Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Zájezdy - CK REDOK - Poznávací zájezdy do evropských a exotických destinací

Když se zeptáte kdekoli na světě aby vám něco řekli o Irsku, bezesporu to budou tyto slova: Guiness, U2 a keltský tygr. Náš poznávací zájezd začneme průjezdem Francií a trajektovou cestou do Anglie, kde navštívíme město Oxford. Chybět tu nebude ani prohlídka místa kde se natáčel film Harry Poter. Ano řeč je o největší koleji se stejnojmennou katedrálou Christ Church College. A teď už hurá do Irska. Na našem poznávacím zájezdě zamíříme do irského Rosslare, kde je spousta možností ubytování a připlouvá sem mnoho lodí z Francie a Walesu.

 

Máte rádi whisky a chcete se o ní něco dovědět? Tak to rozhodně navštívíme muzeum whisky v Midletonu Old Midleton Distillery. Tak schválně, víte, jak se pozná pravá irská whisky? Samozřejmě musí být v Irsku vyrobena, musí být třikrát destilovaná a nesmí mít patrnou rašelinovou příchuť. Další bod našeho poznávacího zájezdu bude hrad Blayner Castle, kde vás při jeho návštěvě určitě někdo přemluví k políbení legendárního kamene Blayner Stone, tím prý získáte dar výřečnosti. Prohlédneme si také překrásné scenérie Národního parku Killarney.

 

Navštívíme nejpůvabnější klenot klášterních zřícenin Muckross Abbey a projdeme turistický okruh zvaný Ring of Kerry. Při našem poznávacím zájezdě poznáme i půvabná městečka na dolním toku Shannonu.

 

Adare, s jeho kouzelnými kostelíky a projít se můžete po vycházkové trase vedoucí kolem řeky. Kilfenora je obec kde můžeme vidět miniaturní katedrálu z 12.století a na hřbitově několik keltských křížů. Také navštívíme nevětší chloubu hrabství Clare a tím je Burren, kraj s prastarým oceánem nazývaný „kamenitá země“. Vyfotit si můžete vstupní mohylu Poulnabrone Dolmen, obrovský kamenný balvan o váze pěti tun podepřený dvojicí vztyčených kamenů. Cliffs of Moher, břidlično-pískovcové útesy. Jsou dokonale kolmé a tyčí se do výšky 203m. Během našeho poznávacího zájezdu se také přesuneme do středního Irska, kde navštívíme klášter Clonmacnoise. Tato lokalita zahrnuje množství keltských křížů, válcových věží a hrobů. Další návštěva bude patřit jedné z nejpodmanivějších metropolí Evropy. Ano je to Dublin. Místo kde se sjíždějí davy turistů. Navštívíme zde katedrálu Sv. Patrika, stavbu s bouřlivou historií a určitě i O’Connel Street, nejrušnější dopravní tepnu severního Dublinu. Milovníci piva si jistě nenechají ujít návštěvnické středisko pivovaru Guiness. Pořád prahnete po poznaní? Ano? Tak tedy pokračujeme severně od Dublinu na zarostlý pahorek, do lokality mýtického významu - Newgrange – keltské chodbové hrobky. Budeme mít možnost navštívit i vápencový hřeben Tara – sídlo velekrálů. Je to nejvíce ctěná památka Irska. Při zpáteční cestě navštívíme Londýn s jeho největšími památkami. Milovníci krásné krajiny si Irsko jistě zamilují. Co říkáte vy?

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit