Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Dovolená v Řecku vás zavede k antickým skvostům, písečným plážím a tyrkysovému moři

Zájezdy do Řecka

Když se řekne dovolená v Řecku, každý si hned představí věhlasné antické památky, nekonečně dlouhé písečné pláže s romantickými zátokami, čisté moře azurové barvy a dechberoucí drahokamy přírody.
Tento evropský stát najdete v jižní Evropě, přesněji na jihu Balkánského poloostrova. Řecko se rozkládá na pevnině, ale náleží k němu i řada ostrovů a ostrůvků. Dohromady je jich 227, proto se může země pochlubit nejdelším pobřežím Středozemního moře. Letecky jste z Prahy v Athénách cca za 2, 5 hodiny a cena letenek není rozhodně závratná.
 

Nejpopulárnější destinací jsou Athény


Hlavní město navštíví každoročně zástupy výletníků, kteří se zajímají o antické Řecko, středověké i moderní památky. Dovolená v Athénách vás zavede k proslulým pamětihodnostem, jako jsou chrám Olympeion, Hadriánův oblouk, Dionýsovo divadlo (dějiště gladiátorských her) a samozřejmě dominanta města – Akropolis. Pod jejím svahem najdete památník Odeon Heroda Attica, centrum antických i moderních Athén symbolizuje starověká Agora. Poznávací zájezd Athény vám přiblíží město bohů a dovede vás na nejkrásnější pláže, kde si užijete nefalšovanou balkánskou pohodu.
 

Proč jet na Krétu?


Nezapomenutelná dovolená na Krétě se odehrává na stovkách písečných pláží s mírným vstupem do moře. Pobřeží dlouhé na 250 km je rájem výletníků z celého světa a rovněž domovinou vzácné fauny a flory. Severní část největšího řeckého ostrova je oblíbená díky komfortním letoviskům i památkám historie. Mínojské paláce (nejznámější je palác Knossos) jsou úchvatné stejně jako nejdelší roklina Evropy – soutěska Samaria. Dovolená v Řecku je díky ostrově Kréta zajímavější, sluníčko zde hřeje cca 300 dnů v roce. Léto panuje od dubna do listopadu. Poznávací zájezd do Řecka s ubytováním u moře si můžete rezervovat nejen v parných letních dnech, ale také v mírnějším počasí.

Santorini – pravá podoba Řecka


Dovolená Kréta je žhavým tipem pro všechny, kteří zbožňují romantiku a klid. Zatímco dovolená na Santorini vám předvede Řecko v celé své kráse. Ihned po příjezdu na ostrov vás uvítají domky s bílými fasádami a modrými kopulovitými střechami. To vše s výhledem na nekonečné azurové moře! Kroky turistů vedou do města Thira, přístavu Ammoudi a k symbolu ostrova Santorini – městečku Oia. Typické domečky jsou k vidění na vulkanickém svahu. Není divu, že je místo vyhledávané nejen rekreanty a romantiky, ale také umělci a filmaři.

Dovolená v Řecku

Romantika, kam se podíváš


Zájezdy do Řecka můžete uskutečnit do jakékoliv oblasti. Ostrov Lefkada si vás získá písečnými koberci, které jsou obehnány divokými skalisky. Romantické duše ocení procházky po plážích, kolem olivových hájů a vinohradů. Oblast Kefalonie je omývána vodami Jónského moře, na jehož pobřeží jsou nádherné pláže a magická zákoutí. Povinností je návštěva zdejší krápníkové Dračí jeskyně a mořských mlýnů Katavothres. Za zmínku stojí i tajemná laguna v jeskyni Melissani. Finálním tipem na letní dovolenou je Zakynthos ukrývající skvostné zátoky a pláže. Ostrov je ideálním místem pro koupání, surfování, jachting, potápění i pěší turistiku. Namiřte si to k zátoce Navagio, Modré jeskyni anebo vyzkoušejte potápění s mořskými želvami.Zájezdy do Řecka 2024:
Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit