Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Kypr: Ostrov legend a historek


 

Téměř každé místo na Kypru, ať už jde o vesnici, horu, řeku, skálu, strom nebo památník – má nějaký svůj příběh, v němž obvykle vystupují mýtické postavy, hrdinní vojáci a překrásné královny. Ostrov je plný legend, historek, tradic a pohostinných lidí!

Tento ostrovní stát původně osídlený mykénskými Řeky nabízí archeologické ruiny, zdobené kostely i lahodnou tradiční kuchyni. K tomu všemu si přidejte úžasnou přírodní scenérii.

Skvělé místo pro turisty

Horní část ostrova je okupovaná Tureckem, pokud si tam uděláte výlet, budete se cítit jako v jiném světě. Většinou se ale cestuje primárně do jižní části, přilétá se do Larnaky nebo Paphosu, přijíždí do jižních námořních přístavů.

Většina zájezdů vám představí řeckou i tureckou stranu ostrova, abyste na vlastní oči viděli ten kontrast. Typicky jsou zájezdy poznávací, ale nebojte se, najde se čas i na slunění na pláži. Týdenní zájezdy na Kypr vám umožní poznat skoro celý ostrov. Uvidíte přístavní město Larnaka, hlavní město Nikósii, největší místní pohoří Troodos s horou o výšce 1951 metrů (ano, je vyšší než Sněžka). Nevynecháte památku UNESCO Pedoulas ani známá města Limassol, Kourion a Pafos s další UNESCO památkou. Z turecké části uvidíte Kyrénské pohoří, gotické opatství a nejhezčí kyperské město Kyrenia.

Zajímavý je i pobytově poznávací Kypr uspořádaný naopak, stejná výše popsaná místa poznáváte v opačném pořadí. Samozřejmostí je jeden den, který strávíte kompletně u moře. Odpočinek musí být i na dovolené, kam jedete za poznáním!

 

VYRAŽTE S NÁMI NA POZNÁVACÍ ZÁJEZDY NA KYPR


Zájezd na Kypr - ostrov bohyně lásky

KYPR - OSTROV BOHYNĚ LÁSKY

Ne nadarmo se říká, že Kypr je ostrov lásky a krásy. Čeká na vás křišťálově čisté moře, kde se z mořské pěny zrodila bohyně lásky Afrodita, neodolatelné jídlo a jedinečné památky, jejichž historie sahá tisíce let zpátky.

VÍCE O ZÁJEZDU
 

 
Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit