Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

RILA A PIRIN - STŘECHA BALKÁNU

POHODOVÝ TÝDEN POD ŠTÍTY HOR

Kód zájezdu: BG724-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Vlastní
Cena na vyžádání

Dvě pohoří sousedící vedle sebe Rila a Pirin po právu nesou označení „střecha Balkánu“. Obě pohoří nabízí nenáročnou i středně těžkou turistiku s možností relaxace u jezer pod skalnatými štíty hor či výstupy na majestátní vrcholy s dechberoucími výhledy. Návštěvou Rily a Pirin poznáme nejen přírodu, ale i kulturní tradice Bulharů. Celý popis


Anotace

Dvě pohoří sousedící vedle sebe Rila a Pirin po právu nesou označení „střecha Balkánu“. Obě pohoří nabízí nenáročnou i středně těžkou turistiku s možností relaxace u jezer pod skalnatými štíty hor či výstupy na majestátní vrcholy s dechberoucími výhledy. Návštěvou Rily a Pirin poznáme nejen přírodu, ale i kulturní tradice Bulharů.

Program zájezdu

1. den zájezdu
V odpoledních hodinách odjezd z ČR, přes Slovensko a Maďarsko, noční průjezd Srbskem do Bulharska.

2. den zájezdu
Příjezd do horského městečka BOROVEC, spojení s leteckou skupinou. Dle časových možností seznámení s podhorským okolím, večeře. (3 noci na stejném místě)

3. den zájezdu 
Základní varianta (náročnost 2 z 5, 5 hod.). Z BOROVCE lanovkou na JESTREBEC (2300 m), příjemnou cestou dojdeme k Musalským plesům se stejnojmennou chatou a výhledem na nejvyšší vrchol Bulharska. Po značené cestě začneme stoupat na nejvýše položené a zároveň nejhlubší jezero Rily ALEKO a dále až na vrchol MUSALA s panoramatickými výhledy, zpět stejnou cestou. Lehčí varianta (náročnost 1 z 5, 3 hod.). Túra k jezeru a zpět stejnou cestou.

4. den zájezdu 
Západní oblast RILY. Základní varianta (2,5 z 5, 8 hod.). Od horské chaty podél potoka pod skalnaté zuby MALJOVICKÉ RILY. Nenáročný výstup kolem ELENSKÝCH PLES na vrchol MALJOVITSA (2730 m). Zpět k busu s možností okružní cesty podél Maljovických jezírek a jezera JONČEVO. Odjezd na ubytování.

5. den zájezdu
Základní varianta (1 z 5, 4 hod.). Přesun z RILY do pohoří PIRIN se zastávkou u jedinečného RILSKÉHO MANASTIRU (UNESCO), návštěva klášterního komplexu. Nenáročná túra od kláštera ke kostelíkům SV. LUKA a SV. IVAN RILSKI s možností návštěvy poustevny sv. Ivana. Odpoledne odjezd do horského střediska BANSKO, ubytování, večeře (3 noci ve stejném hotelu).

6. den zájezdu
Základní varianta (3 z 5, 7 hod.). Transferem do nitra PIRINU pod mramorový jehlan VIHREN (2914 m). Od stejnojmenné chaty se vydáme okružní cestou na nejvyšší vrchol tohoto pohoří. Sestup do sedla pod hřeben KONČETO a dále sestup mezi Vihrenem a KUTELEM k chatě BANDERICA.

7. den zájezdu 
Základní varianta (2 z 5; 6,5 hod.). Busem na spodní stanici lanovky Bezbog, výjezd lanovkou k Bezbožskému jezeru kolem Ribni jezer k nejvýše položenému jezeru v Pirinu, Popovu jezeru. Odtud pod vrchol Džano. Stejnou cestou zpět. Lehčí varianta – túra k jezeru a stejnou cestou zpět. Odjezd do hotelu.

8. den zájezdu
Návštěva klášteru Bojana (památka UNESCO) a odjezd do SOFIE, turistika v NP VITOŠA. Místním MHD do centra města, prohlídka a podvečerní odjezd z Bulharska. 

9. den zájezdu
Návrat do ČR.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Lanovka na Vitošu cca 12 Lv, na Jestrebac 25 Lv (obousměrné jízdné), Pobiti Kamani 2 Lv, MHD Sofie 2 Lv.

Kapesné

Dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 100 €

Zajímavosti

Nástupní místa

16.07. - 24.07. odjezd J* + Břeclav, Bratislava
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací