Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Historie a kultura Azorských ostrovů

Azorské ostrovy, devět vulkanických ostrovů v severním Atlantském oceánu, jsou skvostem bohaté historie a kultury, která je hluboce zakotvena v jejich portugalském dědictví. Tyto ostrovy, které byly objeveny v 15. století portugalskými mořeplavci, se staly klíčovým bodem v námořních cestách mezi Evropou, Afrikou a Amerikou.

dovolená na azorských ostrovech

Objevení a kolonizace

První záznamy o Azorských ostrovech pocházejí z 15. století, kdy je portugalský mořeplavec Diogo de Silves objevil během svých cest po Atlantiku. Krátce poté byly ostrovy kolonizovány portugalskými osadníky, kteří přinesli s sebou svou kulturu, jazyk a tradice. Během několika desetiletí se ostrovy staly důležitým zastavením pro evropské lodě cestující do Nového světa.

Význam v námořních cestách

Díky své strategické poloze v Atlantiku se Azorské ostrovy staly klíčovým bodem pro námořní cestování mezi Evropou a Amerikou. Ostrovy sloužily jako zásobovací stanice pro lodě a poskytovaly útočiště mořeplavcům během bouří. V 16. a 17. století byly ostrovy často navštěvovány španělskými a anglickými loděmi, což vedlo k mnoha námořním bitvám a konfliktům.
zájezdy na azorské ostrovy

Kultura a tradice

Azorská kultura je hluboce ovlivněna portugalským dědictvím. Ostrovy jsou domovem mnoha tradičních festivalů, jako je například "Festas do Espírito Santo", který oslavuje Svatého Ducha a je spojen s bohatými kulturními tradicemi. Hudba a tanec hrají v azorské kultuře důležitou roli, přičemž tradiční azorské písně a tance odrážejí bohatou historii a kulturní vlivy ostrovů.

Architektura na Azorských ostrovech je také jedinečná, s mnoha historickými kostely, pevnostmi a domy postavenými v tradičním portugalském stylu. Mnoho z těchto budov je zdobeno tradičními azulejos, keramickými dlaždicemi, které jsou typické pro portugalskou architekturu.

Azory jsou skvostem bohaté historie a kultury, která je hluboce zakotvena v jejich portugalském dědictví. Od objevení a kolonizace po jejich význam v námořních cestách a bohatou kulturu a tradice, ostrovy nabízejí fascinující pohled do minulosti a kultury, která je stále živá a prosperující dnes. Pro ty, kteří hledají jedinečnou a autentickou kulturní zkušenost, jsou Azorské ostrovy ideálním místem k návštěvě.
poznávací zájezdy na azorské ostrovy

Poznávací zájezdy

Pokud vás historie a kultura Azorských ostrovů zaujala a máte chuť tyto nádherné ostrovy osobně navštívit, máme pro vás skvělou zprávu! Máme připravené zájezdy na Azorské ostrovy, které vám umožní prozkoumat všechny krásy a tajemství těchto jedinečných míst. Ať už máte zájem o procházky přírodou, objevování historických památek nebo relaxaci na pláži, naše zájezdy nabízejí něco pro každého. Pro více informací a rezervace klikněte zde:

Zájezdy na Azorské ostrovy

 

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit