Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Za cejlonským čajem a starobylými védami na Srí Lanku

Ostrovní stát Srí Lanka najdete v jižní Asii v blízkosti indického subkontinentu. Rozkládá se na ostrově, jež portugalští mořeplavci pojmenovali Cejlon. Tato tajemná země dokáže cestovatelům připravit půvabná překvapení, ať už se jedná o přírodní divy, kuriózní zvyky či starobylé památky.

 

 

Dopijte si svůj čaj a objednejte si pobyt Srí Lanka co nejdříve! Zavedeme vás do národního parku Minneriya se stády slonů i na světoznámou Lví skálu s osmým divem světa, palácovým komplexem Sigiriya.

Na troskách mocné buddhistické říše

V roce 2004 se přes pobřeží Srí Lanky přehnalo ničivé tsunami. Důležité památky však naštěstí zůstaly zachovány a k obnově země hojně přispívá cestovní ruch. Dovolená na Srí Lance skýtá turistům z celého světa famózní podívanou na starověká města, významné buddhistické stavby a v neposlední řadě na dva tisíce let starý posvátný strom Bo.

 

 

Posvátný Bo, pod kterým došel Buddha k osvícení, najdete v nejstarším královském městě Anuradhapura. Centru tehdejší slavné buddhistické říše s bezpočtem dágob krásou konkuruje středověká metropole Polonnaruwa. Obě města patří ke světovému dědictví UNESCO. Přehlídkou vytříbeného umění je komplex Gal Viharaya s tzv. Svatyní z černého kamene – čtyřmi podobiznami Buddhy vytesanými z jediného kamene.

Chrám Buddhova zubu a poslední královské město Sinhálců

Nejposvátnějším místem, které při poznávacím zájezdu na Srí Lanku nesmíte vynechat, je chrám Dalada Maligawa z 16. století se vzácným Buddhovým zubem. Svatyně se nachází v Kandy, v posledním sinhálským městem králů. Za návštěvu také stojí jeskynní Zlatý chrám Dambulla s mnoha vzácnými sochami a malbami.

 

 

Pobřeží Srí Lanky pokrývá tropická nížina, směrem do vnitrozemí se zvedající ve Srílanskou vysočinu, již obklopují rozsáhlé čajové plantáže. V blízkosti se nachází překrásné vodopády Ramboda. A v místních továrnách se můžete podívat na tradiční výrobu a zakoupit cejlonský čaj, podle kterého zná Srí Lanku celý svět.

 

Rezervaci dovolené na Srí Lance plné poznání a jedinečných zážitků proveďte zde.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit