Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

JESENÍKY

DIVOKÝ HORSKÝ RÁJ

POZNÁVACÍ ZÁJEZD, DOVOLENÁ V ČESKU 2024

Kód zájezdu: CZ708-24 Počet nocí: 5 Strava: polopenze Ubytování: hotel

Autokarem
Cena od 8 990 Kč 9 390 Kč

Náš tip Oblíbené Možnost doobsazení

Letní dovolená v oblasti Nízkého i Hrubého Jeseníku s výlety k zámkům, romantickým vodopádům, do unikátní horské přírody Jeseníků. Koupání a vyhlídková plavba na Slezské Hartě, severoamerické lesy, údolí Bílé Opavy, horské lázně Karlova Studánka. Pohodový zájezd s ubytováním v podhůří Jeseníků, v kraji krásné přírody a historických a technických zajímavostí.Velké Losiny – Praděd – údolí Bílé Opavy – Karlova Studánka - Dlouhé Stráně – Rejvíz - Zlaté Hory – Hradec nad Moravicí – Slezská Harta –… Celý popis

Dotaz k zájezdu

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
CZ708-24-1 Doobsazení pro muže od: 29.07.2024
do: 03.08.2024
zobrazit 5 9 390 Kč
8 990 Kč
Rezervovat místa
KódCZ708-24-1 Doobsazení pro muže
Termínod: 29.07.2024 do: 03.08.2024
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Mohelnice
Počet nocí5
Dospělá osoba - polopenze8 990 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Letní dovolená v oblasti Nízkého i Hrubého Jeseníku s výlety k zámkům, romantickým vodopádům, do unikátní horské přírody Jeseníků. Koupání a vyhlídková plavba na Slezské Hartě, severoamerické lesy, údolí Bílé Opavy, horské lázně Karlova Studánka. Pohodový zájezd s ubytováním v podhůří Jeseníků, v kraji krásné přírody a historických a technických zajímavostí.

Velké Losiny – Praděd – údolí Bílé Opavy – Karlova Studánka - Dlouhé Stráně – Rejvíz - Zlaté Hory – Hradec nad Moravicí – Slezská Harta – Rešovské vodopády

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Ráno odjezd a návštěva nejkrásnějších vodopádů v republice – REŠOVSKÉ VODOPÁDY, turistická procházka k v romantickém, hlubokém a skalnatém údolí pod obcí Rešov na říčce Huntavě s mnoha kaskádovitými vodopády a peřejemi. K večeru příjezd na ubytování v Malé Morávce.

2. den zájezdu
Ráno vyjedeme autobusem na parkoviště Ovčárna a odtud se vydáme na nejvyšší bod Hrubého Jeseníku a Moravy PRADĚD. Zde se nám nabízí 2 varianty procházek i turistických výšlapů:
První varianta pro vyznavače turistiky. Z Pradědu se vydáme k chatě Barborka a dále turistickou trasou ÚDOLÍM BÍLÉ OPAVY – jedno z nejpůsobivějších míst Jeseníků. Trasa prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy s horskými bystřinami. Cestou jsme odměněni pohledem na vodopády, četné kaskády, peřeje a skalní útvary. U trasy je možnost volby i lehčí varianty. Celodenní turistický výšlap ukončíme v horských lázních Karlova Studánka, krátká prohlídka města.
Druhá varianta odjezd busem z Ovčárny do KARLOVY STUDÁNKY, individuální procházka lázněmi s roubenými budovami a 8 minerálními prameny uprostřed divoké přírody.
Všichni pak k večeru z Karlovy Studánky návrat na hotel do Malé Morávky.

3. den zájezdu 
Prohlídka unikátního vodního díla přečerpávací elektrárny DLOUHÉ STRÁNĚ. Návštěva REJVÍZU, horská obec s přírodní rezervací, důležitá pramenná oblast, rašelinní vegetace a naučná stezka k Mechovému jezírku. Zbytek dne strávíme ve zlatokopeckém skanzenu ve ZLATÝCH HORÁCH, kde uvidíme repliku zlatorudných mlýnů a hornické osady.

4. den zájezdu
Návštěva horského střediska RamzovÁ a turistický výlet na Šerák a Červenohorské sedlo po trase: Ramzová – sedačkovou lanovkou na Šerák – přechod na Keprník (2 km) – Vozka (2,5 km) – Na Příčné (2,5 km) – sestup do Červenohorského sedla (5,5 km) - prohlídka lyžařského střediska. Pokud nechcete turistický výlet absolvovat, je možné vyjet lanovkou na Šerák a zpět a strávit volný čas v Červenohorském sedle.

5. den zájezdu 
Ráno navštívíme bílý empírový zámek HRADEC NAD MORAVICÍ, nacházející ve výběžku Nízkého Jeseníku nad soutokem řeky Moravice a potoka Hradečná, jeden z nejoblíbenějších výletních cílů v okolí. Zámek navštěvovaly tak známé osobnosti jako byl Ludwig van Beethoven, Nicolo Paganini nebo Ferenc Liszt. Odpoledne údolní vodní nádrž SLEZSKÁ HARTA na řece Moravici, nejmladší přehrada v Česku. Vyhlídková plavba po přehradě, volno, koupání variantně turistická procházka do okolí.

6. den zájezdu
Po snídani odjíždíme přes VELKÉ LOSINY, kde si prohlédneme nádherný renesanční zámek s arkádovým nádvořím, Muzeum papíru a Ruční papírnu, kde se ruční papír vyrábí už přes 400 let. Variantně pro zájemce relaxace v termálním parku TERMÁLY LOSINY, regenerační vodní svět, blahodárné termální vody, bazény napouštěné přírodní termální vodou. Návrat domů.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Doporučujeme

  • unikátní vodní dílo Dlouhé Stráně
  • výstup na Praděd
  • Velké Losiny a výroba ručního papíru
  • Údolí Bílé Opavy

Ubytování

  • Horský hotel v Malé Morávce, 2lůžk. pokoje s vlastním příslušenstvím. Hotel disponuje wellness zónou se saunou, vířivkou a venkovním bazénem.

Nástupní místa

29.07. - 03.08. Odjezd A + Mohelnice, nástupní místo Olomouc není možné
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

Ubytování
2lůžk. pokojích s vlastním příslušenstvím
- Horský hotel v Malé Morávce, 2lůžk. pokoje s vlastním příslušenstvím. Hotel disponuje wellness zónou se saunou, vířivkou a venkovním bazénem.
CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

Stravování
5x polopenze, ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů.

Vstupné, platby

Orientační ceny vstupů z roku 2023
Hradec nad Moravicí - zámek - základní okruh I.  200 Kč
                                                - základní okruh II.  160 Kč
                                                - zámecký areál  50 Kč
                                                - výstava v galerii Bilého zámku  60 Kč
                                                - Bílá věž 100 Kč
Slezská Harta - vyhlídková plavba elektro lodí cca 260 Kč
Karlova Studánka - lázně  200 Kč/os./90 min, 300 Kč/os./150 min
Ramzová – Šerák lanovka 300 Kč jeden směr, zpáteční 500 Kč
Zlaté Hory – zlatokopecké muzeum 100 Kč
Výjezd autobusem na Ovčárnu cca 30 Kč
Rejvíz -Národní přírodní rezervace -30 Kč
Praděd rozhledna 150 Kč
Dlouhé Stráně elektrárna cca 140 Kč (dle počtu účastníků)
Velké Losiny - zámek 180 Kč
                      - muzeum papíru 180 Kč
                      - termální lázně  450 Kč/os./ 4 hodiny + 15 minut
Ceny vstupů jsou pouze orientační, uvedeny vždy v plné sazbě pro dospělého. Většina z navštěvovaných objektů poskytuje slevy pro seniory nad 65 let a mládež do 15 let.

DOPORUČENÍ KAPESNÉ
Doporučujeme min. kapesné ve výši cca 2 400 Kč (dle individuálního zájmu o návštěvu objektů).

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

Cestovní dokumenty
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené.
Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje.
CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí.

Cestovní pojištění
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřeno pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění, jste pojištěni v následujícím rozsahu:

Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hospitalizace + nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč / kus (max. 40.000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 20 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény max. 30 000 Kč
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě max. 20 000 Kč

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR).
U zájezdů v hodnotě vyšší než 19 000,- Kč doporučujeme přiobjednat rozšířené připojištění storna zájezdu. Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu.

Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/20 a Rámcovou pojistnou smlouvou.
Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz

Doplňující info k zájezdu

Důležitá telefonní čísla České republiky
Policie: 158
Záchranná služba: 155
Hasiči: 150
Tísňová linka: 112

Důležitá upozornění
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel jménem a CK REDOK.
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. Pokud se z nějakých důvodů není klient schopen dostavit k odjezdu autobusu, je povinen se telefonicky ohlásit průvodci nebo posádce autobusu. V případě úrazu nebo jiné zdravotní újmy dbejte na neprodlené uvědomění průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. (nejde-li o letecký zájezd či zájezd, kde je nutný dojezd na trajekt apod., zde je čekací doba pouze 30 min.). Pokud se klient opozdí o více než je stanoveno, je pouze jeho záležitostí, jak se na vlastní náklady dostane za skupinou nebo do ČR. Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací