Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Zájezdy - CK REDOK - Poznávací zájezdy do evropských a exotických destinací

S cestovní kanceláří Redok Travel poznáte hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

 

Prohlídky zahájíme čtvrtí Westminster, kde navštívíme Big Ben, hodinovou 160m vysokou věž, ve které se nachází čtrnáctitunový zvon, který odbíjí každou celou hodinu. Dále navštívíme Houses of Parlament sídlo parlamentu Spojeného království, který je nejstarší dochovanou částí Westminster Hall, pocházející z roku 1097. Na poznávacím zájezdě Londýnem navštívíme Westminsterské opatství, známé korunovacemi, svatbami a jinými slavnostmi, známé také jako místo posledního odpočinku britských panovníků. Dále pokračujeme procházkou k Buckingham Palace, který je domovem britské monarchie a zároveň největší královskou kanceláří. Pro zajímavost v paláci je asi 300 zaměstnanců.

 

Prohlédneme si St James’s Park, kde se v létě mezi rozkvetlými záhony okrasného parku opalují úředníci. Je to nejkrásnější královský park Londýna, kde uvidíme jezero, dva ostrovy, fontány atd. War Rooms je bludištěm podzemních prostorů pod vládní budovou.

 

Pokračovat v poznávání Londýna budeme vládní čtvrtí Whitehall, která je hlavní dopravní tepnou vedoucí z Parliament Square, dále po Horse Guards Parade, která je velkým přehlídkovým prostranstvím, dříve kolbištěm. Dále se projdeme po známé ulici Downing street, kde nejznámějším číslem je Downing street 10, zde sídlí britský premiér. Trafalgar Square nesmí chybět na žádném poznávacím zájezdě Londýnem. Je to turistický střed, kde v centru náměstí stojí památník kapitána Nelsona, nazývaný Nelsonův sloup. Tvoří ho 56m vysoký žulový sloup se samostatnou sochou.

 

Poznávací zájezd do Londýna to je i část West End, kde mají zvláštní kouzelnou atmosféru divadla. Je tu mnoho turistických atrakcí. Neopomeneme na náměstí Piccadilly Circus, kde se již celé roky scházejí lidé pod sochou Amora. Na poznávacím zájezdě Londýnem, uvidíme také nejrušnější čtvrť Soho, v jehož centru se nachází park se známým altánem, kde se pořádají koncerty. Za zhlédnutí stojí i rušné Leicester Square, které bylo kdysi exkluzivní obytnou oblastí. Stojí tu také socha Charlieho Chaplina. Možnost nákupů máte na Oxford Street, kde najdeme obchodní centra i mnoho malých obchůdků. V Londýně shlédneme nejstarší části jako je City, která sousedí s Southwark. City je dnes finančním centrem Londýna, má také spoustu památek a známých mostů. Southwark byl oblíbeným centrem zakázané zábavy. Dnes je jednou z nejpůsobivějších částí kde je otevřena např. galerie Tate Modern.

 

Neopomeneme ani na takové pamětihodnosti jako je St. Paul‘s Cathedral, která je sídlem Arcibiskupa londýnského. Dále si prohlédneme pevnost Tower. Sloužila jako zbrojnice, mincovna, palác, místo poprav, útočiště a vězení. Výtahem můžeme vyjet nebo si vyšlápnout téměř 300 schodů do severní mostní věže Tower Bridge. Je to impozantní dílo viktoriánské architektury. Z můstku je nezapomenutelný výhled na řeku. Návštěva Londýna se neobejde bez Národní galerie, která vzkvétá od svého založení na počátku 19. století. Je zde uloženo množství významných obrazů, včetně děl od Rembranta a Rafaela, Moneta a dalších.

 

Poslední zastávkou poznávacího zájezdu v Londýně by mohlo být British museum, jedno z největších a nejvýznamnějších muzeí historie a kultury, které bylo založeno roku 1753. Obsahuje nepřeberné množství předmětů od pravěku do současnosti.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit