Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

NP KALKALPEN PRO SENIORY

ZÁJEZD S LEHKOU TURISTIKOU

Kód zájezdu: A754-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel ***

Autokarem
Cena na vyžádání

Zájezd s pěší turistikou Karta v ceně zájezdu

Okružní stezky a zelené louky na Wurzeralm, jezero Schiederweiher – perla údolí Stodertal, jezero Gleinkersee, horský masiv Totes Gebirge, Hinterstoder, vyhlídkové plošiny, to vše nás čeká během nenáročné turistiky NP Kalkalpen.jezero Gleinkersee – Wurzeralm – Brunnsteiner See – jezero Schiederweiher – Hutterer Hössl – jezero Schafkogelsee – Rossleithen – pramen řeky Piessling Celý popis


Anotace

Okružní stezky a zelené louky na Wurzeralm, jezero Schiederweiher – perla údolí Stodertal, jezero Gleinkersee, horský masiv Totes Gebirge, Hinterstoder, vyhlídkové plošiny, to vše nás čeká během nenáročné turistiky NP Kalkalpen.

jezero Gleinkersee – Wurzeralm – Brunnsteiner See – jezero Schiederweiher – Hutterer Hössl – jezero Schafkogelsee – Rossleithen – pramen řeky Piessling

Program zájezdu

1. den zájezdu
Ráno odjezd z ČR. Zastávka u horského modrozeleného jezera GLEINKERSEE, okružní stezka kolem jezera, výhledy do okolí a na pohoří Sengsengebirge. Ubytování v gasthofu v Edlbachu, večeře.

2. den zájezdu
Odjezd busem do Spittal am Pyhrn. Výjezd pozemní lanovkou na náhorní plošinu WURZERALM (1400 m). Okružní nenáročná turistická stezka (2 h) s odbočkou k jezírku BRUNNSTEINER SEE. Možnost posezení na terase u Linzerhaus s výhledy na horský svět s vrcholem Wascheneck (2389 m) a se skalní stěnou Rote Wand. Odpoledne Muzeum Alpinismu s expozici „Mezi nebem a zemí – Gerlinde Kaltenbrunnerová a svět osmitisícovek“, seznámení s historií horolezectví, klim. podmínkami jaké panují na nejvyšších vrcholech a s podmínkami, které musejí po stránce fyzické a psychické splňovat extrémní horolezci. Večeře.

3. den zájezdu 
Odjezd busem do Hinterstoderu. Nenáročná procházka k jezeru SCHIEDERWEIHER, výhledy na nejvyšší vrchol pohoří Totes Gebirge – Grosser Priel (2515 m) a vedlejší vrchol Spitzmauer (2446 m). Kratší varianta celkem 1 hod., delší varianta 1,5 hod. Přejezd busem k lanovce v Hinterstoderu, výjezd kabin. a sedačkovou lanovkou na HUTTERER HÖSSL (1858 m), procházka kolem jezera SCHAFKOGELSEE, možnost občerstvení, 2 vyhlíd. plošiny DACHSTEINBLICK a SCHAFKÖGEL s gigantickými scenériemi. Večeře.

4. den zájezdu
Odjezd busem do vesnice ROSSLEITHEN. Krátká procházka (0,5 hod.) k prameni řeky PIESSLING, která pramení přímo v krasové jeskyni, jeden z největších krasových pramenů ve východních Alpách. Před polednem odjezd do ČR, návrat večer (dle jednotlivých míst nástupů).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • Na tento zájezd nelze uplatnit žádné slevy.

Nástupní místa

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací