Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Zájezdy - CK REDOK - Poznávací zájezdy do evropských a exotických destinací

Hornatá země s krásnými výhledy, ledovcovými jezery, odlehlými písečnými plážemi a nerušenými horskými samotami. CK Redok Vás zve na poznávací zájezdy do Irska.

 

Mezi nejzajímavější místa patří určitě pohled z Mohérských útesů, ostrovy Blasket Islands, poloostrov Inishowen, Mizen Head a vydat se můžeme na Gilant’s Causeway (Obrův chodník).

 

V Irsku je také bezpočet hradů, klášterů a tvrzí. Mezi ně patří Kilkea Castle, hrabství Castle Leslie, Bunratty Castle, Jerpoint Abbey, Melos Priory, Birr Castle a zrenovovaný Kikenny Castle.

 

Nenechte si ujít ani prastaré hradiště Sún Aengus, působivý hřbitov v Clonmacnoise a stavby ve tvaru včelích úlů na ostrově Skelling Michael. Irsko je jednou z nejvyhledávanějších turistických oblastí Evropy.

 

Země, ve které prší v každých dvou dnech ze tří, většinu krajiny pokrývají louky a vřesoviště a zajímavostí je, že zde vůbec nežijí hadi. Podle legendy se praví, že je měl vyhnat Sv. Patrik, patron města. Irsko je také zemí ovcí, ovce se chovají svou vlnu která je vyvážena do mnoha zemí. Místní Puby (hospody) kde se točí pivo s krémovou pěnou najdete na každém rohu. V Dublinu najdete ty nejlepší starobylé, ale i supermoderní kluby.

 

Na našem putovaní Irskem nesmí chybět město Galway, pyšnící se tradiční hudbou a pestrou nabídkou pubů. V Belfastu na sebe necháte dýchnout atmosféru zašlých časů a navštívit můžete také nejstarší Irský bar Sean’s.

 

A co místní kuchyně? Jídla jsou tu převážně masitá z hovězího, jehněčího a vepřového. Hlavními surovinami Irska jsou brambory, z kterých dělají např. bramborovou kaši se zelím. Opomenout také nemůžeme na mořské plody, často velice dobře připravené. Čerstvé ryby jako pstruhy, lososy a ústřice zde také najdeme na jídelních lístcích, nejvíce si pochutnáte jsou-li však vyloveny přímo z moře nebo řeky. Irsko začíná být čím dál známější výrobou sýrů na místních farmách. Ochutnat byste určitě měli ty nejznámější jako Ardrahan, Durrus a Gubbeen.

 

Zveme vás do této s krásné krajiny plné tradic a určitě vás ohromí!

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit