Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

FRANCIE - PROVENCE BARVY JARA

VÝLET LODÍ DO ST. TROPÉZ

A JEDINEČNÁ OBLAST LUBERONU

Kód zájezdu: FR549-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip Sleva 55+

Krásný zájezd do Provence, sluncem zalité krajiny s platany a cypřiši. Vychutnáme si se sklenkou růžového tu správnou náladu a atmosféru jedinečných středověkých kamenných vesniček s krásnými výhledy a duchem i barvami Provence. Poznáme stále ještě skutečnou a trochu se schovávající Provence kraje Vaucluse s vápencovým masivem Luberonu. Se slavnou historií v dobách římské nadvlády se seznámíme v Arles a na závěr St. Tropéz, pohoda, pobřežní promenáda, výlet lodí, Port Grimaud. Léto ve Francii,… Celý popis


Anotace

Krásný zájezd do Provence, sluncem zalité krajiny s platany a cypřiši. Vychutnáme si se sklenkou růžového tu správnou náladu a atmosféru jedinečných středověkých kamenných vesniček s krásnými výhledy a duchem i barvami Provence. Poznáme stále ještě skutečnou a trochu se schovávající Provence kraje Vaucluse s vápencovým masivem Luberonu. Se slavnou historií v dobách římské nadvlády se seznámíme v Arles a na závěr St. Tropéz, pohoda, pobřežní promenáda, výlet lodí, Port Grimaud. Léto ve Francii, v jedinečné Provence.

Pont du Gard – Arles – Avignon – Gordes – klášter Sénanque – Roussillon – Bonnieux – Lourmarin – Aix-en-Provence – Grimaud – Port Grimaud – St. Tropéz

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd v odpoledních hodinách (cca v 19:00 hod. překročení hranic z ČR) do Francie.

2. den zájezdu
Ráno zastavíme u PONT DU GARD, největší dochovaná část římského akvaduktu v Evropě. Následuje město Van Gogha ARLES (UNESCO), klikaté uličky, stinná náměstí, barevné domy, prohlídka starobylé Arelate, v antických dobách nazývané „Římem Galie“, se zachovalou arénou. Odjezd do papežského města AVIGNON, ubytování v centru, procházka podvečerním městem s průvodcem, možnost fakult. večeře.

3. den zájezdu
Kouzlo staré Provence, celodenní toulky jedinečnou oblastí Luberonu. Fotogenické kamenné městečko GORDES, duch noblesní Provence. Cisterciácké opatství ABBAYE DE SÉNANQUE, v němž je dosud funkční mužský klášter zabývající se pěstováním levandule a výrobou medových produktů. ROUSSILLON a Okrová stezka - Sentier des Ocres, bizarní barevné skalní formace které hrají 17 odstíny barev od sytě goghovsky žluté po oranžovou a vínovou. Výjezd do kopců k návštěvě malebného BONNIEUX, místo na kopci s krásnými výhledy, které miloval spisovatel Peter Mayle a které figurovalo v mnoha jeho příbězích. Sice si lze v těsných uličkách těžko představit kozí závody, ale místní skvělé hospůdky a kavárničky sedí k popisu provensálského labužnictví dokonale. Vyhlídková jízda přes masív Luberonu nás přivede na jeho jižní stranu, přes malebný LOURMARIN, krátká zastávka v načančaných uličkách reprezentujících starou Provence, odjedeme na ubytování.

4. den zájezdu
Ráno krátce zastavíme ve městě Paula Cézanna AIX EN PROVENCE s katedrálou Saint Sauveur a známou platanovou alejí Cours Mirabeau. Přejezd do vesnice GRIMAUD s ruinami středověkého hradu a nádhernými výhledy na Azurové pobřeží. Poté přesun turistickým vláčkem do lagunového městečka protkaného vodními toky PORT GRIMAUD „Francouzské Benátky“. Pokračování lodí do ST. TROPEZ, krásné výhledy na město z vody. Prohlídka Starého města, četnická stanice, kde se natáčely filmy s Luisem de Funesem, pobřežní promenáda, atmosféra města, kavárničky, posezení u sklenky dobrého vína. Odjezd ve večerních hodinách zpět do ČR.

5. den zájezdu
Návrat domů (přejezd hranic do ČR v cca 10:00 hod).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • SLEVA 55+ ze základní ceny 3%

Orientační ceny vstupného

Pont du Gard 9 € (most, infocentrum, kino) 
Arles – amfiteátr + divadlo 9 €
Avignon – most St. Bénézet 5 €
Roussillon – okrová stezka 3 €
Abbaye de Sénanque – 9,50 € (18-25 let 5 €)
Aix en Provence – katedrála Saint Sauveur - zdarma
Grimaud – turistický vláček do Port Grimaud 7 €
Port Grimaud – loď do St. Tropez 7,20 €

Kapesné

Dle individuálního zájmu o návštěvy památek doporučujeme cca 60 €. Není podmínkou všechny uvedené vstupy absolvovat.

Nástupní místa

26.08. - 30.08. Odjezd A, B, L + Plzeň
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací