Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

OSTROV MALTA A VÝLET NA OSTROV GOZO

PREHISTORICKÉ CHRÁMY A RYTÍŘSKÁ MINULOST

Kód zájezdu: M618-20 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Letecky
Cena na vyžádání

Cesta pro milovníky historie všeho druhu - na Maltě se totiž lze ponořit do šerého dávnověku megalitických kultur tak vyspělých, že lidstvu zanechaly chrámové areály soupeřící stářím s egyptskými pyramidami. Kdo byli tito obyvatelé? Odkud přišli? O tom můžeme přemýšlet na zlatožlutém globigerinovém ostrově, o jehož útesy se rozráží silné vlny Středozemního moře. Pokud vás přitahují artefakty minulosti, budete nadšeni, co vše víra a lidské snažení na tak malém místě dokázaly vybudovat. Rytířská… Celý popis


Anotace

Cesta pro milovníky historie všeho druhu - na Maltě se totiž lze ponořit do šerého dávnověku megalitických kultur tak vyspělých, že lidstvu zanechaly chrámové areály soupeřící stářím s egyptskými pyramidami. Kdo byli tito obyvatelé? Odkud přišli? O tom můžeme přemýšlet na zlatožlutém globigerinovém ostrově, o jehož útesy se rozráží silné vlny Středozemního moře. Pokud vás přitahují artefakty minulosti, budete nadšeni, co vše víra a lidské snažení na tak malém místě dokázaly vybudovat. Rytířská historie se dme hrdostí a bohatsvím. Sousední Gozo je více zelené a od Malty se celkově liší svou energií. Pojďtme tedy objevit místo, kde zanechaly svůj otisk všechny důležité kultury Středomoří.

Valetta – Marsaxlokk – jeskyně Ghar Dalam – Tarxien – Blue Grotto – Hagar Quim – Mnajdra – útesy Dingli – Mdina – Mosta – Trojměstí – Vittoriosa – Senglea – ostrov Gozo – Victoria - Dwejra

Zájezd provází Marie Bílá, garance skupiny max. 12 osob

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odlet z Prahy na MALTU, transfer do hotelu, individuální volno.

2. den zájezdu
Hlavní město Malty VALETTA (UNESCO), procházka městem řádových rytířů s odkazy na jejich hrdou minulost. Prohlídka katedrály sv. Jana, v oratoři k vidění slavné Carravaggiovy obrazy, městské hradby, Horní zahrady, kontrast nové architektury Renza Piana – vstupní brána, Parlament a středověká historie, Velmistrovský palác se zbrojnicí.

3. den zájezdu
Malebný přístav MARSAXLOKK plný pestrobarevných rybářských člunů „luzzu“ s malovanýma očima na přídi, pobřežní promenáda Xatt is-Sajjieda s trhy a hospůdkami. Jeskyně GHAR DALAM s nálezy dokazujícími dávné pevninské spojení Malty se Sicílií a Afrikou - kosterní relikty slonů a hrochů. Přejezd k archeologickému areálu megalitického chrámu TARXIEN (UNESCO), největšího na ostrově.

4. den zájezdu
Zastávka na vyhlídce nad BLUE GROTTO, v případě klidného moře možnost vplout do jeskyně na loďce, fascinující hra světel, stínů a barev. Návštěva impozantního megalitického chrámového okrsku HAGAR QUIM a MNAJDRA (UNESCO) s výhledem na neobydlený ostrov Filfla. V přilehlém muzeu lze shlédnout působivé 5D edukační video. Útesy DINGLI: „car ruts-tracks“ – tajemné, nikam nevedoucí a mnoha teoriemi opředené koleje v globigerinovém terénu s nádhernými výhledy. Středověké opevněné městečko MDINA ve vnitrozemí ostrova s malebnými tichými uličkami a jedinečnou atmosférou. Zastávka v MOSTĚ, kostel s 60 metrovou kupolí, kterou proletěla za války nevybuchlá bomba. Návrat do Sliemy.

5. den zájezdu
Výběžek s rytířskou historií TROJMĚSTÍ. Idylická malebná čtvrť s barevnými domy a fotogenickými zákoutími VITTORIOSA, z hradeb se nám naskytne pompézní výhled na Valettu a Sengleu, návštěva Inkvizičního paláce, Ghost House, auberges – někdejší domy rytířů z různých zemí. SENGLEA, vedlejší výběžek s dávnou historií, strážní věž s očima a ušima.

6. den zájezdu
Fakultativní výlet lodí na sousední zelený ostrov GOZO. Hlavní město VICTORIA/Rabat s velkou citadelou, solné pánve na severu ostrova Gozo, poutní kostel Ta Pinu, DWEJRA - místo, kde stávalo azurové okno, Inland sea, vyhlídky na útesové pláže.

7. den zájezdu
Závěrečný den ve VALLETĚ (UNESCO), Národní archeologické muzeum s exponáty dokládajícími bohatou maltskou historii a vážícími se k navštíveným místům: vykopávky i modely z areálů megalitických chrámů, edukační videa, model Hypogea, obětní oltáře. Možnost navštívit poblíž městských hradeb videoshow Malta Experience s videoexpozicí o 7000 letech maltských dějin.

8. den zájezdu
Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Ubytování

Butikový hotel*** se střešní terasou, výhledem na moře a Trojměstí. Hotel se nachází nedaleko písečné pláže Rinella, které jsou na východním pobřeží Malty pouze dvě. Ubytování v komfortních pokojích se soc. zařízením, klimatizací a wifi.

Nástupní místa

19.09. - 26.09. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací