Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Ligurie, kout Itálie hýřící barvami

Dnes už asi není člověka, který by někdy nenavštívil Itálii. Benátky, Řím, letoviska u Jaderského moře či lyžování v Dolomitech se stalo celkem běžnou součástí českého cestovatelského jídelníčku. Nyní vám nabízíme další italský region, který si krásou a počtem atrakcí s těmi nejznámějšími v ničem nezadá. Vydejte se s námi do Ligurie!

Na cestě za koupáním na Ligurské riviéře

Úzký pás pobřeží, táhnoucí se mezi Ligurským mořem a horskými hřebeny Alp a Apenin, to je Ligurie. Od festivalového San Rema poblíž francouzských hranic až po důležitý přístav La Spezzia nabízí bohatá města, četné pamětihodnosti i fascinující divadlo stvořené Matičkou přírodou. Jeden den na poznání celé oblasti je proklatě málo, vyberte si proto některý z našich několikadenních poznávacích zájezdů do Ligurie. Litovat rozhodně nebudete.

 

Jeden z nejmenších italských krajů proslul kupříkladu svou metropolí Janov, rodištěm slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba. Město, jedinečně rozložené ve svazích mezi mořskými břehy a horami, se jen hemží lanovkami, výtahy, schodišti a romantickými vyhlídkami. Vynechat byste v něm neměli ani bombastické mořské akvárium, katedrálu či posezení v některé z mnoha zdejších kaváren. Italská káva v originálním provedení je jedinečná!

Podlehněte ligurským lákadlům

Stejně jedinečný je národní park a součást světového dědictví UNESCO pojmenované Cinque Terre. Jedná se o těžce dostupnou i popsatelnou oblast na jihu Ligurie, tvořenou pěti městečky zachycenými ve srázech nad bouřícím mořem jako orlí hnízda. Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monteroso al Mare vynikají pitoreskní směsí barevných domků, křivolakých ulic a rybářských bárek kotvících v maličkých přístavech, jež dohromady vytvářejí neopakovatelnou, pohádkovou atmosféru.

 

Ligurie však nabízí ještě mnohem více: luxusní přístav Portofino, podmořskou sochu Ježíše Krista v San Fruttuoso či velkolepou pevnost Priamar v Savoně. Rezervujte si už nejbližší pobyt v Itálii a vydejte se do Ligurie s námi! Stojí to opravdu za to.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit