Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Zájezdy - CK REDOK - Poznávací zájezdy do evropských a exotických destinací

Město umění a kultury, ano řeč je o hlavním městě tohoto italského regionu, přezdívané „la rossa“ o Boloni. (Bologna). Sídlí zde nejstarší evropská univerzita a za prohlídku stojí úžasné středověké centrum (šikmá věž, Neptunova fontána, basilika sv. Petronia). Je to také město lahodného jídla a výborného vína. V Modene nás čeká úchvatná katedrála a v Parmě nenahraditelná parmská šunka“prosciutto crudo“ a znamenitý parmezán.

 

Dalším městem které neodmyslitelně patří do tohoto kraje je Ferrara a její nejstarší dostihové závody tohoto druhu v Itálii. Znáte také luxusní značky automobilů jako Ferrari, Maserati a Lamborghini? Myslím, že není nikdo kdo by je neznal. Jejich domovem je právě Emilia -Romagna. Obdivovat třpytivé, barvami hýřící mozaiky máte možnost v Ravenně, hlavním městě Západořímské říše (mauzoleum Galii Pacidii i císaře Theodoricha, hrob Dante Alighieriho). Za prohlídku stojí i přímořské letovisko Rimini - Maletesův chrám, Augustův oblouk, Tiberiův most a doporučujeme návštěvu místního hlavního trhu. Na svazích hory Monte Titano navštívíme samostatnou republiku San Marino.

 

A co místní gastronomie? Specialitami tohoto kraje je už výše zmíněná prosciutto crudo, klobásky, mortadela, salámy, plněné tortelliny, lasagne s masovým ragů a pokračovat můžeme i dále, ale to by jsme tu byli pěkně dlouho. Jako doplňky k salátům skvěle ladí balzamikový ocet z Modeny a čerstvě nastrouhané hoblinky parmezánu. Zapít takové menu musíme jedině perlivým vínem Lambrusco.

 

Tak vybrali jste si kam v Emila-Romagna zavítat? Zda zkusit rušný noční život, nasytit se velkým množství umění nebo si udělat program vlastní? To už je jen a jen na vás. CK Redok Vám nabízí poznávací zájezdy do všech koutů Itálie.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit