Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Nejkrásnější vodopády Islandu: Průvodce pro milovníky přírody

Island je známý svými ohromujícími přírodními scenériemi, mezi které patří i nespočet vodopádů. Tento průvodce vás zavede k těm nejkrásnějším a nejzajímavějším vodopádům, které by neměly chybět na vašem itineráři při poznávacích zájezdech na Island.

Seljalandsfoss

Seljalandsfoss je jeden z nejznámějších vodopádů na Islandu, který nabízí unikátní možnost projít se za padající vodou. Tento zážitek je skutečně jedinečný, protože jen málo vodopádů na světě umožňuje návštěvníkům procházet se přímo za vodní stěnou. Je to ideální místo pro úchvatné fotografie, zvláště při západu slunce, kdy světlo prochází padající vodou a vytváří nádherné efekty.
Poznávací zájezd na Island - vodopád Seljalandsfoss

Skógafoss

Dalším ikonickým vodopádem je Skógafoss, známý svou impozantní šířkou a možností vystoupat po schodech až na vrchol. Odtud se naskýtá panoramatický výhled na okolní krajinu, který je dechberoucí. Vodopád je také oblíbený mezi milovníky legend, protože se říká, že za ním je ukrytý poklad. Navíc, při slunečném počasí se zde často objevuje duha, což přidává na jeho kouzlu.
Poznávací zájezd na Island - vodopád Skogafoss

Gulfoss

Gulfoss, známý také jako “Zlatý vodopád”, je jedním z nejpopulárnějších vodopádů na Islandu. Tento dvoustupňový vodopád padá do hlubokého kaňonu a vytváří ohromující podívanou. Je snadno přístupný a nabízí návštěvníkům krásné výhledy z různých vyhlídek. Gulfoss je součástí Zlatého okruhu, což z něj činí must-see destinaci pro každého, kdo navštíví Island.

Poznávací zájezd na Island - vodopád Gulfoss

Gudafoss

Gudafoss, nebo také “Vodopád bohů”, je jedním z nejkrásnějších a nejhistoricky významnějších vodopádů na Islandu. Podle legendy zde byly hozeny pohanské sochy bohů, když Island přijal křesťanství. Tento široký a elegantní vodopád se nachází v severní části země a je snadno přístupný pro návštěvníky. Jeho krása a historie z něj činí nezapomenutelné místo k návštěvě.

Poznávací zájezd na Island - vodopád Gudafoss

Dettifoss

Dettifoss, nacházející se v severovýchodní části Islandu, je považován za nejmocnější vodopád v Evropě. Jeho ohromující síla a hukot z něj činí nezapomenutelný zážitek. Vodopád je snadno přístupný a poskytuje různé vyhlídky, které umožňují návštěvníkům ocenit jeho monumentálnost z různých úhlů. Dettifoss je skutečným zázrakem přírody.
Poznávací zájezd na Island - vodopád Detifoss

Glymur

Glymur je druhý nejvyšší vodopád na Islandu a je dosažitelný jen pěšky. Cesta k němu je dobrodružná, zahrnující průchod jeskyní a brodění říčky, což činí celou výpravu ještě vzrušující. Odměnou za toto úsilí je úchvatný pohled na vodopád a okolní přírodu, která je často opomíjená běžnými turisty. Glymur je ideální destinací pro ty, kteří hledají opravdové dobrodružství.
Poznávací zájezd na Island - vodopád Glymur

Brúarfoss

Tento méně známý, ale neuvěřitelně krásný vodopád se pyšní křišťálově modrou vodou. Brúarfoss je skvělým tipem pro ty, kteří hledají klidnější místa mimo hlavní turistické trasy. Jeho přístupnost a malebnost činí z tohoto vodopádu skrytou perlu islandské přírody, kterou si oblíbí zejména fotografové a milovníci klidu.
Poznávací zájezd na Island - vodopád Bruarfoss

Island je země plná přírodních zázraků a jeho vodopády jsou jedněmi z nejkrásnějších na světě. Dovolená na Islandu vám umožní objevit nejen tyto dechberoucí vodopády, ale i mnoho dalších přírodních krás. Ať už jste dobrodruh hledající adrenalin nebo milovník přírody toužící po klidu a kráse, islandské vodopády vás jistě nezklamou

Navštivte Island s námi a objevte jeho nejkrásnější vodopády a další přírodní skvosty. Naše poznávací zájezdy na Island vám poskytnou nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou úchvatných okamžiků.


 

Poznávací zájezd na Island

Dovolená na Islandu

TO NEJLEPŠÍ Z ISLANDU

Oblíbený poznávací zájezd na Island 2024 nabízí ideální, netradiční dovolenou do země plné dokonalých přírodních úkazů, kde vládnou elfové a historie Vikingů. Ubytování s bohatými snídaněmi, vlastními příslušenstvími, geotermální saunou a venkovní vířivkou je zajištěno pro vaše pohodlí.

VÍCE O ZÁJEZDU


 
Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit