Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

MAROKO – OKRUH KRÁLOVSKÁ MĚSTA

A POBYT V MARRÁKEŠI

VÝLETY DO POHOŘÍ ATLAS, NA SAHARU I K ATLANTIKU

Kód zájezdu: MA302-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: Hotely *** v oblastech: Casablanka, Fés, Rabat a Marrákeš.

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip

Vydejte se s námi na zájezd do Marockého království. Vtáhneme vás do kulis arabských pohádek v královských městech Maroka. V druhé půli zájezdu se ubytujeme na 6 nocí v tradičním hotelu s patiem přímo uprostřed jednoho z nejatraktivnějších měst celé Afriky v Marrákeši. Město dalo jméno celé zemi a po staletí představuje jednu z jejích metropolí a kulturních center. S naším průvodcem budeme denně vyrážet za atmosférou bazarů, do labyrintu starobylých uliček, do zahrad sultánských a vezírových… Celý popis


Anotace

Vydejte se s námi na zájezd do Marockého království. Vtáhneme vás do kulis arabských pohádek v královských městech Maroka. V druhé půli zájezdu se ubytujeme na 6 nocí v tradičním hotelu s patiem přímo uprostřed jednoho z nejatraktivnějších měst celé Afriky v Marrákeši. Město dalo jméno celé zemi a po staletí představuje jednu z jejích metropolí a kulturních center. S naším průvodcem budeme denně vyrážet za atmosférou bazarů, do labyrintu starobylých uliček, do zahrad sultánských a vezírových paláců, čajoven nebo arabských lázní. Navíc se společně zúčastníme výletů, které nás zavedou na místa, z nichž čiší exotika – pohoří Atlasu a výhledy na zasněžené čtyřtisícovky, písečné duny Sahary, nocování v beduínském stanu na poušti, hliněné vesnice Berberů, břehy Atlantského oceánu, starobylá Essauira. Postupně se seznámíme s chutěmi kuchyně i přívětivostí obyvatel Maroka.

Casablanka – Fes – Meknes – Volubilis - Rabat – Casablanka - Marrákeš - Vysoký Atlas - vodopády Ouzoud – Sahara - Tizi-n-Tichka - Ait Benhaddou - údolí Draa – Zagora - Ourzazate – Essauira - Marrákeš

Zájezd provází Petra Pavlíková, garance skupiny max 15 osob.

Program zájezdu

1.den zájezdu
Odlet v podvečerních hod. z Prahy s průvodcem do Casablanky, transfer na ubytování.

2. den zájezdu
Ráno slavná mešita Hassana II. v CASABLANCE a odjezd do nejstaršího královského města FÉS (UNESCO), duchovní a umělecké centrum Maroka. Celodenní prohlídka krásného města, exkurze do středověku - největší marocká medína, súky, barvírny, řemeslnické dílny, exteriér mešity Karaouine, fontána Nejjarine, obchody, barvy a vůně města.

3. den zájezdu
Další jedinečné královské město MEKNES (UNESCO) nazývané „Marocké Versailles“, hradby, monumentální brány. Odpoledne římské město VOLUBILIS (UNESCO), největší antická památka Maroka, vyhlídka na MULÁJ IDRIS, nejposvátnější místo Maroka. Ubytování v Rabatu.

4. den zájezdu
Bílé sultánské město RABAT (UNESCO). Zastávka před Královským palácem, Chellah s římskými vykopávkami, mauzoleum Mohaneda V. s Hasanovou věží, kasba Ouidaias. Pokračujeme k dokončení prohlídky CASABLANKY, krátká procházka městem s architektonickými památkami z dob nadvlády Francouzů. Večer již v Marrákeši, ubytování na 6 nocí v tradičním hotelu s pátiem. První seznámení s podvečerním sultánským městem MARRÁKEŠ, jehož panorama lemuje hradba Vysokého Atlasu, labyrint úzkých uliček, slavné náměstí Djama el Fna s kejklíři, tanečníky, léčiteli a prodejci s ořechy, kořením.

5. den zájezdu
Celodenní prohlídka královské MARRÁKEŠE (UNESCO), města, které má milión obyvatel a červenou barvu architektury: středověké hradby, barvírny kůže, tradiční trhy – súky, mešita Koutobia se slavným minaretem ze 12. století, židovská čtvrť – mellah, skvostná medresa (islámská škola) Ben Yussef, palác el Badi – sídlo sultánů, mauzoleum saadských sultánů s jedinečnou maurskou výzdobou, prohlídka paláce Bahia – sídlo velkovezíra, zahrady a nádrž Menara.

6.den zájezdu
Celodenní výlet na úpatí pohoří VYSOKÝ ATLAS: vodopády OUZOUD – 110 m vysoká vodní kaskáda, plavba lodičkou, setkání s makaky. Cena: cca 20 €.

7.den zájezdu
Dvoudenní fakultativní výlet za romantikou na největší poušť světa SAHARU: přejezd pohoří Vysoký Atlas přes průsmyk TIZI-N-TICHKA ve výšce téměř 2300 m, který obklopují nejvyšší hory severní Afriky. Poté prohlídka největší marocké hliněné vesnice – ksár AIT BENHADDOU(UNESCO), jež si uchovala svou podobu z hlíny a slámy z časů, kdy byla zastávkou karavan z nitra Afriky – místo natáčení filmů Gladiátor nebo Království nebeské. Vyhlídková jízda údolím DRAA s oázami, hliněnými hrady a berberskými vesnicemi. Poté přejezd na velbloudech na poušti u ZAGORY do berberského pouštního kempu, tradiční večeře na koberci, hvězdné nebe na poušti a nocleh v beduínských stanech.

8.den zájezdu
Po snídani a při svítání cesta na velbloudech k minibusu. Zastávka v OURZAZATE u kasby Taorirt, která byla sídlem paši. Cesta přes Vysoký Atlas zpět do Marrákeše. Cena: cca 55 €.

9. den zájezdu
Celodenní fakultativní výlet k ATLANTSKÉMU OCEÁNU do historického přístavního města ESSAUIRA (UNESCO), koloniálního Mogadoru s výhledem na Purpurové ostrovy: koloniální architektura včetně hradeb, súky – trhy, rybářský přístav s rybami a mořskými racky, písečná pláž s dunami, nejzápadnější výběžek arabského světa. Cena: cca 20 €.

10. den zájezdu
Dopoledne MARRÁKEŠ, toulky uličkami, kde se proplétají chodci s osly a mezky, nákupy na největších trzích celého Maroka, možnost návštěvy arabských lázní hammam. Odpoledne transfer na letiště a odlet domů.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Vstupní vízum

  • bezvízový styk do Maroka pro občany ČR

Orientační ceny vstupného

  • orientační částka na vstupy je cca 60-70 €, dle individuálního zájmu o návštěvu památek.
  • V muslimských zemích je zvykem věnovat za veškeré poskytnuté služby - nosiči v hotelu, řidič v autobusu, místní průvodci, recepční apod.) spropitné - bakšišné!

Zajímavosti

  • V Maroku lze nakupovat poměrně levně, k dostání je veškerý sortiment zboží vč. balené vody, pečiva, množství ovoce a zeleniny.
  • V marocké měně dirhamech DH cca 2,38 Kč (první výměna na hranicích) nutno platit potraviny, vodu, známky na pohledy apod. Za suvenýry, nápoje v hotelech atd. možno platit též v EUR nebo USD.

Očkování

  • při vstupu do země není požadováno žádné očkování

Nástupní místa

15.10.- 24.10.  Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací