Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Jaká tajemství ukrývají historická města Lisabon a Porto? Architektonické poklady Portugalska

Pokud jste milovníkem historie a architektury, Portugalsko je pro vás zemí plnou fascinujících tajemství a architektonických skvostů. Co vás může nejvíce zaujmout v těchto historických městech, jako jsou Lisabon a Porto? Pokusíme se přiblížit jedinečnou historii a architekturu Portugalska.

Lisabon

Torre de Belém (Belemská věž)

Tato obranná věž byla postavena v 16. století a je skvělým příkladem manuelského stylu, který je charakteristický pro portugalskou renesanci. Nachází se na břehu řeky Tejo a sloužila jako obranná věž a maják během dob koloniální expanze.
Dovolená portugalsko - Lisabon
 

Most 25. dubna

Tento impozantní visutý most byl postaven v roce 1966 a je podobný známému Golden Gate Bridge v San Franciscu. Spojuje Lisabon s protějším břehem řeky Tejo a nabízí úchvatný výhled na město.

Alfama

Nejstarší část Lisabonu, známá svými úzkými uličkami a křivolakými schody. Alfama je domovem mnoha historických budov a památek, včetně hradu São Jorge, který stojí na kopci a nabízí panoramatický výhled na město.

Porto

Palác křivé věže (Palácio da Bolsa)

Tento nádherný palác v Porto byl postaven v 19. století a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho nejimpresivnějším prvkem je arabský pokoj s dekorativními kachličkami a zlatem.

Katedrála Sé

Jedna z nejstarších katedrál v Portugalsku s prvky románské a gotické architektury. Nachází se v historickém centru Porta a nabízí krásný výhled na město.

Dovolená portugalsko Katedrála Sé

Historické centrum Ribeira

Toto malebné přístavní město je plné úzkých uliček, historických domů a úchvatných výhledů na řeku Douro. Je to místo, kde můžete prozkoumat tradiční portugalskou architekturu a kulturu.

Obě tato města nabízejí pohled do bohaté historie Portugalska a jeho architektonického dědictví. Od krásných klášterů po staré čtvrti plné atmosféry, Lisabon a Porto jsou místy, kde můžete cestovat zpět v čase a objevovat poklady minulosti.

Poznávací zájezdy do Portugalska

Pokud se tedy chystáte za poznáním Portugalska a chcete co nejvíce využít svého pobytu, poznávací zájezdy do Portugalska jsou skvělým způsobem, jak prozkoumat bohatou historii a architekturu této země. Poznávací zájezdy vám umožní získat hlubší porozumění místní kultuře, historii a architektuře. Zkušení průvodci vás provedou nejen známými památkami, ale také vám ukážou skryté poklady a místní restaurace, kde můžete ochutnat tradiční portugalská jídla.

Pokud jste vášnivými milovníky historie a architektury, dovolená v Portugalsku vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Vaše cesta se stane nejen dovolenou, ale i dobrodružstvím plným objevů a inspirace.
Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit