Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KRUŠNÉ HORY A OKOLÍ

CESTA ZA HISTORIÍ A PŘÍRODOU

POZNÁVACÍ ZÁJEZD, DOVOLENÁ V ČESKU 2024

Kód zájezdu: CZ706-24 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena od 9 190 Kč

Náš tip Možnost doobsazení

! POSLEDNÍ VOLNÉ POKOJE POUZE S BALKONEM !Poznáme oblast Krušných hor s nezapomenutelnou kombinací historie, kultury a přírodních krás. Naše cesta začne návštěvou impozantního zámku Peruc a zastavením u Oldřichova dubu, více než tisíciletého stromu, kde se dle pověsti setkali kníže Oldřich a Božena. Ponoříme se do horských výšin pomocí Fichtelbergbahn, historické horské dráhy, která nás dopraví na vrchol Fichtelberg, nejvyšší hory Krušných hor. Zde si vychutnáme panoramatické výhledy.… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
CZ706-24-1 od: 14.07.2024
do: 20.07.2024
zobrazit 6 9 190 Kč Odjeto
KódCZ706-24-1
Termínod: 14.07.2024 do: 20.07.2024
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc
Počet nocí6
Dospělá osoba - snídaně9 190 Kč
Odjeto

Anotace

! POSLEDNÍ VOLNÉ POKOJE POUZE S BALKONEM !

Poznáme oblast Krušných hor s nezapomenutelnou kombinací historie, kultury a přírodních krás. Naše cesta začne návštěvou impozantního zámku Peruc a zastavením u Oldřichova dubu, více než tisíciletého stromu, kde se dle pověsti setkali kníže Oldřich a Božena. Ponoříme se do horských výšin pomocí Fichtelbergbahn, historické horské dráhy, která nás dopraví na vrchol Fichtelberg, nejvyšší hory Krušných hor. Zde si vychutnáme panoramatické výhledy. Pokračujeme do Božího Daru a k Božidarskému rašeliništi, přírodní rezervaci s unikátní faunou a florou. Navštívíme historický Jáchymov, známý díky léčebným minerálním pramenům, Žatec slavný svým pivem a pivovarnickým muzeem. Čekají nás zámky Duchcov a Stechník, Františkánský klášter v Kadani, Měděnec a podzemní atrakce Krušných hor štola Marie Pomocné, Kyselka a Mattoni muzeum. V samém závěru Panenský Týnec s magickým chrámem a Třebíz.

Zájezd provází Jiří Hanzlík.

Klobuky – zámek Peruc – Oldřichův dub – Fichtelbergbahn – Fichtelberg – Boží Dar – Božidarské rašeliniště – Most – Ledvice – zámek Duchcov – Klášterec nad Ohří – Kadaň – Měděnec – Horní Hrad – Kyselka – Jáchymov – zámek Stekník – Žatec – Panenský Týnec – Třebíz

Program zájezdu

1. den zájezdu 
V ranních hodinách odjezd směr severní Čechy. KLOBUKY – krátká zastávka u 3,5 m vysokého Zkamenělého pastýře – českého menhiru, který je datován některými historiky do období 400 př. n. l. ZÁMEK PERUC – znovuzrozená perla mezi našimi zámky, kterému dominuje mj. i schodiště z dílny F.I.Platzera a právem patří mezi nejkrásnější zámecké schodiště Evropy. Zámek proslul také jako místo pobytu a umělecké tvorby Emila Filly. Nejznámější památný strom Česka OLDŘICHŮV DUB, dle pověsti se zde setkali kníže Oldřich a Božena (odhadované stáří stromu 800–1000 let, obvod kmene cca 780 cm). Odjezd na ubytování.

2. den zájezdu
FICHTELBERGBAHN – projížďka romantickou úzkokolejnou dráhou z roku 1897, nacházející se v německém Sasku – panoramatická jízda s kouzelnými výhledy spojuje městečko CRANZAHL s lázeňským střediskem OBERWIESENTHAL, pokračujeme lanovkou na FICHTELBERG (1215 m n.m.), kde se občerstvíme a vystoupáme na historickou rozhlednu s malým muzeem a výhledy na Klínovec, Doupovské hory. BOŽÍ DAR, procházka zdejší NS BOŽIDARSKÉ RAŠELINIŠTĚ (okruh cca 3,2 km). Možnost návštěvy muzea Božího Daru – expozice o historii nejvýše položeného města ve střední Evropě.

3. den zájezdu 
MOST – návštěva kostela Nanebevzetí Panny Marie, který proslul přesunutím v roce 1975 o 841,1 metrů a nebyl tak zničen důlní činností. LEDVICE – výjezd do 28 patra výtahem a následně nás 46 schodů dovede na nejvyšší rozhlednu v ČR – prosklená vyhlídka s přístupným ochozem se nachází ve výšce 144 m na věži elektrárny Ledvice. ZÁMEK DUCHCOV – bývalá rezidence rodu Valdštejnů na nás dýchne svou historií. Přispěl k tomu proslulý italský dobrodruh a světoběžník Giacomo Casanova. Prohlídka zámeckého okruhu spjatého s pobytem G.Casanovy na zdejším zámku a volný čas k návštěvě krásných zámeckých zahrad a městečka Duchcov.

4. den zájezdu
KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ – seznámíme se s výrobou porcelánu, ale i vznikem filmu Holky z porcelánu, tak se jmenuje expozice v porcelánce Thun, po prohlídce možnost zakoupení produktů z výrobního programu. Návštěva zámecké zahrady s krásnou plastickou výzdobou, jíž dominuje Sala Terrena z roku 1650. KADAŇ – unikátní Františkánský klášter (čekatel na zapsání na listinu UNESCO), projdeme se zde po stopách Lucase Cranacha a jeho pokračovatelů. Pokračujeme přes Barbakan ke Kadaňskému hradu do samotného centra města a spatříme i legendárního psíka u Městské věže.

5. den zájezdu 
MĚDĚNEC (UNESCO) - prohlídka jedné z podzemních atrakcí Krušných hor – štoly Marie Pomocné. Prohlídku završíme u nedaleké kapličky na hoře MĚDNÍK. Pokračujeme k Hornímu Hradu (Hauenštejn) - prohlídka hradu, jenž díky nadšencům opět získal svou tvář. Prohlédneme si gotická sklepení, rytířský sál s původním vyřezávaným stropem, hradní věž nebo zámeckou kapli s přilehlým arboretem. Další zastávkou bude KYSELKA a Mattoni muzeum – prohlídka muzea v rekonstruovaném Loschnerovu pavilonu, kde se seznámíme s rodinou Heinricha Mattoniho i výrobky stejnojmenné firmy. Odpoledne prohlídka JÁCHYMOVA – lázeňské korzo s možností návštěvy muzea či lázeňského parku.

6. den zájezdu
Navštívíme ZÁMEK STEKNÍK, obklopený krásnou italskou terasovitou zahradou, který patří k nejvýznamnějším rokokovým stavbám u nás a současně mezi nejmladší zpřístupněné objekty. Vytváří jedinečnou kompozici v krajině spojené s tradicí pěstování žateckého chmele. ŽATEC procházka městskou památkovou rezervací. Prohlídkovým zastavením bude mj. i středověký Mederův dům, v němž po staletí žily osobnosti, které byly v Žatci vážené. V programu zájezdu je to další nově zpřístupněná památka v ČR, věnující se rodině samé, jakož i legendární bylinkářce Marii Treben. Závěr dne nemůžeme v Žatci zakončit jinak než návštěvou Chrámu chmele a piva.

7. den zájezdu
V závěru zájezdu navštívíme PANENSKÝ TÝNEC – zastávka u magického nedostavěného chrámu, ze kterého sálá mj. silná energie, o které věděli samotní stavitelé snad z Parléřovské huti. Ať už na sobě pocítíte léčivé účinky nebo ne, návštěva nedostavěného torza gotické stavby je nesmírně působivá. TŘEBÍZ – Národopisné muzeum Slánska, resp. malý skanzen, tvoří soubor statku a chalup, včetně rodného domku spisovatele Václava Beneše Třebízského. Předpokládaný návrat v podvečerních hodinách dle míst nástupů, Brno cca 20:30 hod.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa


Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
2lůžk. pokojích s vlastním příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
6x snídaně, možnost za příplatek v CK večeře, ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů.

Vstupné, platby

Orientační ceny vstupů z roku 2023
Klobuky - zámek Peruc 220 Kč
Klášterec nad Ohří – porcelánka - expozice Holky z porcelánu + prohlídka výrobou - 140 Kč
Kadaň - Františkánský klášter -  2 okruh Život v klášteřě - 90 Kč
Most – kostel 140 Kč
         - věž - 80 Kč
Duchcov - zámek Duchcov – Casanovův okruh - 160 Kč
Mědenec - Štola Marie Pomocné - 120 Kč (pevná obuv, teplé oblečení)
Kyselka - Mattoni muzeum - 80 Kč
Horní Hrad - 180 Kč
Žatec - zámek Stekník - 160 Kč, zahrady 60 Kč
          - Mederův dům - 100 Kč
         - Chrám chmele a piva - okruh A prohlídka s průvodcem zahrnující vnitřní expozici Chrámu chmele a piva + galerii Sladovna - 140 Kč
Jáchymov - muzeum Královská mincovna - 110 Kč
Třebíz - Národopisné muzeum Slánska - 60 Kč
Ledvice - exkurze infocentra - zdarma
              - exkurze na rozhlednu ve věži elektrárny -zdarma (pevná obuv)   
Fichtelberg – jízda parním vlakem 9 eur
                  – lanovka 10 eur
                  - rozhledna 1 eur

Ceny vstupů jsou pouze orientační, uvedeny vždy v plné sazbě pro dospělého. Většina z navštěvovaných objektů poskytuje slevy pro seniory nad 65 let a mládež do 15 let.
DOPORUČENÍ KAPESNÉ
Doporučujeme min. kapesné ve výši cca 1800 Kč + cca 25 € (dle individuálního zájmu o návštěvu objektů).

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

Cestovní dokumenty
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené.
Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje.
CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí.

Cestovní pojištění
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřeno pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění, jste pojištěni v následujícím rozsahu:

Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hospitalizace + nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč / kus (max. 40.000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 20 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény max. 30 000 Kč
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě max. 20 000 Kč

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR).
U zájezdů v hodnotě vyšší než 19 000,- Kč doporučujeme přiobjednat rozšířené připojištění storna zájezdu. Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu.

Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/20 a Rámcovou pojistnou smlouvou.
Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz

Doplňující info k zájezdu

Důležitá telefonní čísla České republiky
Policie: 158
Záchranná služba: 155
Hasiči: 150
Tísňová linka: 112

Důležitá upozornění
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel jménem a CK REDOK.
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. Pokud se z nějakých důvodů není klient schopen dostavit k odjezdu autobusu, je povinen se telefonicky ohlásit průvodci nebo posádce autobusu. V případě úrazu nebo jiné zdravotní újmy dbejte na neprodlené uvědomění průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. (nejde-li o letecký zájezd či zájezd, kde je nutný dojezd na trajekt apod., zde je čekací doba pouze 30 min.). Pokud se klient opozdí o více než je stanoveno, je pouze jeho záležitostí, jak se na vlastní náklady dostane za skupinou nebo do ČR. Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací