Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Navštivte Aix-en-Provence, drahokam Provensálska

Studentské město, dlouhá historie, neoficiální titul „metropole Provensálska“, to všechno je Aix-en-Provence. Jedinečnost „města tisíce kašen“ podtrhuje skutečnost, že to je druhé nejdražší francouzské město – po Paříži, samozřejmě. Zkuste náš poznávací zájezd do Provence a poznejte jeho poklady.

 

Symbolem Aix-en-Provence je nedaleký, pověstmi opředený vrchol Sainte Victoire. Z něj krásně uvidíte město s tisíc let dlouhou minulostí, mísící antické pamětihodnosti, křivolaké gotické uličky a lázeňský boom z 18. století. Jeho viditelnou tváří se staly dlouhé bulváry, aleje a romantické parky s vodotrysky a studněmi. Kašnami se město jen hemží, objevíte je prakticky kdekoliv, od náměstí a tržišť až po domovní nároží.

Rušné centrum provensálské metropole

Fontány se ve žhavé Aix-en-Provence nezjevily náhodou, sluneční paprsky tady září 300 dní v roce. Správnou dovolenou v Provence osvěžte čajem v salónu na rue Espanat a jako suvenýr si přivezte vynikající olivový olej, zakoupený na trzích na Place de l´Hotel de Ville.

K největším magnetům Aix-en-Provence patří katedrála Saint-Sauver kombinující románský, gotický a barokní sloh, orloj, pozůstatky hradeb a barokní paláce v ulici Espariot. Tepnou města je rušným životem klokotající bulvár Cours Mirabeau ukrytý pod alejí košatých platanů – nikoliv náhodou se mu přezdívá „zelený tunel“.

Podejte si ruku s Cézannem i Picassem

Díky poznávacímu zájezdu do Provensálska taktéž potkáte nejslavnějšího rodáka Aix-en-Provence, geniálního malíře Paula Cézanna. Stačí sledovat zlaté dlaždice s iniciálou C, které vás „Cézanneho stezkou“ provedou po nejdůležitějších místech, spjatých s jeho životem. O tom, že Aix en Provence je skutečným rájem umělců, vás přesvědčí i muzeum výtvarného umění a archeologie Granet s obrazy Rubense nebo Rembranta, fascinující Musée des Tapisseries a zámek Vauvenargues, v němž žil a je pochovaný Pablo Picasso.

 

Aix-en-Provence se navíc může pochlubit výhodnou polohou, vždyť leží asi 30 kilometrů na sever od Marseille. S jihozápadní Francií, nebetyčnými Alpami i prázdninovým Azurovým pobřežím ho rychle spojují okolní dálnice. Díky nim je během dovolené v Provensálsku dobře dostupný papežský Avignon, historický Montpellier, starověké perly Nimes a Arles či hrad markýza de Sade v pohoří Luberon.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit