Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Polsko – země, která má co nabídnout

Dovolená v Krakově

Polsko, náš neprávem opomíjený severský soused, který má velký potenciál a má rozhodně co nabídnout! Pojďte se s námi ponořit do krás Polska a vyberte si svou dovolenou.
Svojí rozmanitostí nabízí Polsko nezapomenutelné zážitky, které osloví milovníky historie, dobrodružství, velkých měst i klidu v přírodě.
 

Historické dědictví

Polsko je domovem historického dědictví s více než tisíciletou historií, která se promítá v jeho malebných městech, památkách a tradicích. Od pulzující metropole Varšavy (UNESCO), jejíž centrum bylo během 2. sv. války vybombardováno a vypáleno a následně téměř zcela rekonstruováno, přes královský Krakov po středověký Gdaňsk, Polsko zve k prozkoumání svých starobylých uliček, hradů a kostelů, které vyprávějí příběhy minulosti.
Za vidění rozhodně stojí nejnavštěvovanější město Polska a bývalé sídlo králů Krakov, který se právem řadí na listinu památek UNESCO. Metropole mnoha tváří uchvátí každého, kdo se do Krakova vydá. Z Krakova už je to jenom kousek do solného dolu Wieliczka plného úchvatných podzemních sálů, kaplí a klikatých chodeb.
 
Polsko je domovem několika středověkých hradů, které se tyčí na skalnatých vrcholech a ve strategických polohách po celé zemi. Hrady jako Malbork – největší hrad z pálených cihel v Evropě, Wawel – nejnavštěvovanější hrad v Polsku zařazený na seznam UNESCO a nebo Czocha ohromují svou velikostí a architektonickou krásou a připomínají doby rytířů a královských dvorů. Procházka jejich hradbami a věžemi je jako cesta časem do období slavného středověku.
 Zájezdy do Polska


Pro milovníky přírody

Polská krajina okouzlí každého svou rozmanitostí. Od písečných dun ve Stolových horách po malebná jezera Mazurska, Polsko nabízí úchvatné scenérie, které lákají milovníky turistiky, cyklistiky i vodních sportů. Národní parky jako Białowieża a Tatra představují unikátní ekosystémy, které hostí bohatství divokého života.
 

Baltské moře a polské Maledivy

Pláže u Baltského moře patří mezi nejžádanější destinace pro letní dovolenou v Polsku. Není však pouze místem pro letní zábavu, ale také domovem bohatého mořského života a chráněných přírodních rezervací.
Se svými více než 500 kilometry pobřeží láká návštěvníky svou jedinečnou kombinací písečných pláží, malebných pobřežních městeček a klidného mořského prostředí. Mezi oblíbená letoviska patří Sopoty, Gdyně a Gdaňsk, které můžete navštívit v rámci jednoho z našich zájezdů. Po procházce po pobřeží se můžete občerstvit v jedné z restaurací s širokou nabídkou ryb a mořských plodů za zlomek ceny.

Chtěli byste vyrazit na dovolenou na Maledivy? S námi se vám to může podařit. Polsko má totiž své malé Maledivy.
A kde je najdete? Nachází se v městě Jaworzno v parku Gródek v bývalém dolomitovém lomu. Jedná se o arboretum, kde se snoubí průzračná voda, dřevěné lávky, vzrostlé borovice a dovolenková idylka. Nejkrásnější je návštěva na jaře, kdy všechno kvete.
Kdy vyrazit do Polska
 

Polská kuchyně

Polská kuchyně má bohatou historii a je ovlivněna východními kulturami, je tedy velmi podobná té naší. Kuchyně je bohatá na maso, ryby, zeleninu, brambory a husté polévky.
Nejznámější polské jídlo a zároveň národní jídlo je bigos – dušené maso s kysaným zelím, čerstvým zelím, houbami a kořením. Bigos je velmi náročný na přípravu, proto se s ním běžně v jídelních lístcích nesetkáte. Ochutnat byste také měli pirohy – taštičky plněné masem, bramborami, tvarohem, sladkým ovocem nebo dalšími náplněmi. Polská kuchyně je také plná hutných polévek, které mnohdy nahradí i hlavní jídlo. Nezapomeňte vyzkoušet boršč z červené řepy nebo tradiční polévku žurek z fermentované žitné mouky s masem, vajíčkem, houbami, cibulí a kysané smetany.
 
Zapomenout nemůžeme ani na krówki - sladké karamelky z mléka, cukru a másla s měkkou, tahající se náplní. Na obalu je často vyobrazena typická strakatá holštýnská kráva.
 

Kdy do Polska vyrazit?

V Polsku je velmi podobné podnebí jako u nás. Chybu však neuděláte v žádném ročním období.
S příjemnými teplotami se setkáte na jaře a na podzim, pokud tedy jedete poznávat památky a krásy Polska, nejlepší bude vyrazit mezi květnem a červnem a poté v září, kdy se teploty pohybují kolem 20 °C.

Pokud jste vyznavači letní dovolené u moře a těšíte se na čerstvý mořský vánek, vyražte rozhodně v létě na sever Polska.
Pokud jste milovníci Vánoc a vánoční atmosféry, nenechte si ujít vánoční trhy v Krakově. Vánoce jsou v Polsku nejdůležitější svátky v roce. Největší trhy se konají na hlavním náměstí – Rynek Główny, které se v adventním čase promění ve vánoční městečko, kde na každém kroku ucítíte vůni vánočních dobrot.
 
Polsko není jen destinace, je to zážitek, který zajistí nezapomenutelné vzpomínky. Ať už se vydáte za prozkoumáváním minulosti v historických uličkách nebo za objevováním divoké krásy v národních parcích, Polsko vás nepřestane překvapovat svou půvabnou pestrou nabídkou.
 
Polsko vám jednoduše nabídne vše, po čem toužíte, a co od své dovolené očekáváte.
 

VÝBĚR ZÁJEZDŮ DO POLSKA


Krakov město králů - zájezd

KRAKOV, MĚSTO KRÁLŮ

Krakov, jedno z nejkrásnějších evropských měst na řece Visle, renesanční skvost a město legend, na jehož podobě se podíleli renomovaní umělci a architekti z Itálie a Nizozemí.


VÍCE O ZÁJEZDU
Krakov a Osvětim - zájezd

KRAKOV, OSVĚTIM A WIELICZKA

Prohlédneme si areál bývalého vyhlazovacího tábora Auschwitz a Birkenau. Solný důl Wieliczka přiblíží odvěké dobývání soli. Město Krakov překoná všechna očekávání.


VÍCE O ZÁJEZDUPoznávací zájezd do Polska - do Varšavy

POLSKO - KRÁSNÉ I TAJEMNÉ A VARŠAVA

Připravili jsme pro vás výjimečný poznávací zájezd do Polska, nabízející rozmanitost historických měst, vesnic a jedinečných kulturních pokladů. 


VÍCE O ZÁJEZDU

Zájezd na Mazurská jezera a Baltské přístavy

MAZURSKÁ JEZERA A BALTSKÉ PŘÍSTAVY

Zajímavý zájezd Polskem nás zavede od Baltského moře z tzv. Trojměstí – Gdyně, Sopoty a Gdaňsk a do jezerní oblasti Mazurská jezera, která je považována za přírodní skvost Polska.


VÍCE O ZÁJEZDU
 

 

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit