Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Zájezdy - CK REDOK - Poznávací zájezdy do evropských a exotických destinací

Naše první kroky budou směřovat na nejznámější hrad Polska Malbork, největší gotickou stavbu na světě, která se budovala od 13. století a je dominantou okresního města Malbork. Zde si nenecháme ujít Palác velmistrů.

 

Pokračovat na našem poznávacím zájezdě budeme do jednoho z nejkrásnějších měst nesoucí jméno Gdaňsk, prvního města, které tvoří aglomeraci tří měst. Pohled z ptačí perspektivy na toto krásné město je úchvatný a to díky jeho nádherným budovám. Je tu mnoho co k vidění např. kostel Panny Marie, který je největší středověký cihlový kostel, Zlatá brána se zlacením na fasádě, Oliwská katedrála, kde neopomeneme Varhaní kruchtu a Hlavní oltář. Mimo jiné tu můžete vidět i Národní muzeum, mnoho historických budov, půvabných ulic a městských obvodů.

 

Druhým městem v našem „Trojměstí“ budou Sopoty v Pomořském vojvodství, které jako lázně založil lékař Napoleonovy armády Jean Georges Haffner. Letovisko je známe především molem dlouhým 512 m a je tak největším molem v Evropě a také mezinárodním písňovým festivalem.

 

Posledním z našeho trojboje bude Gdyně jedno z nejmladších polských měst, dříve rybářská vesnička. Váš zájem určitě vzbudí dvě plovoucí muzea Blyskawica a Dar Pomorza, další trasou může být Oceanografické muzeum a akvárium, nebo nákupní oblast s butiky a bary.

 

V průběhu poznávacího zájezdu navštívíme i Sloviňský národní park v Polsku na pobřeží Baltu. Víte, kde bylo objeveno na 260 druhů ptactva? Jestli si říkáte, že tady v tomto parku dám vám za pravdu. Mimo jiné zde uvidíme stovky druhů mechorostů, řas, hub a v neposlední řadě i pohyblivé písečné duny, které se každoročně posunou zhruba o 8m.

 

Další kroky nás zavedou do oblasti Mazurských jezer, která je vyhledávaným místem pro strávení letní dovolené. Výborně se hodí k plavbám na kanoích či jachtách, v některých oblastech různě propojených řekami a kanály můžeme vidět kvést několik druhů nádherných leknínů.

 

Na našem poznávacím zájezdě nemůže samozřejmě chybět ani návštěva největšího města Polska a tím není žádné jiné než Varšava. Zde navštívíme Staré město s Královským zámkem, Katedrálou sv. Jana a Staroměstským náměstím. V Novém městě si nenecháme ujít Kostel sv. Jacka, Kostel sv. Kazimíra a Novoměstské náměstí. I Národní muzeum s obrazem od Sandra Botticeliho „Panna Maria s dítětem„, který je jediným dílem od tohoto umělce v Polsku, bude patřit k naší zastávce ve Varšavě.

 

Poslední zastávkou bude královský Krakov. Naše cesta povede přes unikátní solné doly Wieliczka, používané již od prehistorie. A teď již o jednom z nejkrásnějších evropských měst, o výše zmíněném Krakovu. Na pahorku Wawel navštívíme Královský zámek s královskou zbrojnicí a klenotnicí, také nejvýznamnější polský svatý stánek, katedrálu sv. Stanislava a Václava s náhrobkem Kazimíra IV. a Zikmundovskou kaplí. Na Královském rynku vás jisto jistě okouzlí renesanční budova Sukiennice, která nahradila původní gotickou tržnici a v nevelkém muzeu Czartoryských si nemůžeme nechat ujít dílo Leonarda da Vinci „Dáma s hranostajem“. Tak jak se vám líbí tento okruh Polskem? Určitě vás okouzlí svými nádhernými místy jak k poznávání, tak i k odpočinku nebo sportovnímu vyžití.

 

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL vás srdečně zve na poznávací zájezdy Polskem.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit