Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Jak si prakticky zabalit na poznávací zájezd?


Už máte zakoupený zájezd a jedinou starostí je, abyste si zabalili vše potřebné a na nic nezapomněli? Vytvořili jsme pro vás seznam nejdůležitějších položek, které by ve vašem zavazadle rozhodně neměly chybět, ať už se vydáte do hor, do města, nebo do džungle.

Chcete se vyhnout tomu, aby vaše zavazadlo praskalo ve švech, a přitom mít na dovolenou sbalené vše potřebné? Připravili jsme pro vás několik praktických rad, jak si zabalit na poznávací zájezd včetně seznamu položek, které se vám budou hodit.

Příruční zavazadlo

Ať už cestujete v rámci Evropy, nebo na jakýkoliv jiný kontinent, ve vašem příručním zavazadle by neměly chybět doklady od cestovní kanceláře, cestovní doklad, karta zdravotní pojišťovny, doklady k cestovnímu pojištění, peníze a platební karta, mobilní telefon, fotoaparát, klíče od domu a nezbytné léky. Nezapomeňte také přibalit kopii vašeho cestovního dokladu, která se může hodit v případě ztráty peněženky s doklady.

Základní věci, které budete potřebovat na poznávacích zájezdech

Na poznávací zájezd si zabalte do pevné tašky, kufru nebo kvalitního batohu (dle typu zájezdu). Nezapomeňte si s sebou vzít malý batůžek, který se vám bude hodit při jednotlivých výletech.
Další důležitou položkou je základní oblečení dle typu oblasti, do které pojedete, a to spodní prádlo, trička, kraťasy, teplé oblečení (dlouhé kalhoty, dlouhý rukáv, bunda), pláštěnka, plavky, sluneční brýle, pokrývka hlavy, do chladnějších míst také šála, čepice a rukavice.

Kvalitní obuv

Základní a velmi důležitou položkou na poznávací zájezd je také kvalitní obuv. Na poznávacích zájezdech je nutné počítat s tím, že budete hodně chodit, a proto se bez dobré obuvi, zkrátka neobejdete.

Toaletní potřeby

Nezapomeňte také na toaletní potřeby, jako jsou ručník, mýdlo, zubní pasta, kartáček na zuby, šampon, hřeben, deodorant, vlhčené ubrousky, případně toaletní papír. Ve většině zemí se vám také bude hodit opalovací krém. Pokud hrozí, že vás bude obtěžovat místní hmyz, přibalte do zavazadla také repelent.

Léky

Důležitou součástí výbavy na dovolenou by měly být také léky, a to ty, které užíváte pravidelně, léky proti průjmu, horečce, na bolest svalů a kloubů, náplasti, dezinfekce a obvaz.

Praktické rady na závěr

Abyste na nic nezapomněli a měli jste při balení věcí na dovolenou přehled, všechny položky si ideálně vyložte na postel a až poté je uložte do cestovního zavazadla. Vždy balte podle seznamu a odškrtávejte si jednotlivé položky. Tímto způsobem si zajistíte, že jste na nic nezapomněli. Knihy, obuv a další těžké věci doporučujeme uložit do spodní části zavazadla.
Přejeme vám příjemnou dovolenou a spoustu nezapomenutelných zážitků!


 
 
Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit