Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Pojďte se s námi toulat národními parky Kanady

Nádherná příroda, z velké části zařazená do světového dědictví UNESCO, romanticky tvarované štíty pokryté bílými čepičkami ledovců, vzácná fauna i flóra, panoramata jako stvořená pro objektivy fotoaparátů a božský klid – to je pouze několik z lákadel národních parků v západní Kanadě. Vypravte se s námi do doby dobrodruhů, zlatokopů a pionýrů divokého západu.

 

Nejstarším z nich je ohromující národní park Banff, založený již roku 1885. Rozkládá se v jihozápadní Albertě asi 120 kilometrů od Calgary a jeho nejvyšší horou je známá Mount Assiniboine. Turistické srdce parku tvoří legendární město Banff, z nějž se během poznávacího zájezdu v Kanadě můžete vydat k populárním cílům jako Sulphur Mountain nebo tyrkysově zbarvená jezera Minnewnaka, Vermillion a Moraine v Údolí deseti vrcholů. Hojně navštěvované jsou i zdejší ledovce tyčící se především v oblasti Columbia Icefield.

Nepřekonatelný Jasper a Yoho

Jen o rok mladší je národní park Yoho s centrem ve Fieldu na západní straně Skalnatých hor v provincii Britská Kolumbie. Jelikož je park tvořen 28 vrcholy přesahujícími výšku 3 000 metrů, kolem nichž se táhne na 400 kilometrů turistických stezek, stal se velmi populárním hlavně u milovníků vysokohorských výšlapů. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů jsou vodopády Takakkaw, druhé nejvyšší v Kanadě. Často navštěvovaná jsou i jezera Emerald, O'Hara a ledovce, z nichž k nejznámějším patří Yoho Glacier.

 

Během dovolené v Kanadě nesmíte minout národní park Jasper, se svou rozlohou asi 10 tisíc kilometrů čtverečních největší v kanadských Skalnatých horách. Turisticky oblíbeným místem je ráj mohutných ledovců Columbia Icefield a úžasné jezero Maligne. Kromě něj se tu nachází celá řada pramenů a vodopádů, slavné jsou zvláště kaskády na řece Atabasca. Za centrum národního parku se považuje město Jasper, výchozí bod k výjezdu nejdelší kanadskou lanovkou na horu Whistlers.

Nekonečná ledovcová krása

Národní park Kootenay patří k těm novějším a menším, ovšem díky atrakcím jako Mramorový kaňon si na nedostatek přírodních krás rozhodně stěžovat nemůže. Západním směrem od údolí řeky Vermilion se tady táhne oblíbená treková trasa skrze Skalisté hory, nabízející výhled na masivní vápencovou horu Rockwall. K dalším úžasným vrcholům parku se řadí Mount Verendrye, tyčící se do výšky 3 088 metrů nad mořem.

 

Nejhojněji navštěvovaným místem, sloužícím především k relaxaci, patří víska Radium Hot Springs s termálními prameny dosahujícími teploty 40 stupňů. Ale to už jsme v národním parku Glacier, dalším z oblíbených cílů v rámci pobytu v Kanadě. Park tvoří strmé svahy divokého pohoří Selkirk Mountains, které se díky své drsné povaze staly oblíbenou výzvou všem horolezcům. Kromě nich si zde přijdou na své i milovníci jeskynních systémů, v údolí Cougar Valley naleznou totiž známé Nakimu Caves. Horským průsmykem Rogers Pass vedou i pacifická železnice a dálnice.

Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit