Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

TAJUPLNÉ BALI a BÍLÉ PLÁŽE OSTRŮVKŮ GILI AIR

TO NEJLEPŠÍ Z BALI, DOVOLENÁ NA BALI 2021

POZNÁVACÍ ZÁJEZD, EXOTIKA + POBYT U MOŘE

Kód zájezdu: RI342-21 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotely/resorty

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip

Dávná historie i současné dění dává za pravdu domorodému přesvědčení, že ostrov Bali chrání četní bohové, tolik oslavovaní bezpočtem ceremoniálních rituálů, květinových obětinek a stále přítomnou vůní z dýmu santalových tyčinek. Pod majestátním vulkánem Agung se rozprostírá kraj balijských vesnic, s životem jen málo poznamenaným zrychlenou moderní dobou. Tradice jsou stále tak živé, jako je Bali barevné. Přímým kontrastem je kosmopolitní královské městečko Ubud, kde tepe živé dění na pozadí… Celý popis


Anotace

Dávná historie i současné dění dává za pravdu domorodému přesvědčení, že ostrov Bali chrání četní bohové, tolik oslavovaní bezpočtem ceremoniálních rituálů, květinových obětinek a stále přítomnou vůní z dýmu santalových tyčinek. Pod majestátním vulkánem Agung se rozprostírá kraj balijských vesnic, s životem jen málo poznamenaným zrychlenou moderní dobou. Tradice jsou stále tak živé, jako je Bali barevné. Přímým kontrastem je kosmopolitní královské městečko Ubud, kde tepe živé dění na pozadí prastarých hinduistických chrámů. Naopak rybářské vesnice na východním pobřeží se pramálo starají o shon světa: pestré nepotopitelné jukkungy vyráží každé svítání na moře, jako za všech časů. A na nepříliš vzdálených ostrůvcích Gili, mezi Bali a Lombokem, nabízí bílé pláže a tyrkysové moře nejen šnorchlování se želvami, ale i možnost tak absolutního relaxu v bambusových resortech a plážových hospůdkách s melodiemi reggae, že se z dovolené nelze vracet jinak, než se širokým balijským úsměvem.

Poznávací zájezd na Bali provází Marie Bílá, garance skupiny max. 12 osob

Ubud – chrám Gunung Kawi - chrám Tirta Empul - jeskyně Goa Gajah – Opičí prales – palác Klungung – Sidemen - chrám Besakih – sopka Batur – Lipah – zahrady Tirta Gangga - Virgin beach - Lipah beach - chrám Lempuyang - palác Ujung - ostrůvky Gili

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet z Prahy/Vídně s průvodcem do Indonésie - Denpasaru.

2. den zájezdu
Přílet, transfer do vnitrozemí, do královského městečka UBUD - živé pulsující multikulturní ostrovní centrum s mnoha řemeslnými obchůdky, jógovými centry, masážními salony, večerními tanečními představeními na motivy eposu Ramajána a výchozí bod na výlety ke starobylým hinduistickým chrámům v okolí. Zde se na 3 noci ubytujeme a poznáme opravdové Bali. Příjemný resort – cottage, v blízkosti Monkey Forest s výhledy do krásné zahrady, ranní opičí návštěvy tu nejsou výjimkou. Relaxace, bazén, odpočinek po cestě do Indonésie.

3. den zájezdu
Po snídani výlet na „Chrámový den“. V Údolí královen navštívíme chrámový komplex skalních hrobek balijských králů z raného středověku GUNUNG KAWI a chrámů TIRTA EMPUL s možností rituální očistné lázně v posvátných pramenech. Zastávka na degustaci místní kávy, ochutnávka s možností nákupu. Návštěva posvátné chrámové “sloní“ JESKYNĚ GOA GAJAH.

4. den zájezdu
Centrum kulturního a duchovního života UBUD uprostřed krásné džungle v kombinaci s rýžovými políčky. Fakult. možnost příjemné komentované procházky s místní bylinářkou mezi blízkými rýžovišti Herbal walk, povídání o léčivých rostlinách ostrova a jejich využití, návštěva obchůdku s bio-bylinnými léčivými produkty a přírodní kosmetikou. Odpoledne nás čeká OPIČÍ PRALES (Monkey Forest), v působivé pralesní vegetaci je schován tajuplný chrám a všude kolem četné rodiny zvědavých makaků.

5. den zájezdu
Odjezd do poklidné vnitrozemské vesnice SIDEMEN s nádhernou vyhlídkou na nejvyšší vulkán Bali AGUNG. Cestou zastávka u královského PALÁCE KLUNGUNG. Ubytování s polopenzí v Sidemenu na 3 noci - jedinečný resort obklopený přírodou, relaxační centrum s jógovou halou, venkovní bazén, pokoje v balijském stylu. Nádherný odpočinek uprostřed rýžovišť.

6. den zájezdu
SIDEMEN a pohodový den bez cestování. Možnost tradičních balijských masáží včetně indické shirodary nebo návštěva dětské nadace, kde si můžeme zkusit tradiční balijské tance, hru na bambusové xylofony a plést květinové obětní misky nebo se s místními projít mezi rýžovými políčky a nechat si vyprávět o životě zemědělců. Relaxace u bazénu, meditace, jóga, atmosféra ostrova.

7. den zájezdu
Výlet na nejposvátnější místo na Bali a zároveň k největšímu hinduistickému chrámu na ostrově, ke komplexu CHRÁMU BESAKIH - „Matka chrámů“, jak Balijci Besakih nazývají. Komplex více než dvaceti chrámů zasvěcených bohům Šivovi, Brahmovi a Višnuovi. Prohlídka a procházka po areálu s místním průvodcem. Na závěr výletu přejezd k SOPCE BATUR, výhledy na kráterové jezero. Návrat na ubytování. V některém ze 3 podvečerů v Sidemenu, dle domluvy s místními, možnost aktivní účasti na ohňovém očistném rituálu hinduistů - Agni hotra, s mantrami, květinovými a vonnými obětinami. Silný a netradiční zážitek.

8. den zájezdu
Odjezd ze Sidemenu na východní pobřeží. Návštěva rybářské vesnice LIPAH s tradičními barevnými vahadlovými čluny jukkungy. Jedna z nejzajímavějších vesnic na východě Bali AMED. Cestou prohlídka vodních zahrad TIRTA GANGGA a vykoupání na bílé panenské PLÁŽI VIRGIN BEACH. Ubytování na 3 noci na LIPAH BEACH, resort nabízí přímý přístup na pláž Lipah v Amedu, možnost potápění, šnorchlování.

9. den zájezdu
Výlet k dračímu bílému CHRÁMU LEMPUYANG v horách. Magické místo balijských transformačních obřadů, v přímé linii proti posvátnému Agungu. Chrám je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších na Bali a je nejvýše položeným chrámem na ostrově. Cestou nahoru narazíme i na hejna makaků, kteří obývají okolní džungli a lesy. Cestou zpět navštívíme vodní PALÁC UJUNG.

10. den zájezdu
Pobyt u moře, relaxační den na pláži, šnorchlování aj.

11. den zájezdu
Odplujeme (cca 1,5 hod.) na plážové OSTRŮVKY GILI, kde se na 3 noci ubytujeme. Náš resort leží na "rajském" ostrově GILI AIR, jen pár m od břehů bílé písečné pláže West Beach. Útulné a příjemné ubytování u pláže s venkovním bazénem. Odpočinek a koupání na bílých plážích.

12. den zájezdu
Relax na bílých plážích, v pobřežních hospůdkách, kde večer hraje hudba. Možnost šnorchlování s mořskými želvami aj.

13. den zájezdu
Relaxace, fakult. výlety, pláže aj.

14. den zájezdu
Návrat na pobřeží, transfer na letiště, dle časových možností zastávky po trase. Dle letového řádu odlet do Prahy/ Vídně.

15. den zájezdu
Přílet do Prahy/Vídně.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Ubytování

  • 3x Ubud Inn Cottage -2lž. pokoje s příslušenstvím
  • 3x Sidemen - 2lž. pokoje s příslušenstvím
  • 3x Lipah Beach - 2lž. pokoje s příslušenstvím
  • 3x Gili Air - 2lž. pokoje s příslušenstvím

Nástupní místa

03.03. - 17.03. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Doprava

Letecky na trase Praha – Denpasar – Praha, v případě odletu z Vídně transfer s průvodcem do Vídně, po Bali se budeme pohybovat klim. minibusem a lodní dopravou (na Gili).

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
12x ubytování***/**** resorty/hotely - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím (3x Ubud Inn Cottage, 3x Sidemen, 3x Lipah Beach, 3x Gili Air). CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

STRAVOVÁNÍ
12x snídani, 3x večeři. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (CENY Z ROKU 2020) – ceny v IDR
Herbal walk cca 200.000 IDR
výlet Besakish 60.000 IDR
Gunung Kawi 35.000 IDR
Tirta Empul 35.000 IDR
Goa Gajah 35.000 IDR
Monkey forest 80.000 IDR
Klungkung palace 35.000 IDR
Tirta Gangga 40.000 IDR
Lempuyang 50.000 IDR
Ujung 50.000 IDR
masáže od 150.000 do 1.000.000 IDR

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 1 500 000 IDR (cca 90 €), není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení, na jídlo a pití mějte cca 500 Kč/os./den. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

UPOZORNĚNÍ
Spropitné se nijak nevyžaduje, ale bude vřele vítáno. V krámcích a na tržnicích je možno smlouvat o ceně.

MĚNA A KURZ
Oficiální měnou je Indonéská rupie (značení IDR)
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/prevodnik-men/IDR-CZK/

Na Bali se dají vyměnit, jak € tak $ za IDR.

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Občané ČR cestující na Bali musí mít platný cestovní pas minimálně 6 měsíců od data vstupu.
Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

VÍZUM
Pro občany ČR platí bezvízový styk.

OČKOVÁNÍ
Doporučuje se očkování proti břišnímu tyfu a žloutence typu A i B, ale není vyžadováno.
Žlutá zimnice se zde nevyskytuje. Může být vyžadováno potvrzení o platném očkování proti žluté zimnici po osobách přijíždějící ze zemí s výskytem této nemoci. Požadavky země na povinnost očkování žluté zimnice se mohou měnit na základě uvážení místních orgánů. Doporučujeme cestovatelům před cestou do cílové země ověření informací na příslušném konzulátu nebo velvyslanectví.
 
POJIŠTĚNÍ (FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATEK)

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění, jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hospitalizace + nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč / kus (max. 40.000 Kč)
Pojištění stornovacích poplatků (80%) max. do výše 15 000 Kč
Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR).
U zájezdů v hodnotě vyšší než 19 000,- Kč doporučujeme přiobjednat rozšířené připojištění storna zájezdu. Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu.
Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou.
Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.
 
Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Časový posun, počasí

ČASOVÝ POSUN
+6 hod v době letního času, +7 hod v době zimního času oproti ČR

PODNEBÍ
Indonésie se nachází v tropickém podnebném pásmu s klasickým střídáním období sucha (duben - říjen) a období monzunových dešťů (listopad - březen). Teplota se celoročně pohybuje kolem 27°C. Vlhkost vzduchu je poměrně vysoká, až 80%.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Napětí: 230 V (127 V)
Frekvence: 50 Hz
Nejčastější jsou zásuvky stejné jako v ČR - na dvojici kulatých kolíků, na které nepotřebujete adaptér. Velmi výjimečně se v Indonésii vyskytují i zásuvky na trojici plochých kolíků, na které je potřeba adaptér. Většinou lze adaptér zapůjčit na recepcích hotelů.
 
VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.
 
Velvyslanectví Jakarta - Embassy of the Czech Republic
Jalan Gereja Theresia No. 20, Menteng, Jakarta
Telefon: +628(0) 811 924 56 63 nebo +628 (0) 811 924 56 64
Nouzová linka: +62/ 811 1941 251 - linka je pouze pro telefonní hovory a nikoliv pro textové zprávy
E-mail: jakarta@embassy.mzv.cz
Časový posun: + 5 hod v době letního času, + 6 hod v době zimního času
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 07.45 - 16.15
Úřední hodiny KO pro veřejnost: pondělí - pátek 09.00 - 12.00

Honorární konzulát Bali
Jalan Pengembak 17, 80228 Sanur - Bali
Telefon: +62/361 286465
Fax: +62/361 286408
E-mail: bali@honorary.mzv.cz
Konzulární působnost: provincie Bali, Západní Nusa Tenggara (ostrov Lombok)
Časový posun: + 6 hod v době letního času, + 7 hod v době zimního času
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 08.30 - 12.00, 13.00 - 16.00

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +62
Policie: 110
Hasiči: 113
Lékařská záchranná služba: 118, 119
Předvolba pro volání do Indonésie je + 62. Následuje oblastní kód např. 21 (bez nuly) v Jakartě.

BEZPEČNOSTNÍ SITUACE
Zvýšenou pozornost je třeba věnovat zejména kapesním krádežím a turisté by si tak měli řádně hlídat své osobní věci (hlavně peníze, pasy, letenky). Na bezpečnost je třeba dbát i při využití bankomatů nebo platbě kartou v obchodech (v minulosti byly zaznamenány případy podvodného využití kreditních karet). Indonésie se nachází na okrajích lomu tří tektonických desek (Pacifické, Euroasijské a Australské), díky čemuž je na jejím území přibližně 150 aktivních sopek a dochází zde k častým zemětřesením. Indonésie je převážně muslimská země a islám má tradičně na většině jejího území umírněnou a tolerantní podobu. Ve většině turistických oblastí se turistky nemusí oblékat podle specifických pravidel.

JAZYK
Oficiálním jazykem Indonésie je indonéština, avšak Indonésie má až na 700 jazyků. Na Bali je rozšířená balijština. V turistických centrech se domluvíte i anglicky.

HYGIENICKÁ PRAVIDLA
Nutná je obezřetnost při konzumaci potravin a vody, k pití se hodí pouze balená voda, nikoli voda z vodovodní sítě. Dbejte zvýšené opatrnosti při konzumaci nápojů s ledem, ovoce a zeleniny omyté pod tekoucí vodou, masa, vajec a mléčných výrobků. Požívání místního destilátu – araku – nebo z něj míchaných nápojů může být životu nebezpečné. Na některých místech se nabízí arak destilovaný za velmi primitivních podmínek bez náležité technologické kontroly, obsahující metanol. Vyvarujte se jakéhokoliv kontaktu s potulnými psy, kočkami a opicemi, mezi nimiž je častý výskyt vztekliny.

OSOBNÍ VĚCI
Doporučujeme: Vezměte s sebou kvalitní fotokopie svého pasu – stranu s fotografií, pro případ ztráty pasu. Vzhledem k tomu, že případné vyřízení náhradního cestovního dokladu je komplikované, doporučujeme pas mít uložen vždy tak, aby nemohlo dojít k jeho ztrátě nebo odcizení. Stejně tak doporučujeme mít většinu peněz uloženou odděleně.
Nezapomeňte plavky, klobouk a brýle proti slunci, repelent, krém na opalování, boty do vody. Je dobré mít vždy u sebe dezinfekční gel na ruce, vlhčené ubrousky či toaletní papír.
Doporučujeme vybavit osobní lékárničku nejenom léky, které pravidelně užíváte, ale také analgetika a léky na žaludeční a střevní potíže (Endiaron, Smecta, Hylac…).
S ohledem na nemoci přenášené komáry je vhodné používat repelent (je možné zakoupit na místě, bývají účinnější).

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Při příjezdu do země je zapotřebí odevzdat vyplněné celní prohlášení; formulář je k dispozici na palubě letadla nebo na letišti.
Bezcelně lze dovézt věci pro osobní potřebu do hodnoty 250,- USD na osobu nebo 1000,- USD na rodinu. Zboží nad uvedené limity podléhá dovoznímu clu. Clo se neplatí z přivezených fotoaparátů, videokamer, rozhlasových přijímačů, dalekohledů, laptopů, mobilních telefonů apod. v případě, že budou užívány během pobytu v Indonésii a při odjezdu z Indonésie vyvezeny.
Je povoleno dovézt 200 ks cigaret, 50 ks doutníků nebo 200 g tabáku a 1 litr alkoholu na dospělého cestovatele. Dovoz živých zvířat a ryb, rostlin a výrobků tohoto původu podléhá inspekci, případně karanténě. Je zakázán dovoz narkotik, léků jiných než pro osobní užívání, palných a jiných zbraní, munice, výbušnin, pornografie. Dovoz nahraných videokazet, DVD a jiných nahrávek podléhá cenzuře.
Za pašování narkotik se ukládají vysoké tresty včetně trestu smrti.
Dovoz a vývoz valut není omezen, částky nad hodnotu 100 mil. rupií (asi 200 000 Kč) je nutno deklarovat.

DOPORUČENÍ PRO TURISTY - DROZD
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.
 
DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!


DŮLEŽITÉ POKYNY TÝKAJÍCÍ SE LETECKÉ PŘEPRAVY

Co si můžete vzít do příručního zavazadla:
Je nepřípustné brát na palubu letadla nože, nůžky, pilníky a jiné předměty ostré povahy, střelné zbraně a jejich imitace, tupé předměty (obušky apod.), které mohou být využity jako zbraň, jakékoli výbušné a hořlavé látky, jakékoli chemické nebo toxické látky. Dále je zakázáno brát na palubu jakékoliv vlastní tekutiny (voda, nápoje, sirupy, polévky), krémy, oleje, roztoky, spreje, parfémy, mascara, gely vlasové a sprchové, tlakové nádoby, holicí pěny, deodoranty, pasty a zubní pasty, krémy, směsi kapalných a pevných látek apod. Tyto předměty je nutno umístit do zavazadel k odbavení. Uvedené tekutiny a gely mohou být přepravovány pouze: v jednotlivých baleních o maximálním objemu 100ml umístěných v jediném průhledném, opakovaně uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 litr a předložené k samostatné kontrole mimo kabinové zavazadlo. Tekutiny, které můžete mít v kabinovém zavazadle bez omezení: léky a dietní jídlo (doporučuje se lékařský předpis nebo potvrzení). Kapalné léky mohou být převáženy v objemu větším než 100 ml, pokud je cestující potřebuje během cesty ze zdravotních důvodů. Tyto léky musíte nahlásit zvlášť během bezpečnostní kontroly na letišti.

Doplňující postupy bezpečnostních kontrol
Evropská komise zavádí povinné vyjímání elektronických zařízení (notebooky, rádia apod.) a jejich samostatnou detekční kontrolu. Ta se týká i svrchního oblečení (bund, kabátů apod.). Tato opatření jsou na letišti Václava Havla už aplikována a opatření EU nebude mít vliv na stávající průběh kontrol.
Více informací o bezpečnostních pravidlech letiště Praha: https://www.prg.aero/bezpecnostni-pravidla

Doprava na/z letiště v Praze

Každý účastník si zajišťuje sám. Na letiště je možné se dopravit autobusem MHD č. 119 ze stanice metra A „nádraží Veleslavín" nebo ze stanice metra B "Zličín" autobusem č. 100.

Parkování nejblíže letišti Václava Havla v Praze
Ve spolupráci se společností GO Parking můžete využít prostřednictvím následujícího odkazu
https://www.goparking.cz/rezervace/krok1/?promo=red026, popřípadě navštívit přímo oficiální stránky www.goparking.cz Při uvedení promokódu RED026 získáte slevu na parkování na chráněném a hlídaném parkovišti. Na letiště a z letiště vás odveze BEZPLATNĚ mikrobus společnosti GO Parking – více na www.goparking.cz

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací