Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Objevte s našimi poznávacími zájezdy šest pokladů Mexika

Všichni už jsou v Mexiku, tak co děláte u vás doma? Na nic nečekejte, využijte jedinečné nabídky CK REDOK a vydejte se do země ostré jako Zorrovy šavle ještě letos. Prozradíme vám, na jaké atrakce se můžete během poznávacího zájezdu do Mexika těšit.

1. Mexico City

Metropole Mexika se ve španělštině jmenuje Ciudad de Mexiko, to však nic nemění na faktu, že se jedná o nejlidnatější město celého amerického kontinentu. Svou rozlohou, kulturní pestrobarevností i sociální nevyvážeností vytváří neuvěřitelnou směs historických památek, chudinských čtvrtí, paláců boháčů i moderních mrakodrapů. K nejhodnotnějším turistickým atrakcím se řadí katedrála, památník malíře Luise Barragána, prezidentský palác a systém kanálů Xochimilco.

 

2. Teotihuacán

Nejvýznamnější poutní místo celé Střední Ameriky v dobách Aztécké říše přitahovalo poutníky z dalekých krajů a stejně tak láká davy turistů i dnes. Zříceniny magického a tajemného města se nachází asi 50 kilometrů od metropole Mexico City na náhorní plošině ve výšce přes 2 000 metrů. K jeho chloubám patří Pyramida Slunce a Pyramida Měsíce, Citadela, Cesta mrtvých a Quetzalcoatlova pyramida.

3. Agua Azul

Soustava úchvatných vodopádů na řece Tulija nedaleko obce Tumbalá. Vynikají především svou mohutností, malebností a nezvykle modrou barvou vody. Náš poznávací zájezd do Mexika myslí i na ně.

 

4. Popocatépetl

To není žádný jazykolam, nýbrž druhý nejvyšší vrchol Mexika a zároveň nejznámější sopka Ameriky. Dosahuje 5 452 metrů nad mořem, za dobrého počasí je viditelná dokonce i z hlavního města Mexico City. Kvůli její současné vulkanické aktivitě není výstup nahoru možný.

5. Chichén Itzá

Fascinující památka Chichén Itzá je součástí světového dědictví UNESCO. Ruiny mayského města z období před rokem 1500 najdete na poloostrově Yucatán, který je vyhlášený také přímořským letoviskem Cancún, kde si můžete užít krásnou dovolenou v Mexiku. K hlavním částem města se řadí Kukulkánova pyramida se symbolikou mayského kalendáře, Velké hřiště na Tlachtli, Chrám válečníků, Observatoř a dvě studny. O výjimečnosti Chichén Itzá svědčí její zařazení mezi novodobých sedm divů světa.

6. Uxmal

Další mayské sídlo Uxmal, respektive to, co z něj zbylo, se také nachází na Yucatánu. K jeho dominantám patří guvernérský palác a množství mohutných, krásně zachovaných pyramid. Naopak ze spousty ostatních budov zůstaly už jenom trosky. Aby ne, když stáří města se odhaduje na více než 1000 let.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit