Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Kouzelná Kalábrie, neprobádaný skvost na jihu Itálie

Přemýšleli jste už někdy o Kalábrii? Pokud nikoliv, je to velká škoda, ovšem s námi můžete tento bohem a turisty zapomenutý, nádherný italský kraj objevit a pořádně prozkoumat. Však také oblast na samé špičce apeninské boty má co nabídnout: divoké kopce porostlé voňavými, hustými lesy, fascinující – možná nejkrásnější – pobřeží v Itálii, lahodnou gastronomii a spoustu zábavy.

Zlatý hřeb poznávacího zájezdu do Kalábrie

Ve žhavé Kalábrii se rozhodně nudit nebudete. Symbolem regionu je „město na skále“, jak se jednoduše, avšak zcela výstižně přezdívá starobylé perle Tropea. Její historické jádro skutečně leží na okraji několik desítek metrů vysokého srázu, pod okny mnoha budov proto zeje už jen hlubina s pěnícím Tyrhénským mořem. Kolem města navíc najdete řadu romantických zátočin s úžasnými plážemi jako Pizzuta či Belveder Nord.

 

Další písečné i kamenité pláže u křišťálově čisté vody se ukrývají v oblasti mysu Capo Vaticano. I sem, do oblasti majáků a pirátských strážních věží, byste se určitě měli podívat během dovolené v Kalábrii. Odměnou za výstup na kopce nad nekonečnou mořskou hladinou vám bude výhled na Liparské ostrovy v čele s vulkánem Stromboli.

Dobrou chuť na dohled dvou moří

Při poznávacím zájezdu do Kalábrie vás čeká spousta dalších zajímavých míst. Těšte se na její hlavní město Catanzaro, rozložené na svazích dlouh ého údolí, na zábavní resort Zambrone či na malebnou krajinu národního parku Sila.

 

Pomyslným bonbónkem na kalábrijském dortu je zdejší vyhlášená kuchyně, založená na čerstvých surovinách, rybách, těstovinách, zelenině a koření. K jejím vyhlášeným specialitám se řadí především pikantní uzenina nduja, cokoliv, co obsahuje místní vyhlášená rajčata a feferonky (zvané peperoncini), skvělá vína a… především fantastická zmrzlina tartufo. Ve městě Pizzo ji prý dělají nejlepší.

Pojeďte ochutnat s námi! Ukážeme vám vše důležité, užijete si moře a máme pro vás i pěkné ubytování. Kalábrie rozhodně stojí za to.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit