Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SLOVENSKO - RÁJECKÉ TEPLICE + KRÁSY MALÉ FATRY

POBYT V TERMÁLECH + VÝLETY V RÁJECKÉ DOLINĚ

POZNÁVACÍ ZÁJEZD NA SLOVENSKO, TERMÁLY A HORY, DOVOLENÁ 2021

Kód zájezdu: SK691-21 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Poznávací zájezd na Slovensko - termály, relaxace,  krásná příroda, hory, lehká turistika, ale i památky a místní folklór, to je kombinace zájezdu, který prožijeme v Rájecké dolině s množstvím zajímavostí a historických památek. Krajina je protkaná turistickými trasami a cestičkami na úpatí Malé Fatry. Celý týden budeme ubytování v Rájeckých Teplicích a relaxační pobyt si zpříjemníme výlety do blízkého okolí. Navštívíme Jánošíkovu Terchovou, projdeme slavné Jánošíkovi diery. Vyjedeme… Celý popis


Anotace

Poznávací zájezd na Slovensko - termály, relaxace,  krásná příroda, hory, lehká turistika, ale i památky a místní folklór, to je kombinace zájezdu, který prožijeme v Rájecké dolině s množstvím zajímavostí a historických památek. Krajina je protkaná turistickými trasami a cestičkami na úpatí Malé Fatry. Celý týden budeme ubytování v Rájeckých Teplicích a relaxační pobyt si zpříjemníme výlety do blízkého okolí. Navštívíme Jánošíkovu Terchovou, projdeme slavné Jánošíkovi diery. Vyjedeme lanovkou do Snilovského sedla a vystoupíme na Velký Kriváň, shlédneme Šútovský vodopád. Vyprávíme se i k pohádkovému zámku Bojnice či do Čičman se zachovalými dřevěnicemi. Čeká nás město Žilina a výhledy ze středověké pevnosti Lietava.

hrad Lietava – Rájecké Teplice  Spa Aphrodite – Malá Fatra – Terchová – Jánošikovy diery – Čičmany – Rajecká Lesná - Slnečné skaly – Vrátná – Velký Kriváň – Šutovský vodopád – Bojnice - Žilina

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd z ČR v ranních hodinách do Rájeckých Teplic. Cestou návštěva zříceniny, mohutné středověké pevnosti hradu LIETAVA, který se vypíná nad okolím Žiliny a patří k nejrozsáhlejším na Slovensku, krásné výhledy do okolí. Odjezd na ubytování do hotelu v Rájeckých Teplicích, seznámení se s lázeňským městečkem.

2. den zájezdu
RÁJECKÉ TEPLICE a relaxace v příjemných termálních lázních ve stylu antiky SPA APHRODITE, první lázně na Slovensku, které vybudovaly moderní vodní svět s vnitřními a venkovními termálními bazény a saunový svět. Přírodní termální prameny mají vynikající léčebné účinky na nemoci pohybového ústrojí, stavů po úrazech a nervových onemocnění. Individuální volno, atmosféra lázeňského městečka.

3. den zájezdu
Odjezd do nedalekého turistického ráje MALÁ FATRA, návštěva TERCHOVÉ s lidovou architekturou dřevěnic na kopanicích a odtud se vydáme na JÁNOŠÍKOVY DIERY, jedna z nejkrásnějších tras Malé Fatry, turistika v soutěsce plné vodopádů, kaskád, skalních útvarů a nezapomenutelných scenérií. Zdatnější turisté mohou vystoupat přes Diery až na MALÝ ROSZUTEC (1413 m). Odpoledne všichni návrat busem a relaxace v termál. bazénech, lázních a parcích Rájeckých Teplic.

4. den zájezdu
Výlet za slovenským folklórem. Návštěva vesnice ČIČMANY, proslavené svými nádhernými kroji, zachovalými dřevěnicemi, které jsou pomalované bílými vzory, národopisné muzeum Radenův dům, barokní zámeček ve středu vesnice. Můžeme zde ochutnat i pravou slovenskou kuchyni. RAJECKÁ LESNÁ a prohlídka největšího dřevěného vyřezávaného betlému v Evropě, dílo mistra Jozefa Pekara. Před návratem do lázní procházka Rajeckou dolinou kolem SLNEČNÝCH SKAL v nádherném prostředí chráněné přírodní rezervace.

5. den zájezdu
Krásy Malé Fatry. Autobusem odjedeme do Vrátné doliny a odtud lanovkou do SNILOVSKÉHO SEDLA. Pro zájemce je připraven nenáročný výšlap na nejvyšší vrchol celé Malé Fatry – VEĽKÝ KRIVÁŇ (1709 m) na hlavním hřebeni mezi Malým Kriváněm a Chlebem, resp. mezi sedlem Bublen a Snilovským sedlem. Veľký Kriváň je hojně navštěvovaný nejen kvůli své výšce a nádherným výhledům do všech stran, ale také kvůli velmi dobré dostupnosti ze Snilovského sedla. Cesta ze sedla na vrchol trvá asi půl hodiny a překoná převýšení necelých 200 m. Všichni poté pokračujeme zpět přes chatu pod Chlebom do Šútovské doliny a k ŠÚTOVSKÉMU VODOPÁDU ve výšce 830 m n. m, krásný nejvyšší vodopád Malé Fatry (38 m). Autobusem se ze Šútova vrátíme do Rájeckých Teplic.

6. den zájezdu
Výlet do lázeňského města BOJNICE. Prohlídka nejkrásnějšího zámku na Slovensku, připomínající slavné zámky na Loiře. Bojnická hradní jeskyně, neobvyklý přírodní výtvor vyzdobený nikoliv krápníky, ale méně známými hráškovitými a bochníkovitými útvary. Koupání v termálním koupališti s léčivými prameny o teplotách 30°C až 48°C. Prameny se využívají především k léčbě revmatických a nervových onemocnění. Možná návštěva i nejstarší zoologické zahrady na Slovensku, atmosféra lázeňského města.

7.den zájezdu
Po snídani odjezd domů. Cestou navštívíme „perlu na Váhu“ město ŽILINA. Prohlídka městské památkové rezervace, krásně zrenovované historické jádro.

Poznámka: U turistických tras je vždy možné volit mezi lehčí a těžší variantou.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Ubytování

Ubytování: hotel na okraji Rájeckých Teplic v malebném prostředí Rájecké doliny obklopený udržovaným parkem. Možnost využití minigolfu a discgolfu, zapůjčení kol a koloběžek. Hotel nabízí pokoje v ** a *** kategorii.
Hotel ** - menší 2lůžk. pokoje s příslušenstvím a ledničkou v podkroví nebo bočních křídlech hotelu
Hotel*** - větší 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, ledničkou a fénem

Městský poplatek 1 €/osoba/noc

Nástupní místa

04.07. - 10.07. Odjezd A (Olomouc bez příplatku)
16.08. - 22.08. Odjezd A (Olomouc bez příplatku)
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
- 6x ubytování v hotelu dle vašeho výběru - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
Ubytování: hotel na okraji Rájeckých Teplic v malebném prostředí Rájecké doliny obklopený udržovaným parkem. Možnost využití minigolfu a discgolfu, zapůjčení kol a koloběžek. Hotel nabízí pokoje v ** a *** kategorii. Městský poplatek 1 €/osoba/noc.
Hotel ** - menší 2lůžk. pokoje s příslušenstvím a ledničkou v podkroví nebo bočních křídlech hotelu
Hotel*** - větší 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, ledničkou a fénem
- CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

STRAVOVÁNÍ
6x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře). Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2018) – ceny v EUR
Hrad Lietava - zdarma
Muzeum J. Jánošíka - 2 €
Čičmany - 2 €
Betlém Rajecká Lesná - zdarma
Lanovka na Snilovské sedlo 11 €
Zámek Bojnice 10 €
Zoo Bojnice 8 €
Termální koupaliště Bojnice 8 €

Aphrodite Spa
Termální bazény 2 hod. 20 €
Termální bazény celodenní 30 €

Saunový svět 2 hod. 28 €
Saunový svět 3 hod. 35 €
Saunový svět celodenní 55 € (v ceně Saunového světa jsou zahrnuté vstupy do termálních bazénů a Natural spa)

městský poplatek 1 €/osoba/noc

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 100 EUR, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

UPOZORNĚNÍ
Doporučujeme mít s sebou turistickou obuv a turistické oblečení + plavky, osušku a přezuvky do termálních lázní, př. i koupací čepici do bazénů.

MĚNA A KURZ
EURO (značení EUR nebo €), 1 € = cca 26 Kč
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro/

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 15 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí na Slovensku je, jako v České republice 230 V. Zástrčky je s dvojicí kulatých kolíků s průměrem 4,8 mm a roztečí 19 mm. Zásuvka má pak dva otvory pro kolíky, kovové uzemňovací písky na horní a spodní straně a vodí zářezy po stranách. Zástrčka i zásuvka jsou symetrické. Pro naše kulaté tříkolové zástrčky je nutný adaptér, pro naše ploché dvoukolíkové zástrčky adaptér nutný není.

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Bratislava - Vel´vyslanectvo Českej republiky
Hviezdoslavovo nám. 8, 810 00 Bratislava
P.O.Box 208
Telefon: +421/2/59203303, sekretariát-59203319, ved.KO-59203340, obchodně-ekonomický prac. 59203323 hospodář-59203306, kulturní a tiskový prac.-59203325
Fax sekr.: +421/2/59203330, KO +421/2/59203346
Nouzová linka: +421/903287003, +421/903747006
E-mail: bratislava@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 7.45 - 16.15
Úřední hodiny KO pro veřejnost: pondělí - čtvrtek 8.00 - 12.00, 14.00 - 16.00

České centrum Bratislava
Hviezdoslavovo nám. 8, 814 99 Bratislava
P.O.Box 348
Telefon: +421/2/54418215
E-mail: ccbratislava@czech.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - čtvrtek 08.30 - 12.00, 13.15 - 16.15, pátek 08.30 - 13.00

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +421
Policie: 158
Požární ochrana: 150
Rychlá lékařská pomoc při vážných nehodách a náhlých onemocněních ohrožujících život: 155
Integrovaný záchranný systém: 112
Linka záchrany(poradenství při poskytování první pomoci): 0850 11 13 13
Horská záchranná služba: 18 300
Letecká záchranná služba: 18 155

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Převážení věcí osobní potřeby v rámci členských států EU nepodléhá clu. České koruny lze bez problému vyměnit ve vybraných bankách a spořitelnách v ČR i SR popř. využít bankomatu. Výměnu lze provést také v některých hotelích i v běžných směnárnách. Cestování se zvířaty: Při vstupu na území SR se zvířetem je nutno zajistit pro zvíře pas (obdoba očkovacího průkazu), kde budou uvedeny záznamy o absolvovaní nutných očkování zvířete, atd. Další informace mohou turisté získat na adrese: www.svssr.sk. SR v roce 1992 podepsala mezinárodní dohodu CITES (Dohoda o mezinárodním obchodě s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin), která zakazuje převoz ohrožených druhů živočichů a rostlin i jejich částí přes hranice.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací