Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Zájezdy - CK REDOK - Poznávací zájezdy do evropských a exotických destinací

Určitě Whisky!
Tato země však není určitě jen o ní, je o nestálém počasí, nádherné zvlněné krajině, hlubokých údolí, o chovu dobytka a také o výrobě vlněného oblečení. Země mnoha památek a starobylých zámků. Dvě největší města nesou název Glasgow a Edinburg.

 

Výše zmíněný Edinburg vás ohromí množstvím muzeí a svým velkolepým hradem Palace of Holyroodhouse. Glasgow láká turisty především jeho architekturou z 18. a 19. století. Pokračovat toulkami můžeme po jižním Skotsku, kde se za nejkrásnější považuje údolí řek v okolí Modrat a hory a lesy v Galloway Forest Park.

 

Skotsko je protkané turistickými stezkami, horskými štíty a kopci. Chcete pokračovat dále? Třeba na kopce Trossachs, na kterých naleznete hrad Stirling a v severovýchodní oblasti tiché údolí řeky Angus. Většina turistů však navštíví i řídce osídlené území Agryll, kde je krajina posetá jezery a horami. Jste milovníci procházek? To se vám jistě bude líbit ostrov Islay a Jura. Projet lodí se můžete na nejnavštěvovanější ostrov Skye. Pro aktivnější turisty můžeme nabídnout nejnáročnější výstup Skotska, výstup na horu Cuillin, jejíž vrchol je stále pokryt sněhem. Prehistorické menhiry z Calanais naleznete na nejznámějším ostrově Lewis. Pravou divokou skotskou krajinu nejlíp popíše Highlands a k němu jistě patřící nejznámější místo a domov příšery Loch Ness. Nevyhládlo vám? Jistě ano. Národním jídlem je tu tlačenka z ovčích drobů vařených v ovčím žaludku. Další delikatesy Skotska jsou např. Cullen skink-hustá polévka se smetanou, treskou a bramborem, dále vynikající hovězí, srnčí a jelení maso, ryby, korýši a měkkýši. Zapít to můžete ve skotských „pubech“ kde si dáte pivo, barvou podobné našemu černému, nebo výše zmíněné národní pití, Whisky. Nejoblíbenějším nealkoholickým nápojem je tu Irn-Bru (sycená pomerančová limonáda). Posilněni pokračujeme dál a to do nejmalebnějšího přístavu Stromness. Nádhernou katedrálu však hledejte v Kirkwallu. Za zmínku určitě stojí i zemědělské oblasti na východě země, kde se daří obilninám, mrkvi, bramborám a kořenové zelenině. Mezi traice Skotska také můžeme zařadit…University of Edinburg, skotskou hudbu s tradičními dudy, rugby a mnoho dalších zajímavosti této země.

 

Oči vás budou jistě přecházet z nádherné panenské přírody a tváře poštipovat od čerstvého větru ošlehávajíc vaši tvář. Ať už si vyberete jakoukoli oblast, zaručeně vás tato krajina okouzlí.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit