Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

NORSKO - LEGENDÁRNÍ NORSKÉ FJORDY A VYHLÍDKY

PREIKESTOLEN A ZLATÁ CESTA SEVERU

PODROBNÝ OKRUH NORSKEM S NÁVŠTĚVOU LYSEFJORU

Kód zájezdu: N504-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: turistický hostel

Cena na vyžádání

Oblíbené

Podrobný a atraktivní zájezd do nejkrásnějších částí Norska. Navštívíme oblast bílých městeček jižního pobřeží, Stavanger - vstupní bránu do oblasti jihozápadních fjordů, norskou ikonu krásný Lysefjord s atraktivní vyhlídkou Preikestolen. Zastavíme u mohutných vodopádů Latefossen, vyjdeme k největšímu ledovci v Evropě Jostedalsbreen, shlédneme nádherné přírodní scenérie největšího norského fjordu Sognefjord. Prohlédneme si Bergen s unikátními hanzovními domy, čtvrť Bryggen, vyjedeme na… Celý popis


Anotace

Podrobný a atraktivní zájezd do nejkrásnějších částí Norska. Navštívíme oblast bílých městeček jižního pobřeží, Stavanger - vstupní bránu do oblasti jihozápadních fjordů, norskou ikonu krásný Lysefjord s atraktivní vyhlídkou Preikestolen. Zastavíme u mohutných vodopádů Latefossen, vyjdeme k největšímu ledovci v Evropě Jostedalsbreen, shlédneme nádherné přírodní scenérie největšího norského fjordu Sognefjord. Prohlédneme si Bergen s unikátními hanzovními domy, čtvrť Bryggen, vyjedeme na vyhlídku Fløyen. V druhé části zájezdu nás čekají monumentální soutěsky, městečka, fjordy, vodopády a legendární „Zlatá cesta severu“ vč. vyhlášeného Geirangerfjordu, Dalsnibby, Orlí stezky nebo cesty Trollů.

Zájezd provází Milena Škorpilová

Hirtshals –– Grimstad – Lillesand – Risor – Flekkefjord – Egersund - Stavanger – Lysefjord – vyhlídka Preikestolen - Latefossen - Eidfjord – Hardangerfjord – Bergen - Voss – Tvindefoss – Sognefjord - Jostedalsbreen - Brigsdalsbreen - Dalsnibba - Geirangerfjord - Orlí stezka - cesta Trollů - stěna Trollů – soutěska Romsdalen - údolí Gudbrandsdalen – Lillehammer - Oslo

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách (cca 23:00 hod. překročení hranic z ČR) přes Německo do Dánska.

2. den zájezdu 
Cesta Jutským poloostrovem, kolem poledne příjezd do HIRTSHALS, před naloděním na trajekt do Norska krátká prohlídka městečka, ev. návštěva jedinečného akvária Severního moře. V podvečerních hod. přejezd trajektem do Skandinávie, vylodění v Norsku, ubytování v Kristiansand nebo okolí.

3. den zájezdu
Výlet po jižním pobřeží Norska za bílými městečky usazenými v mnoha skalnatých zátokách a zálivech. Krásný GRIMSTAD na pobřeží Skagerraku, historické centrum plné úzkých uliček, muzeum Henrika Ibsena Ibsenhuset. Nabílené domy a atmosféra městečka LILLESAND. RISOR další bílé město na Skagerraku, patřící k těm nejkrásnějším v jižním Norsku, centrum kolem přístavu, barevné rybářské čluny. Po prohlídce pokračujeme k FLEKKEFJORDU (flekkefjordský kostel) a jednou z nejkrásnějších cest jižního Norska přijedeme do blízkosti Stavengeru na ubytování. Cestou úžasná krajina plná kolmých skal a vodopádů.

4. den zájezdu
Vstupní brána do oblasti jihozápadních fjordů STAVANGER, prohlídka zachovalého historického centra s dřevěnými domy, gotickým kostelem a strážní věží nad městem a zbytek dne budeme poznávat výjimečnou krásu LYSEFJORDU, plavba lodí ze Stavangeru do Tau, projížďka jedinečným fjordem, pokračujeme delší vycházkou na legendární skalní plošinu - vyhlídku PREIKESTOLEN - Pulpit rock (Kazatelna), jedinečný žulový skalní útvar, jehož stěny klesají do hloubky 604 m až do fjordu ležícího pod ním.

5. den zájezdu 
Oblastí Haugelandet, pojedeme přes hory a četné fjordy kde si prohlédneme jeden z nejstarších dřevěných kostelů Norska - Roldal Stavkyrkje, zastavíme se u mohutných vodopádů se dvěma rameny LATEFOSSEN a dojedeme přes EIDFJORD do oblasti Bergenu. Cestou to nejlepší z HARDANGERFJORDU, ubytování poblíž Bergenu, možnost večerního pěšího výstupu na ULRIKEN – překrásný výhled na Bergen.

6. den zájezdu 
BERGEN, historické centrum (UNESCO), neopakovatelná atmosféra trhu, unikátní hanzovní domy Bryggen (UNESCO) - středověké kostely, stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen, možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Fløyen, ze které je vidět centrum města jako na dlani. Dle časových možností návštěva známého akvária. Odjezd na ubytování do oblasti Vossu.

7. den zájezdu 
Zastávka u kaskádovitého vodopádu TVINDEFOSS. Přejedeme nádhernými scenériemi k rameni největšího norského fjordu SOGNEFJORDU (délka 200 km), toto legendární údolí plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě JOSTEDALSBREEN resp. k jeho nádhernému ledovcovému splazu BRIGSDALSBREEN.

8. den zájezdu 
ZLATÁ CESTA SEVERU
- Vyjedeme na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídkou DALSNIBBA (1440 m) s úchvatnými pohledy na fjord Geiranger, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů, z nichž nejznámější jsou vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. Městečko GEIRANGER, ležící v romantických scenériích GEIRANGERFJORDU (UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Pokračujeme ORLÍ STEZKOU, překonáme Nordalsfjord a vyjedeme věhlasnou CESTOU TROLLŮ – Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Příjezd na ubytování do oblasti Andalsnes.

9. den zájezdu
Zastávka u pověstné převislé STĚNY TROLLŮ – Trollveggen. Pokračujeme podél divoké řeky Rauma do monumentální soutěsky Romsdalen a dále mohutným údolím Gudbrandsdalen. Navštívíme olympijský LILLEHAMMER, ležící u největšího norského jezera Mjösa. K večeru příjezd do OSLA na ubytování, fakultativně večerní prohlídka města.

10. den zájezdu

Dokončení prohlídky OSLA - světoznámá budova radnice, budova Opery, Vigeland park. Transfer na letiště v Oslu a odlet do Prahy. Tento zájezd nabízíme i autobusovou nebo kombinovanou dopravou
Legendární norské fjordy a vyhlídky - autobusovou dopravou Legendární norské fjordy a vyhlídky - kombinovanou dopravou

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

HIRTSHALS – akvárium – dospělí 165DKK
- skupiny 140 DKK (min. 20 lidí)
PREIKESTOLEN - pěší výstup zdarma (cesta cca 4,5 km a 300 m převýšení)
- trajektem (ze Stavangeru do Tau – plavba cca 40 min), kupuje se společně s lístkem na autobus, který Vás z Tau doveze na parkoviště pod Preikestolen. cca 125 NOK
zpáteční dospělí 95 NOK, senioři 50 NOK
-jedna cesta dospělí 50 NOK, senioři 25 NOK
- skupiny 86 NOK/osoba
BERGEN – akvárium – dospělí 275 NOK
- lanovka Fløyen zpáteční dospělí 124 NOK, senioři 50 NOK
-jedna cesta dospělí 50 NOK, senioři 25 NOK
- skupina 113 NOK/os

Vyhlídka Dalsnibba  (min. 40 osob) 45 NOK
Kostel Røldal 50 NOK

GEIRANGER – loď 230 NOK (v případě plavby trvající 60 minut), 350 NOK (plavba 90 min)
OSLO – opera – 50 minutová prohlídka – dospělí 100 NOK,
BYGDøY- muzeum polárních výprav Fram – dospělí 120 NOK, senioři 90 NOK, skupiny (15+ lidí) 80 NOK/osoba
- muzeum Kon-Tiki – dospělí 120 NOK, senioři 90 NOK, skupiny (10+lidí) 80 NOK/osoba
- Vikingské muzeum – dospělí 100 NOK, senioři 80 NOK, skupiny (10+ lidí) 50 NOK/osoba

Kapesné

Doporučujeme min. kapesné ve výši cca 300 DKK a 1200 NOK.

Ubytování

  • hostely/turistické norské hotely – 2 a 4lůžk. pokoje

Nástupní místa

15.07. - 24.07. Odjezd tam A, B, zpět L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací