Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ITALSKÝ TIBET – LIVIGNO

A BERNINA EXPRESS

Kód zájezdu: IT763-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Zájezd s pěší turistikou

Poznejte s námi výjimečný kraj - tzv. Italský Tibet, v bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem, v nádherném údolí obklopeném velkým množstvím „třítisícovek“ a ukončeném romantickým jezerem Lago di Livigno. Ubytováni budeme ve městečku Livigno, které je obklopené z jedné strany italskými třítisícovkami a z druhé švýcarskými velikány. Celý popis


Anotace

Poznejte s námi výjimečný kraj - tzv. Italský Tibet, v bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem, v nádherném údolí obklopeném velkým množstvím „třítisícovek“ a ukončeném romantickým jezerem Lago di Livigno. Ubytováni budeme ve městečku Livigno, které je obklopené z jedné strany italskými třítisícovkami a z druhé švýcarskými velikány.

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.

2. den zájezdu
Příjezd do LIVIGNA, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu. Téměř u hotelu je lanovku na MOTTOLINO, základní varianta (náročnost 2 z 5; 5 hod.): výstup na MONTE DELLA NEVE (2785 m), jedinečné výhledy, zpět až téměř k horní stanici lanovky a dále po cestě č. 115 přes salaše BAITTELDA L‘ABLES do Livigna, lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod.): sjezd lanovkou do údolí.

3. den zájezdu
Busem k lanovce CAROSELLO 3000, výjezd lanovkou do výšky 2798 m a odtud více možností jedinečných túr. Základní varianta (2,5 z 5; 6 hod.): okolo jezera LAGO SALIN, sestup do údolí VAL FEDERIA a tímto údolím až k hotelu se zastávkou na salaši ALPE FEDERIA, možnost ochutnat místní sýr a při troše štěstí pozorovat i sviště (tato varianta lze i opačně), lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod.): od horní stanice po hřebeni na VETTA BLESACCIA až k restauraci COSTACCIA (2368 m), zpět k horní stanici lanovky stejnou cestou, sjezd lanovkou do hotelu.

4. den zájezdu  
Odjezd busem do švýcarské BERNINY, odtud lanovkou na DIAVOLEZZA (2973 m), možnost dvou tras: základní varianta (2,5 z 5; 6 hod.): výstup na MONT PERS (3207 m), odkud jsou fantastické výhledy na PIZ BERNIA, zpět k horní stanici a lanovkou zpět do údolí. Údolní cestou k jezeru LAGO BIANCO až k busu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod.): vynechán výstup na Mont Pers.

5. den zájezdu  
Odjezd busem do průsmyku PASSO FORCOLA (2315 m), který je hraničním přechodem mezi Itálií a Švýcarskem, základní varianta (2,5 z 5; 6 hod.): výstup do průsmyku PASSO STRETTA, poté k jezeru LAGO DEL MONTE (2606 m), kde se otvírají nové pohledy na štíty místních velikánů a pěšky na začátek LIVIGNA, odkud lze odjet místním busem (zdarma) až do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod.): od busu procházka údolím VALLE DELLE FORCOLA až na začátek Livigna, opět místním busem. Těžší varianta (3 z 5; 7 hod.), ze základní varianty možný výstup na MONTEBREVA (3105 m) a napojení zpět na základní variantu.

6. den zájezdu  
Výjezd busem do sedla PASSO DI FOSCAGNO a dále možnost zvolit si zpáteční cestu až do Livigna dle schopností, základní varianta (2,5 z 5; 8 hod.): k jezeru LAGO DI S. GIACOMO DI FRAELE (1958 m) a kolem jezera LAGO DI LIVIGNO až do hotelu, lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod.): údolím VAL PILA k jezeru Lago di Livigno až do hotelu.

7. den zájezdu  
Dopoledne odjezd do švýcarského POSCHIAVO, či italského TIRANA, přestup na vlak BERNINA EXPRESS a odjezd do ST. MORITZ s nádhernými výhledy (především kolem bílého jezera LAGO BIANCO), krátká prohlídka vyhlášeného zimního střediska a odjezd busem do ČR.

8. den zájezdu  
Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Ceny lanovek 
Carosello 3000: tam 12 € / tam i zpět 16 €
Diavolleza: tam 22 € / tam i zpět 32 €
Mottolino: tam 11€ / tam i zpět 14€

Kapesné

Celková výše kapesného záleží samozřejmě na Vás, počítejte však vždy s rezervou pro nenadále situace.

Zajímavosti

Nástupní místa

18.07. – 25.07. odjezd J* + Plzeň
22.08. – 29.08. odjezd J* + Plzeň
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací