávka na mostu přes 1300 m hluboký KAŇON ŘEKY TARY. Fantastické výhledy na nejhlubší evropskou soutěsku, možnost překonat kaňon na zipline. Na závěr výletu vystoupáme ke skalnímu klášteru OSTROG, který představuje duchovní centrum Černé Hory.

8. den zájezdu 
Výlet do malebného mořského zálivu BOKA KOTORSKÁ, který svou scenérií připomíná severské fjordy, zkrášlené bujnou subtropickou vegetací a půvabnou středomořskou architekturou. Majestátní horské hradby zvedající se přímo z moře vytváří fantastickou kulisu. Navštívíme starobylý KOTOR (UNESCO), s pěšími zónami ve středověkém městě, impozantním opevněním nebo románskou katedrálou sv. Tripuna. A vydáme se i do malebného historického městečka PERAST s několika kostely a domy kapitánů. Místo zhmotňuje historickou přítomnost Benátské republiky. Možnost fakultativního lodního výletu po Boce Kotorské se zastávkou na ostrůvku GOSPA OD ŠKRPJELA s poutním kostelem.

9. den zájezdu 
Pobyt u moře
, v odpoledních hodinách odjezd do republiky.

10. den zájezdu 
Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

21.06. - 30.06. Odjezd A, B
06.09. - 15.09. Odjezd A, B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
7x ubytování v hotelu Princess**** v Baru – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, balkonem a klimatizací. Hotel s venkovním bazénem a fitness centrem se nachází jen pár metrů od pláže.

STRAVOVÁNÍ
7x polopenze formou bufetu. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ - ceny z roku 2023  v €
Černá Hora 
NP Lovćen 3 €
Lovćen - mauzoleum Njegoše 5 €
NP Skadarské jezero 5 €
Skadarské jezero - motorový člun  20 €
Budva (citadela - hradby) 4 €
Cetinje - vstup do města 2 €
Cetinje - dvorac (zámek) 5 €
Cetinje - etnografické muzeum 4 €
Stari Bar - prohlídka 2 €
Kotor - vstup do města 1 €
Kotor - vstup na hradby 8 €
Boka Kotorska - lodní výlet s fish-piknikem 30 €
Plavba loďkou do mořské „Modré jeskyně-Plava Špilja“ 10 €
Kostel - muzeum na ostrůvku Gospa od Škrpjela 2 €

Fakultativní příplatek
- výlet do NP Durmitor 800 Kč (nutná rezervace v CK min. 20 os.)

UPOZORNĚNÍ
Upozorňujeme, že z důvodu zákazu provádění výkladu zahraničními průvodci ze strany místní finanční policie je výklad před příjezdem do Kotoru  prováděn v autobusu.
Do kostelů není vhodné jít s holými rameny a v šortkách, může se vám stát, že nebudete vpuštění dovnitř. Doporučujeme mít s sebou turistickou obuv a turistické oblečení.

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Na vstupné doporučujeme min. kapesné ve výši cca  110 € dle individuálního zájmu o návštěvu objektů - není podmínkou všechny fakultativní vstupy a výlety absolvovat. Další kapesné (na stravu, pití a osobní výdaje) dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

MĚNA A KURZ
EURO (značení EUR nebo €)
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro/

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. Ke vstupu do Černé Hory postačí občanský průkaz, doporučujeme však raději cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 20 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény max. 30 000 Kč
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě max. 20 000 Kč

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/20 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí je, jako v České republice 230 V. Zástrčky je s dvojicí kulatých kolíků s průměrem 4,8 mm a roztečí 19 mm. Zásuvka má pak dva otvory pro kolíky, kovové uzemňovací písky na horní a spodní straně a vodí zářezy po stranách. Zástrčka i zásuvka jsou symetrické. Pro naše kulaté tříkolové zástrčky je nutný adaptér, pro naše ploché dvoukolíkové zástrčky adaptér nutný není.

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Černá Hora:
Velvyslanectví Podgorica - Konzularna kancelarija Republike Češke
Partizanski put 6A - Tološi, 81 000 Podgorica
Telefon: +382 (0) 20 281 103
Fax: +382 (0)20 281 101
Nouzová linka - stálá diplomatická a konzulární pohotovost: +382 (0)69 338 800
E-mail: podgorica@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí-čtvrtek 7.45 - 16.45, pátek 7.45 - 14.15
Úřední hodiny pro veřejnost: úterý a čtvrtek 09.00 - 13.00
 
Chorvatsko:
Velvyslanectví Záhřeb - Veleposlanstvo Republike Češke
Radnička cesta 47/VI, 10 000 Zagreb
Telefon: +385 1 617 7246, +385 1 617 6894
Fax ZÚ: +385 1 6176630, KO: +385 1 6177239
Nouzová linka: +385 916121533 (služba KO - mobilní telefon)
E-mail: zagreb@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 07.45 - 16.15
Úřední hodiny KO pro veřejnost: pondělí - pátek 09.00 - 12.00
 
DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Černá Hora:
Tel. předvolba: +382
Jednotný záchranný systém (bezplatná celoevropská linka tísňového volání): 112
Policie (policija): 122
Hasiči (vatrogasci): 123
Rychlá zdravotní pomoc (hitna pomoć): 124

 
Chorvatsko:
Tel. předvolba: +385
Policie: 192
Hasiči: 193
Rychlá zdravotnická pomoc: 194
Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje využívat ve všech nouzových případech v maximální míře telefonní číslo jednotného integrovaného záchranného systému
112 bez dalších předvoleb
 
DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Černá Hora:

Oficiální měnou v Černé Hoře je EURO - €, přestože Černá Hora v současné době není členem eurozóny. Na hranicích Černé Hory většinou není třeba prokazovat dostatek finančních prostředků pro pobyt, jakkoliv dle zákona je cizinec povinen disponovat za účelem pobytu dostatkem finančních prostředků (min. 50 € na den). Povinná směna valut není vyžadována. Na hraničním přechodu při vstupu na území Černé Hory je však nutné deklarovat celním orgánům dovážené valuty, pokud jejich výše převyšuje 10.000,- €, a požadovat vydání písemného potvrzení.
Od 15. června 2008 platí v Černé Hoře zákaz dovozu potravin. Výjimkou z tohoto zákazu jsou pouze dále uvedené potraviny určené pro konzumaci v průběhu vlastní cesty:
- dětská a diabetická strava
- čerstvé ovoce a zelenina (kromě brambor) o celkové váze do max. 5 kg
- sušené ovoce, zelenina a houby, káva, kakao, koření a čaje v celkové váze do max. 1 kg
- ostatní zabalené potraviny určené pro přímou spotřebu, které nevyžadují zvláštní tepelný režim a jsou v originálním balení (sendviče, sušenky apod.) v celkové váze do max. 1 kg
- alkoholické nápoje celkového objemu max. 1 l na jednu dospělou osobu
- jiné nealkoholické nápoje o celkovém objemu do max. 2 l na jednu osobu
- voda v lahvích max. 5 l na jednu osobu (více informací např.na: www.montenegro.travel.me)
Na území Černé Hory lze kromě omezeného dovozu potravin bezcelně dovézt zboží pro osobní potřebu v množství, odpovídajícím době pobytu na území Černé Hory a účelu cesty. Bezcelně lze dovést na osobu starší 18 let na 200 cigaret nebo 100 doutníků či 50 cigár, 250 g tabáku, 2 l vína, 1 l tvrdého alkoholu, 50 g parfémů či 0,25 l toaletní vody. Pro fyzické osoby je zakázán dovoz omamných a psychotropních látek a jedů, nelze dovážet léky v množství převyšujícím 6 měsíční potřebu.
Zbraně a munici lze dovézt jen na základě povolení Ministerstva hospodářství se souhlasem Ministerstva vnitra. Lovecké zbraně a munici lze dovézt jen v případě účasti na organizovaném lovu ze strany Loveckého svazu. Doporučuje se vybavení mezinárodním/evropským zbrojním pasem. Na hraničním přechodu je třeba přihlásit a nechat si vystavit doklad k radiostanici instalované ve vozidle.
 
Chorvatsko:
Pro dovoz a vývoz valut nejsou stanovena žádná omezení. Občanům EU se doporučuje být finančně vybaven v závislosti na délce a charakteru pobytu. Výše finančních prostředků není pevně stanovena.
 
DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací