Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

LIGURSKÁ RIVIÉRA - PERLA ITÁLIE

A POBŘEŽÍ CINQUE TERRE

MAGICKÁ ATMOSFÉRA, PASTELOVE DOMY, HOTEL S VÝBORNOU POLOHOU

Kód zájezdu: IT402-21 Počet nocí: 6 Strava: snídaně Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena od 13 791 Kč 14 990 Kč

Náš tip

Pohodový zájezd na jeden z nejhezčích úseků italského pobřeží, do oblasti Ligurie, za poznáním azurových vod Zálivu básníků, jedinečného Cinque Terre, zapadlého opatství San Frutuoso v hluboké zátoce s magickou atmosférou nebo Camogli, což v místním dialektu znamená „dům manželek“. Svět „sám pro sebe“ je pak Portofino, kde pravidelně tráví dovolenou největší světové celebrity. Nezapomeneme na Janov, který nadchne vedle milovníků historie také příznivce života pod mořskou hladinou. Poznání i… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
IT402-21-1 od: 02.07.2021
do: 10.07.2021
zobrazit 6 14 990 Kč
13 791 Kč
Rezervovat místa
KódIT402-21-1
Termínod: 02.07.2021 do: 10.07.2021
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Havířov, Česká Třebová, Zábřeh na Moravě, Lanškroun, Ústí nad Orlicí
Počet nocí6
Dospělá osoba - snídaně13 791 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Pohodový zájezd na jeden z nejhezčích úseků italského pobřeží, do oblasti Ligurie, za poznáním azurových vod Zálivu básníků, jedinečného Cinque Terre, zapadlého opatství San Frutuoso v hluboké zátoce s magickou atmosférou nebo Camogli, což v místním dialektu znamená „dům manželek“. Svět „sám pro sebe“ je pak Portofino, kde pravidelně tráví dovolenou největší světové celebrity. Nezapomeneme na Janov, který nadchne vedle milovníků historie také příznivce života pod mořskou hladinou. Poznání i odpočinek v jednom z nejmenších italských regionů s krásnými výhledy z útesů, vůní moře, bazalky a chutí zdejšího jedinečného pesta.
 
Zájezd provází Mgr. Petra Pavlíková
 
Lerici – Janov – Camogli – San Frutuoso – Portofino – Santa Margarita – Portovenere – Cinque Terre – Vernazza – Riomaggiore – La Spezia

Program zájezdu

1. den zájezdu
V podvečerních hodinách odjezd z republiky (hranice z ČR v cca 22:30 hod).
 
2. den zájezdu
Ráno příjezd na pobřeží Ligurie, návštěva a prohlídka LERICI, domy pastelových barev, majestátní hrad s jedinečnými výhledy na záliv a celé pobřeží. Tento pruh země okolo Zálivu básníků si oblíbili angličtí spisovatelé, např: Yeats a D.H.Lawrence, promenáda, bude čas i na ranní italskou kávu. Odjezd do přímořského letoviska do hotelu, ubytování, moře, krásná promenáda, individuální volno.
 
3. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno, možnosti fakult. výletů dle aktuální nabídky.
  
4. den zájezdu
Celodenní výlet po pobřeží Ligurie. Navštívíme JANOV, centrum Ligurie, město vtěsnané mezi moře a hory, spojené s K. Kolumbem. Procházka a prohlídka historického centra slavné středověké námořní republiky, třída Via Garibaldi s nádhernými paláci (UNESCO), kostely, Dóžecí palác, katedrála San Lorenzo s románským průčelím, Kolumbův rodný dům u brány Porta Soprana, renesanční Strada Nuova, historický přístav Porto Antico, možnost návštěvy slavného obřího mořského akvária. Na závěr lodní výlet po pobřeží Levantské riviéry do jednoho z nejhezčích rybářských městeček CAMOGLI, příkré zelené svahy ligurských Apenin, středověké výškové domy pastelových barev zdobené lasturami, malé restaurace s vůní připravovaných ryb.
 
5. den zájezdu 
Pobyt u moře,
individuální volno.
 
6. den zájezdu
Poloostrov Portofino. Lodní výlet do malebné zátoky se středověkým klášterem SAN FRUTUOSO, po prohlídce bývalého opatství možnost koupání ve smaragdové vodě Ligurského moře. Pokračujeme do PORTOFINO, nejluxusnějšího přístavu a letoviska v zemi i celém Středomoří. Možná, že právě díky svému složitému přístupu se toto exkluzivní letovisko stalo úkrytem pro spisovatele, jako byli Guy de Maupassant a Truman Capote či hollywoodské celebrity. O tom, jaké klientele Portofino slouží, nás přesvědčí pohled na pyšné jachty kotvící v zálivu. Nostalgická atmosféra městečka SANTA MARGARITA, projdeme se po palmové promenádě i exotickým parkem Villy Durazzo, prohlídka, barokní kostely.
 
7. den zájezdu
Pobyt u moře, individuální volno, možnosti fakult. výletů dle aktuální nabídky.
 
8. den zájezdu
Oblast útesů mezi Levanto a La Spezia. Přejezd do přístavu La Spezia, lodní výlet Zátokou básníků na rozhraní Tyrhénského a Ligurského moře, prohlídka malebného středověkého městečka PORTOVENERE, jehož panorama s nádherným románským kostelem a tajemnou citadelou nad mořem se stalo srdcovou záležitostí například pro lorda Byrona, příkré křivolaké uličky, hradby, útesy a výrobny pravého ligurského pesta, maličký přístav a velké množství historie. Vyhlídková plavba podél chráněného skalnatého pobřeží CINQUE TERRE (UNESCO), jeden z pokladů Itálie (oblast je dostupná pouze vlakem, lodí cca 20 €), Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso. Výlet vlakem do malebných městeček VERNAZZA a RIOMAGGIORE, vycházka v oblasti těchto úchvatných vesnic balancujících na samém okraji závratných útesů. Večer procházka centrem přístavního města LA SPEZIA a odjezd domů.
 
9. den zájezdu
Předpokládaný návrat do ČR v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim. busem,
 • 6x ubytování v hotelu*** - 2lůžk.pokoje s klim. a příslušenstvím,
 • 6x snídani,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné,
 • pobytovou taxu,
 • fakultativní a lodní výlety
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 4000 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • 6x večeře 1200 Kč,
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 360 Kč.

Nástupní místa

02.07. - 10.07. odjezd A, B, L
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Sleva


Orientační ceny vstupného


Rapallo- Fruttuoso-Portofino lodní lístek cca 18 €/zpáteční
Janov - Bigo 4 €
Janov - námořní muzeum 3,50 €
Janov - akvárium 23 € (18 € skupinové)
Janov - hrad 4 €
Cinque Terre card - každá zastávka 4€ 
Portovenere - lodní lístek cca 20 €
San Fruttuoso vstupné 6 €

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvu památek doporučujeme na vstupy cca 90 €

Doporučujeme

 • magická atmosféra opatství San Frutuoso
 • pastelové domy zdobené lasturami v Camogli
 • svět „sám pro sebe“ v Portofino
 • plavba podél skalnatého pobřeží Cinque Terre

Ubytování

 • Hotel*** s výbornou polohou v přímořském městečku Lavagna a v těsné blízkosti pláže – 2lůžk. klim. pokoje s příslušenstvím, sat.TV, klima, wi-fi. Snídaně jsou servírované, večeře jsou 3-chodové servírované.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací