Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ITÁLIE - BENÁTKY, PADOVA, ARQUÀ PETRARCA

CESTA K ITALSKÝM POKLADŮM

VELIKONOCE BENÁTKY 2024, DOVOLENÁ ITÁLIE - BENÁTSKO

Kód zájezdu: IT587-24 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Vydejte se s námi na Velikonoce k pokladům severní Itálie. V Benátkách budeme mít dostatek času užít si úzkých uliček, kanálů, výstavných paláců, kostelů i nezaměnitelných náměstí. Součástí prohlídky bude i návštěva ostrovů benátské laguny Murano, Torcello a Burano. Historická Padova, město s prastarou univerzitou, kde působil i Galileo Galilei, výspa středověké vzdělanosti, nás ohromí náměstím Prato della Valle – jedno z největších v Evropě, bazilika sv. Antonína nás… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
IT587-24-1 od: 28.03.2024
do: 01.04.2024
zobrazit 2 6 990 Kč Odjeto
KódIT587-24-1
Termínod: 28.03.2024 do: 01.04.2024
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc
Počet nocí2
Dospělá osoba - snídaně6 990 Kč
Odjeto

Anotace

Vydejte se s námi na Velikonoce k pokladům severní Itálie. V Benátkách budeme mít dostatek času užít si úzkých uliček, kanálů, výstavných paláců, kostelů i nezaměnitelných náměstí. Součástí prohlídky bude i návštěva ostrovů benátské laguny Murano, Torcello a Burano. Historická Padova, město s prastarou univerzitou, kde působil i Galileo Galilei, výspa středověké vzdělanosti, nás ohromí náměstím Prato della Valle – jedno z největších v Evropě, bazilika sv. Antonína nás zasvětí do duchovního dědictví města, Giottovi fresky budeme obdivovat v kapli Scrovegni a budeme mít možnost navštívit i nejstarší botanickou zahradu na světě pod ochranou Unesco. V úpatí kuželovitých kopců Colli Euganei nás čeká Arquà Petrarca, městečko, kde na sklonku svého života žil slavný básník Francesco Petrarca. Navštívíme jeho dům i místní hřbitov kde je básník pohřben.

Benátky – ostrovy Benátské laguny: Murano, Torcello, Burano – Padova – Arquà Petrarca

Program zájezdu

1. den zájezdu
Ve večerních hodinách odjezd do Benátek.

2. den zájezdu
Ráno příjezd do oblasti Benátska. Plavba lodí – polodenní výlet na vyhlášené ostrovy v Benátské laguně. Na TORCELLU si připomeneme zrození Benátek, na MURANU tradiční výrobu skla a na BURANU výrobu krajek a také Casanovu. Ze severní část laguny pak zamíříme přímo do BENÁTEK, a to na náměstí sv. Marka s úchvatnou bazilikou, Dóžecím palácem – symbolem slávy a moci Benátek s krásným podloubím ve stylu benátské gotiky a Kampanilou – možnost vyjet výtahem na téměř 100 m vysokou zvonici s vyhlídkou, která ilustruje, proč se o Benátkách hovoří jako o městě ostrovů. K večeru ubytování v hotelu.

3. den zájezdu
Dnes nás čeká PADOVA, výspa středověké vzdělanosti, město s prastarou univerzitou, kde přednášel i slavný Galileo Galilei. Prohlídka města, kde k nejzajímavějším cílům patří náměstí Prato della Valle (jedno z největších náměstí světa) s vodními kanály a sochami slavných Padovanů, opatství sv. Justýny, nejznámější stavba Padovy bazilika sv. Antonína, jezdecká socha od Donatella, kaple Scrovegni s vzácnými freskami od Giotta, městské paláce, nejstarší botanická zahrada na světě. Na jih od Padovy nás čeká romantické městečko ARQUÀ PETRARCA, okolo kterého se zvedají Euganejské vrchy – Colli Euganei  oblast kuželovitých kopců, pozůstatky dávno vyhaslých sopek. Na sklonku života zde žil a poté i zemřel básník Francesco Petrarca. Navštívit zde můžeme jeho hrobku i dům zdobený freskami. Návrat na hotel.

4. den zájezdu
Lodí do Benátek a celodenní prohlídka BENÁTEKkostel Zanipolo, most Rialto, kostel San Stefano, památky na sestiere Dorsoduro (individuálně Gallerie dell'Accademia, museum Peggy Guggenheim, Pinault Collection v Punta della Dogana). Večer odjezd do republiky.

5. den zájezdu
V časných dopoledních hodinách návrat do České republiky.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

28.03. - 01.04. Odjezd A, B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
2x ubytování v hotelu *** ve 2lůžk. pokojích s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
2x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2023) – ceny v EUR (€)
Benátky – Dóžecí palác 30 € (zahrnuje společné vstupné do pěti muzeí)
Benátky – muzeum Baziliky S. Marco 7 €
Benátky – Bazilika + zlatý oltář Pala d´Oro 11 €
Benátky – Kampanila (zvonice) 12 €
Benátky – Scuola di San Rocco 10 €, studenti 8 €
Benátky – kostel dei Frari 5 €
Benátky – Galleria dell´ Accademia 13 €, studenti 1,50 €
Benátky – kostel San Giovanni e Paolo 3,50 €
Benátky – muzeum Peggy Guggenheimové 16,50 €, studenti 10,50 €
Benátky – gondola pro 5 os. min. 80  €
Benátky a ostrovy – celodenní lístek na loď 25 €
Benátky – MHD jízdenka na 75 minut 9,50 €, jízdenka přes Canal Grande 2-5 €
ostrov Murano – muzeum skla (Museo del Vetro) 10 €
ostrov Murano – Murano Art Glass - ukázka tradiční výroby skla s galerií a obchůdkem 3 €
ostrov Burano – muzeum krajky 5 €
Kombinovaná vstupenka muzeum skla na ostrově Murano + muzeum krajky na ostrově Burano 12 €
ostrov Torcello – zvonice 5 €
ostrov Torcello - Katedrála Santa Maria Asunta 5 €

Předem k rezervaci v CK:
Padova – botanická zahrada – vstupné a rez. poplatek cca 10 eur – rezervace nutná při objednání zájezdu,
dům Francesco Petrarca – vstupné a rez. poplatek cca 6 eur – rezervace nutná při objednání zájezdu

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 170 € + cca 80 € v případě zájmu o projížďku gondolou. Není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

UPOZORNĚNÍ
Do kostelů není vhodné jít s holými rameny a v šortkách, může se Vám stát, že nebudete vpuštění dovnitř. Doporučujeme mít sebou turistickou obuv a turistické oblečení.

MĚNA A KURZ
EURO (značení €), 1 € = cca 26 Kč
http://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 15 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí v Itálii je jako v České republice 220 V. Zástrčky mají dva kolíky s kruhovým průřezem. Ve většině hotelů najdete zásuvky pro holicí strojky, nabíječky mobilních telefonů i fény. Euroadaptér (většinou se dá půjčit na recepcích hotelů či campingů).

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví ČR v Římě - Ambasciata della Repubblica Cecca
Via dei Gracchi 322, 00 192 Roma
Tel: 0039 06 360 95 71-3
Fax: 0039 06 324 44 66
Nouzová linka: 0039 335 310 450
E-mail: rome@embassy.mzv.cz
úřední hodiny: Po, Út, Čt 10.00 - 12.00

Honorární konzulát Miláno
Via G.B. Morgagni 20, 20129 Milano
Tel: 0039/023 650 9000
E-mail: milano@embassy.mzv.cz
Úřední hodiny: úterý-čtvrtek 9.00 - 12.00
Konzulární působnost: Lombardie, Benátsko, Piemont, Valle d´ Aosta a Trentino-Alto Adige

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Karabiníci (krádeže, přepadení, vykradení auta...): 112
Záchranná služba: 118
Požárníci: 115
Policie: 113
Směrové číslo z Itálie do ČR: 00420
Směrové číslo z ČR do Itálie: 0039

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

ZÁKAZ KOUŘENÍ
Od 10. ledna 2005 zakázala Itálie kouření ve všech uzavřených veřejných prostorách a na všech pracovištích. Výjimka ze zákazu platí pro oddělené kuřárny, které splňují zadané technické parametry.
Za porušení hrozí vysoké pokuty.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Zboží určené pro vlastní potřebu nebo dárky, které byly získány v členské zemi Evropské unie, lze dovážet volně. Bezcelní dovoz dárků: 175 Eur/osoba (děti do 15 let jen 90 Eur). Dovoz alkoholu a tabákových výrobků je možný od 17 let. Za množství pro vlastní potřebu je považováno 200 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku, 1 litr alkoholu, 2 litry vína nebo 1 litr vína s obsahem alkoholu nad 22 %. Dále je možno dovézt 50 ml parfému, 250 g toaletní vody, 500 g kávy a 100 g čaje. Hotovost nad 10 000 Eur je nutno na hranicích deklarovat. Je zakázán dovoz i vývoz drog a jiných omamných prostředků, střelných zbraní a výbušnin. Je zakázán také dovoz pohonných hmot v kanystrech, jinak hrozí sankce nejméně ve výši 7 746 Euro a trest odnětí svobody v délce 6 měsíců až 3 roky. Bez zvláštního povolení se nesmí vyvážet jakékoliv předměty starší sto let. Platí zákaz vývozu ohrožených druhů živočichů, rostlin a přírodnin.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací