Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Jordánsko: Zažijte tajemství Orientu

Poznávací zájezd Jordánsko 
Jordánsko, země starobylých ruin, fascinujících pouští a pohostinných lidí, láká cestovatele z celého světa. Ať už toužíte po dobrodružství v Petře, odpočinku u Mrtvého moře, nebo ponoření se do bohaté historie, Jordánsko vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Navštívíme také místo Křtu Ježíše, horu Nebo spojenou s Mojžíšem, Áronovu horu u Petry nebo Lotovu jeskyni u Sodomy.
 

Bezpečnost na prvním místě

Mnoho lidí má obavy z cestování do Blízkého východu, ale Jordánsko je obecně považováno za bezpečnou zemi. Autoritou je král z rodiny Hášimovců, která je předkem proroka Mohameda. Tak má velikou úctu v ostatních arabských zemích.
Kriminalita je nízká a vláda investuje do zajištění bezpečnosti turistů. Vždy je ale důležité dodržovat základní bezpečnostní pravidla, jako je vyhýbání se demonstracím a dodržování místních zvyků.

Díky mírové smlouvě s Izraelem a podpoře ze strany Spojených států si Jordánsko udržuje klid a bezpečí.

 

Tradice a pohostinnost

Jordánci jsou známí svou pohostinností a přátelskostí. Rádi se s turisty seznamují a sdílí s nimi svou kulturu. V Jordánsku se setkáte s bohatými tradicemi, od čajových rituálů až po živou hudbu a tanec.
 

Místní gastronomie

Výborná je i místní kuchyně na bázi luštěnin a jehněčího masa. Okolí řeky Jordán nabízí výbornou zeleninu, banány a datle. V oblasti severu se pěstuje i vinná réva a granátovníky.
 

Podzimní kouzlo

Podzim je ideální čas na návštěvu Jordánska. Teploty jsou příjemné, dny slunečné a turistů je méně. Můžete si tak naplno vychutnat krásu krajiny a památek bez davů a také levnější jídlo a suvenýry.
 

Proč navštívit Jordánsko na podzim?

  • Příjemné počasí: Teploty se pohybují okolo 20-25 °C, ideální pro turistiku a prohlídky památek.
  • Méně turistů: Není tak rušno jako v letních měsících, takže si užijete klidnější atmosféru a nižší ceny.
  • Krása podzimní krajiny: Jordánská poušť se na podzim zbarví do teplých barev, což vytváří úchvatné scenérie.
  • Festivaly a události: Na podzim se v Jordánsku koná mnoho festivalů a událostí, které vám umožní poznat místní kulturu.

Zájezd do Jordánska provází náš úžasný průvodce pan Petr Horák.
 

Poznávací zájezd do Jordánska

Dovolená v Jordánsku

JORDÁNSKO – KŘIŽOVATKA KULTUR

V Jordánském království budeme procházet místy dávných biblických příběhů i křižáckých válek. K naší návštěvě neodmyslitelně patří starodávné pouštní kamenné město - nabatejská Petra, antický Jerash, pojedeme i po stopách Lawrence z Arábie, do přírodních scenérií Wadi Rum, místa kde se zastavil beduínský čas. Právě Wadi Rum a Petra jsou chloubou země a patří k okázalým zajímavostem Blízkého Východu.

VÍCE O ZÁJEZDU


 
Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit