Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Dovolená v Řecku vás zavede k antickým skvostům, písečným plážím a tyrkysovému moři

Zájezdy do Řecka

Když se řekne dovolená v Řecku, každý si hned představí věhlasné antické památky, nekonečně dlouhé písečné pláže s romantickými zátokami, čisté moře azurové barvy a dechberoucí drahokamy přírody.
Tento evropský stát najdete v jižní Evropě, přesněji na jihu Balkánského poloostrova. Řecko se rozkládá na pevnině, ale náleží k němu i řada ostrovů a ostrůvků. Dohromady je jich 227, proto se může země pochlubit nejdelším pobřežím Středozemního moře. Letecky jste z Prahy v Athénách cca za 2, 5 hodiny a cena letenek není rozhodně závratná.
 

Nejpopulárnější destinací jsou Athény


Hlavní město navštíví každoročně zástupy výletníků, kteří se zajímají o antické Řecko, středověké i moderní památky. Dovolená v Athénách vás zavede k proslulým pamětihodnostem, jako jsou chrám Olympeion, Hadriánův oblouk, Dionýsovo divadlo (dějiště gladiátorských her) a samozřejmě dominanta města – Akropolis. Pod jejím svahem najdete památník Odeon Heroda Attica, centrum antických i moderních Athén symbolizuje starověká Agora. Poznávací zájezd Athény vám přiblíží město bohů a dovede vás na nejkrásnější pláže, kde si užijete nefalšovanou balkánskou pohodu.
 

Proč jet na Krétu?


Nezapomenutelná dovolená na Krétě se odehrává na stovkách písečných pláží s mírným vstupem do moře. Pobřeží dlouhé na 250 km je rájem výletníků z celého světa a rovněž domovinou vzácné fauny a flory. Severní část největšího řeckého ostrova je oblíbená díky komfortním letoviskům i památkám historie. Mínojské paláce (nejznámější je palác Knossos) jsou úchvatné stejně jako nejdelší roklina Evropy – soutěska Samaria. Dovolená v Řecku je díky ostrově Kréta zajímavější, sluníčko zde hřeje cca 300 dnů v roce. Léto panuje od dubna do listopadu. Poznávací zájezd do Řecka s ubytováním u moře si můžete rezervovat nejen v parných letních dnech, ale také v mírnějším počasí.

Santorini – pravá podoba Řecka


Dovolená Kréta je žhavým tipem pro všechny, kteří zbožňují romantiku a klid. Zatímco dovolená na Santorini vám předvede Řecko v celé své kráse. Ihned po příjezdu na ostrov vás uvítají domky s bílými fasádami a modrými kopulovitými střechami. To vše s výhledem na nekonečné azurové moře! Kroky turistů vedou do města Thira, přístavu Ammoudi a k symbolu ostrova Santorini – městečku Oia. Typické domečky jsou k vidění na vulkanickém svahu. Není divu, že je místo vyhledávané nejen rekreanty a romantiky, ale také umělci a filmaři.

Dovolená v Řecku

Romantika, kam se podíváš


Zájezdy do Řecka můžete uskutečnit do jakékoliv oblasti, ale k nejlepším patří dovolená Lefkada, Kefalonie, Zakynthos. Ostrov Lefkada si vás získá písečnými koberci, které jsou obehnány divokými skalisky. Romantické duše ocení procházky po plážích, kolem olivových hájů a vinohradů. Oblast Kefalonie je omývána vodami Jónského moře, na jehož pobřeží jsou nádherné pláže a magická zákoutí. Povinností je návštěva zdejší krápníkové Dračí jeskyně a mořských mlýnů Katavothres. Za zmínku stojí i tajemná laguna v jeskyni Melissani. Finálním tipem na letní dovolenou je Zakynthos ukrývající skvostné zátoky a pláže. Ostrov je ideálním místem pro koupání, surfování, jachting, potápění i pěší turistiku. Namiřte si to k zátoce Navagio, Modré jeskyni anebo vyzkoušejte potápění s mořskými želvami.Zájezdy do Řecka 2021:
Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit