Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Fascinující cesta starověkým Egyptem

Egypt, kolébka civilizace, uchvacuje cestovatele po staletí. Vzduch je prosycen tajemstvím a slibuje nezapomenutelné dobrodružství. Ponořte se do hlubin historie a prozkoumejte fascinující památky, které svědčí o genialitě a moci starověkých Egypťanů.

Dovolená v Egyptě

Údolí králů: Tajemná hrobka Tutanchamona

Představte si, že se ocitnete tváří v tvář monumentálnímu vchodu do hrobky Tutanchamona. Vzduch je chladný a těžký od historie. Srdce vám buší v hrudi, když sestupujete do útrob země a kráčíte spletitými chodbami zdobenými hieroglyfy. V pohřební komnatě s úžasem shlížíte na sarkofág a zlatou masku faraona. Pocit tajemna a úcty je všudypřítomný.

Luxor a Karnak: Monumentální svědectví starověké říše

Projděte se mezi monumentálními sloupy Karnakského chrámového komplexu a budete žasnout nad jejich impozantní velikostí. Představte si shonu kněží a rituály, které se zde odehrávaly před tisíci lety. V Luxorském chrámu se nechte unášet krásou hieroglyfů a nástěnných maleb, které vyprávějí příběhy o faraonech a jejich bozích.

Současná Káhira: Kontrast starého a nového

Nechte se uchvátit ruchem a energií Káhiry. Projděte se po starobylém bazaru Khan el-Khalili a smlouvejte o ceny koření a suvenýrů. V Citadele Saladina se kochejte panoramatickým výhledem na město a v Alabastrové mešitě můžete sledovat precizní řezbářskou prací. Atmosféra Káhiry je jedinečná – směs historie, tradice a moderního života.

Dovolená v Egyptě - zájezd do Káhiry


Asuánská přehrada: Monumentální dílo s kontroverzní minulostí

Při návštěvě Asuánské přehrady se dozvíte o jejím impaktu na egyptskou krajinu a kulturní dědictví. Můžete prozkoumat pozůstatky starověkých nubijských vesnic zachráněných před zatopením a poznat kontroverzní historii přehrady. Stejně tak můžete vnímat důležitost ochrany kulturního dědictví a hledat cestu k udržitelnému rozvoji.

Cesta za poznáním a inspirací

Putování za památkami starověkého Egypta je cestou do hlubin historie, oslavou lidské geniality a inspirací pro budoucí generace. Objevte fascinující příběhy faraonů, dotkněte se starobylých artefaktů a vnímejte tajemnou atmosféru, která vás přenese do jiného světa.
 

Tipy pro cestovatele


Počasí
Egypt se pyšní teplým a slunečným počasím po celý rok. Pro ty, kteří preferují mírnější klima a příjemné teploty, je ideální období od října do dubna. V tomto období se průměrné denní teploty pohybují okolo 25°C a 30°C, a moře je stále příjemně teplé.

Ceny
Vzhledem k mírnějšímu počasí a menšímu počtu turistů je období od října do dubna ideální i z hlediska cen zájezdů. Oproti letním měsícům, kdy je Egypt doslova zaplaven turisty, se ceny v tomto období pohybují o poznání níže.

Dostupnost
I když je Egypt v tomto období stále oblíbenou turistickou destinací, počet turistů je srovnatelně nižší než v letních měsících. Díky tomu je větší šance na výběr z dostupných zájezdů a ubytování.

Tipy

  • Pokud chcete zažít specifickou atmosféru Egypta, zkuste navštívit tuto zemi během Ramadánu. Mějte ale na paměti, že v tomto období se mění otevírací doba památek a restaurací.
  • Nezapomeňte na opalovací krém, sluneční brýle a pokrývku hlavy.
  • V Egyptě je vhodné pít balenou vodu.
  • Před cestou si vyměňte peníze za egyptské libry.
  • Smlouvání o cenách je v Egyptě běžné.


Období od října do dubna je ideální pro poznávací zájezdy do Egypta. Nabízí příjemné klima, dostupné ceny a menší počet turistů. Pokud chcete zažít dovolenou v Egyptě v nejkrásnějším světle, zamiřte do této fascinující země právě v tomto období.
 

Prozkoumejte naše zájezdy do Egypta a vyberte si cestu snů.


Rudé moře - dovolená snů v Egyptě

 
Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit