Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

Říše středu a její taháky, co nechcete zažít

Proč se vydat na zájezd do Číny? To jsou ale divné otázky… V Číně je všechno: tropy i ledovce pod vrcholky hor, futuristické megalopole i duchovní oázy přeživší z minulých věků, historické památky, nádherná – byť často bohužel nenávratně mizející – příroda, obří přístavy i vznešené kláštery. Kam vás mimo jiné při cestách po Číně vezmeme my?

Císařské hrobky u Tygřích hor

Obří prostory, nádherné sochy, zlato a jiná výzdoba hodná největších vládců charakterizuje císařské hrobky dynastie Ming mezi Dračími a Tygřími horami asi 50 kilometrů od Pekingu. Nejen proto čelí tři největší a nejznámější z celkové třináctky každodennímu náporu turistů. Tyto jedinečné památky z 15. až 17. století jsou rozmístěny na poměrně rozsáhlé ploše a dokazují velikost čínské historie. V hrobce Changling se například tyčí socha vysoká 14 metrů a součástí hrobky Dingling je dokonce i podzemní palác!

Devítka v Zakázaném městě Peking

Málokterý historický výtvor lidských rukou si v sobě nese tolik jedinečnosti a rekordů, jako Purpurové Zakázané město v čínské metropoli Pekingu. V minulých staletích do něj mohli vstoupit pouze vyvolení, ještě před nedávnem mu v rámci Kulturní revoluce hrozila totální zkáza, ovšem vy si ho v rámci našeho poznávacího zájezdu do Číny prohlédnete naprosto v klidu. Tedy, alespoň část, neboť zvládnout jeho 9 999 místností, obří náměstí a úžasné stavby není v silách jednotlivce…

Opravdu Velká čínská zeď

Je dlouhá, je pevná, je dobře viditelná – prý i z vesmíru. Velká čínská zeď se budovala v několika etapách přes 1 800 let, celkově měří skoro 9 tisíc kilometrů a zahrnuje na 25 tisíc strážních věží. Postavit ji nebylo žádná hračka, vždyť dosahuje šířky až 8 metrů a výšky 10 metrů, základním stavebním materiálem byl kámen a táhne se i v těžko dostupném horském terénu. Ostatně, vy si na ní během dovolené v Číně také pěkně šlápnete.

Město Xian

Si-an, Čchang-an, Xi´an – to jsou 3 tisíciletí fascinující historie, z níž nade vše vystupuje Terakotová armáda, hrobka prvního čínského císaře Čchin Š´-chuang-ti. Vy můžete v tomto obrovském městě, počátečním bodu Hedvábné stezky, obdivovat i stověžaté hradby nebo podivuhodnou Velkou pagodu divoké husy.

STOP! Je tu Sráz tisíce stop

A na závěr jsme připravili něco opravdu šťavnatého. Ale pozor, kdo trpí závratí, ať raději nevstupuje. Sráz tisíce stop ve stěnách Květinové hory Chua-šan budí respekt už na první pohled. A co teprve, až se rozhodnete tuto zřejmě nejnebezpečnější turistickou stezku světa absolvovat – na vlastní riziko, samozřejmě. Tak co, ještě pořád máte chuť vyrazit s námi na poznávací zájezd do Číny?
Typy zájezdů
Vyhledat zájezd
a

a

TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit